Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(12)


Recommended Posts

Buna, fetelor! Va urmaresc din cand in cand, dar cum nu sunt mamica...

Insa in curand o sa fiu nasica unui baietel care are acum aproape doua saptamani si cautam un restaurant pentru botez. Dorim un restaurant pentru maximum 50 de persoane si care sa aiba camere de inchiriat (o pensiune, hotel etc.), pentru a putea tine si copilul cu noi. Si nu imi spuneti de Little Texas sua alte asemenea, ca nu avem bani pentru asa ceva. Vrem ceva mai modest, dar cu papa bun.

Multumesc!

 

P.S. Iar daca cineva dintre voi mi-ar spune tot ce trebuie sa cumpar pentru botez, i-as fi tare recunoscatoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, vor sa strice si strandurile... (cica e obligatia celor de la Iulius Grup sa le refaca in alta parte - cum au facut si cantina din Tudor[xx(])

Nu prea imi place ideea unui complex de magazine langa Palat, Palatul e facut parca sa troneze el acolo, nu un complex ultramodern... din pacate nu-i cum ne place noua, e cum place buzunarelor unora...[:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Stefana,

Te asteptam mai des pe la noi,pentru ca aici e locul de intilnirile a tuturor iesenilor nu numai al mamicilor![flo]

 

SA-TI TRAIASCA FINUTUL !id="red">

Sa fie sanatos,mincacios,voios si sa aduca numai bucurii parintilor lui!

 

Locatii pentru botez nu prea stiu ,dar sigur te ajuta fetele.

 

Pentru botez trebuie sa cumperi:

Hainutze de la chilotel si maieuas pina la hainutza groasa de iarna si papucei,bininteles in functie de posibilitati.Iti recomand Sirajul unde poti gasi-dar trebui sa te invirti cam mult- si hainute de buna calitate,pe linga cele mai ieftine,dar nu grozave.

Poti cumpara si o paturica,prosp de baie-iti foloseste dupa scaldusca,un pachet mic de pampers din care sa folosesti dupa botez si dupa scaldusca.

Pentru biserica iti trebuie luminare,sapun si prosop pentru preot,crijma - materialul in care il aseaza preotul dupa botez,de obicei metraj din care se poate face un cearsaf de pat pentru copil si panglicutele(nu mai stiu acum cum se numesc)care se gasesc la set,in oras.

Sper sa imi amintesc mai multe!id="blue">

[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti fetelor!!M-a luat gripaaa si ma simt naspa rau!!Ieri am picat cu brio examenul la scoala de soferi la strada..asa ca mai am de asteptat vreo luna- doua pina sa devin soferita!!

Stefana, eu am facut botezul lui Alex in august 2003 la "Rodica"un restaurant micut ,in Bucium,dupa "3 Sarmale"am avut 45 de pers dar am avut si mese afara pe terasa.In interior cam 30 de pers intra leger,eu am fost f multumita ,tacimul ieftin fata de alte localuri(eu am dus doar bautura si prajiturile!!Un alt loc unde poti incerca este la Ciric pe linga Ciuperca sint tot felul de locuri de inchiriat!!

Pupici tuturor!!

Gabi[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de ciric eu am nunta acolo[8D][8D] la vila renel

stefana poti incerca si acolo pt ca astia au o sala mare de nunti si in aceeasi curte au o vila foarte frumoasa cu semineu masa biliard sus au camere numa bine[^][^]dar nu au ospatari deci mancarea tre s-o duceti voi sau va puteti duce cu bucatari si iesiti mult mai ieftin si macar stiti ce mancatinu???

eu asa am procedat pt nunta mea care va fi in septembrie in primul rand pt ca nu am mai gasit locuri pe la un restaurant bun si in al doilea rand pt ca ies si mai ieftin

du-te acolo sa vezi si o sa-ti placa cu siguranta

pupici [pup]si astept sa-mi zici ce ai facut

pa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by acvi

Saluti fetelor!!M-a luat gripaaa si ma simt naspa rau!!Ieri am picat cu brio examenul la scoala de soferi la strada..asa ca mai am de asteptat vreo luna- doua pina sa devin soferita!!


id="quote">id="quote">Imi pare rau, stiu ce inseamna si eu am picat primele doua dati cu Ivanov si cu Simionescu, dar am luat a treia oara, cand am dat tot cu Ivanov.tu de ce ai picat? cu cine ai dat si ce traseul ai avut?iti doresc sanatate!
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca in Iasi e epidemie de gripa si viroza?

 

eu sunt cam speriata - m-a abordat o mama cu o fetita de 2,5 luni, in parc, sa ma intrebe cum sa o imbrace, ca maica-sa o imbraca prea gros; printre altele mi-a zis ca a stat cu fata in casa 2 saptamani, in carantina, ca a facut rubeola la botez - ca au fost botezati mai multi copii o data...

n-am stiut cum sa plec mai repede; oricum ma deranjeaza cand cineva imi trateaza copilul ca pe un obiect expus, pe care poate sa-l atinga oricine...[starwars][neand]id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SON – poze noi cu …NOIid="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acvi draga, nu-i bai ca ai picat. mai bine a doua oara, da soferita a-ntaia, decat din prima da soferita ioc! ca eu am luat carnetul prin 98 si nu am condus niciodata. acum nici nu mai stiu unde e volanul. tot astept o masina pe masura mea. dar daca e de mers la campulung, de exemplu, - a propos, sper ca ne mai intalnim in iasi pana in august, nu? - ne bazam pe tine.

 

ce ne facem fetelor cu vremea asta!? eu vreau la plimbare!!!

 

OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003)

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...