Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (53)


Recommended Posts

Bunny,nu cred ca sunt stirbiti dintii,asa ies ei mai "creti" se indreapta in timp prin mestecare,eu si acum ii am putin ondulati,nu sunt perfect drepti.Nu e cazul sa te ingrijorezi,nu are el forta sa-i rupa, sper.... Apropo de dinti,in cat timp ies astia ca ma dispera,la inceputul lunii i-a iesit un coltisor si gata,nimic de atunci,n-a mai cresut deloc.Mai asteptam mult?!?! Vreau si eu un iepuras mai vizibil. Gonguta,nu cred ca sunt 2 statii,e blocul ala mare imediat de la Dr. Gazarului,maxim o statie.Pe unde plimbi carutu? Aseara i-am facut mamaliguta cu branzica cu smantana si iaurt,a mancat de a rupt.Ce incantata sunt. Azi o sa-i fac din nou. La galusti se pune oul intreg sau doar galbenusul? Adica eu am facut supa de galusti,pot sa-i dau de la mine ca baleste de pofta? Voi le-ati dat ciorba acra,daca ii dau sa guste nu cred ca e nimic rau,nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Io tot pe aici. Giulia si-a schimbat programul si trageun somn de 3 ore si apoi gata :) DoamnaBibi - bine-nteles ca premergatorul e de la o prietena, la reducere, ca doar nu merita investitie. Intr-adevar e foarte stabil, are jucarie cu ventuze, dar ea prefera tastatura :) Nu ai neamuri sau cunostinte cu bb ??? Io zic ca sigur are careva si ti-l vinde la raducere sau mai usor la mica publicitate, nu cred ca nu vinde cineva din Bucuresti, chiar si aici pe Dc, il dezinfectezi si gata ! Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io's frustrata! Dupa ce ca ma chinui de 1 luna sa gasesc bona, ma suna tipa de la agentie sa imi spuna ca una din cucoane nu poate azi ca are nu'sh ce sfestanie si a uitat ieri sa spuna... [mariaj] [:(!] Vorba sotului: in ritmul asta vine iarna... Am amanat pe maine. Si parca vad ca n-o sa-mi placa nici una!!!! [haibat] Monique, felicitari pentru casa! Sa o stapaniti sanatosi! Acu o sa incepi sa faci parte din gashca de parc a lui Nicole![;)] Lia, lasa cupilu in pace. Inainte de a incepe sa se tarasca Vic facea ca si Danut: pica pe burta (pozitie pe care o ura) si incepea sa urle. Io, mama denaturata, il lasam pe burta si bateam cu palma in saltea si il strigam pe nume pana incepea sa ridice mutrita plansa de pe saltea. Si apoi incercam sa il fac sa vina spre mine. Cu perseverenta am reusit. Si tati facea la fel si asa se intampla acu' de aluneca pe gresie cand merge in 4 labe si cade si se loveste usor, maraie putin, se ridica si continua. Si, ca sa vezi ca poate plange la parametri maximi: sta tati cu el in camera si se joaca, se plictiseste piticul si vrea sa o ia la trap prin casa dar gaseste usa la camera inchisa. uuuups, se spijina de perete si de usa, se ridica in picioare si incepe sa bata cu pumnii in usa si sa planga cu lacrimi care i se innoada sub barba. Si se uita la tac'su cu o jaaaleeee. Si daca reuseste sa fuga din camera tace instantaneu si rade ca un motan care a furat smantana cu ochii stralucind de lacrimi. Conculzia mea: mari santajisti sunt picii astia... Pupe! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url] [url="http://community.webshots.com/user/vicumicu"] altele, daca nu v-ati saturat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dna Bibi de la mine pana la gazarului mai este exact juma de statie [:D]...de obicei cand e mai frig iesim inspre piata(o sa vezi ca sunt si 2 magazine cu haine de copii inspre piata Progresul,unul Pepito cu haine misto cand primesc din Germania-noi nu second[bang])sau inspre cimitirul evreiesc ca mai intram la Helpnet.Daca e frumos afara mergem in Tineretului.Tu de cand te muti aici? I-am facut galuste cu galbenus doar,zilele trecute ziceam ca i-am dat ciorba acra(a la grec) si n-a avut nimic.Premergator avem de la Baby Care,Chicco Ufo mi s-a parut cam scump la 1.900.000 pentru vreo 2 luni cat il mai foloseste Alex...cele de la Brevi si Cam tot cam asa sunt la pret.Vazusem la Sensiblu un premergator de la Farlin care mi s-a parut misto,cu jucarele,oglinda etc...daca vrei sa vezi premergatorul nostru uita-te la poze. Bunny asa ies dintisorii[:D] creti si cu timpul se tocesc...nu s-au stirbit [:D]si sa vezi ce zgarie cu dintii aia cand musca,zici ca au fierastraie in guritza[:D] Revin Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi !! Monica , super ! felicitari pentru apt sa-l stapaniti sanatosi si sa-ti aduca mult noroc !!!!ne vedem in Tineretului !!!! Adina , Nicole .. eu nu vin azi in parc .. i-am dat tarziu sa pape si acum a adormit si mi-e mila sa-l trezesc !!!! Lia , incearca sa-ti pastrezi calmul.. eu cred ca se urneste mai greu pentru ca e mai plinutz !!!! Fetele , am si eu o problema .. am chemat-o si pe dr. maine dar pana atunci sa va intreb si pe voi ... Motzul meu cateodata cand sta in funduletz are momente cand isi misca capul ciudat .. cum sa va explic , ca mi-a fost greu sa-i povetsesc si dr. si de aceea am chemat-o ....isi scutura capul in stanga si in dreapta , parca l-ar legana si si-l apleaca si-n fata parca l-ar deranja ceva la ceafa .. parca este o gainusa motata care da din cap ..nu stiu ce sa zic ! nu stiu de ce face asa ! voi ati mai auzit ? nu stiu ce ar putea fi ? sunt destul de ingrijorata !!! pupic Simona si bb Luca http://photos.yahoo.com/ionel_dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Noi am fost plimbareti ca a avut tati liber o zi in plus. O sa pun si poze cum am un pic de timp. Da, bunny, noi suntem bine, nu ne-a zguduit, dar am vazut la stiri ce a fost in alte parti. Ema, nu m-am suparat deloc de comentariu. Sa ii arati lui Serban si o poza cu Stef si vezi ce zice (sunt curioasa). Chiar sa il mai lasi sa vina pe forum sa mai vb cu noi. Ieri am zarit dintii lui Stef, stangul e iesit mai tare, dar inca nu a spart gingia. Duminica seara in timp ce plangea a zis mama. Azi a zis iar mama, tot cand plangea. Eu ma gandesc sa ii scot una din paratorile de la pat caci are tendinta sa se ridice in fund de la orizontala dar nu are de ce sa se agata, ma gandesc ca se va tine de barele patutului. La voi cum se ridica bebeii in fundulet? Si cand e in fund daca are de ce sa se tina se chinuie sa se ridice in picioare. Daca il ridic e asa de vesel. In ultimul timp nu mai vb decat cu degetele in gura sau daca a facut kk sau cand plange: maa-maaa, bu-buuu, uuu, eee, ghuu, ghoo, ba-ba-ba, oi-oi-oi SI e asa de scump cand il vad cu lacrimi in brabie si cum da din gurita si scoate o multime de sunete. Ca ziceati de masa de pranz, eu i-am facut lui Stef o supa din 2 cartofi, 1/2 morcov (ca avem probl cu constipatia), o bucatica de ceapa verde, 3 frunze de salata, cateva feliute de ridiche (dar de asta japoneza, nu e chiar asa de puternica la gust), 3 frunze de varza (era lunguiata, dar avea aprox acelasi gust cu cea rotunda), patrunjel un pic pus la fiert cu legumele si inca un pic la sfarsit. Am adaugat o lingurita de ulei de masline cand a fost gata supa. I-am dat toate legumele prin blender, facut caserole cu piure si caserole cu supa si pus la congelator. Ieri i-am dat piure, azi supa si i-a placut tare mult. Lui Stef ii curge nasul, stranuta si mai tuseste din cand in cand (de multe ori doar pt ca ii place cu se aude), ce tratament sa aplic? Ca nu as vrea sa bag pastile in el. La multi ani bebeilor care au facut lunile! D-na Bibie, felicitari pt apartament!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi! S-a invatat si pitiku meu pe afara, nu mai maraie tot timpu si nu asa rau, probabil ca i-a fost mai greu la inceput, cu noua pozitie in carucuior. Oricum mai mult de doua ore tot nu reusim sa stam. Iar in casa e ca o maimutica mica, s-ar catara pe tot ce prinde. Si cand nu se catara umbla in patru labe. A, si a inceput sa pape fructe, respectiv piersica, mango, uneori banana. Marul tot nu, ca e proletar...[:D] Lia, si eu zic sa nu-ti faci probleme. Uite Tudor are 8 luni jumate si merge in patru labute doar de cateva zile, si se ridica tot cam de atunci. Si pana sa faca chestiile astea doua statea numai in fundulet. O sa vezi ca invata de pe o zi pe alta, si in cateva zile o sa faca asa multe giumbuslucuri, de o sa te miri ce s-a schimbat. Nicooooole, ce mai faci mama, ne-ai uitat de tot? Sau va plimbati de dimineata pana seara, de nu mai aveti timp sa scrieti nimic? [:)]. Macar intra sa ne spui ca sunteti bine...[pup] mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna frumoaselor....intru si eu sa-mi mai trag sufletul ca ma calcat vreo 3 munti de rufe. Mitzu muuulte felicitari ptr sucesel cu iesitul afara! sa o tineti tot asa! Daria aici e destul de frumos, vreo 10 grade si bate un pic vintul. am fost pe malul marii si am inghetat un pic da nu ca zilele trecute. Monique felicitari pentru apartament!!!!!! sa-l stapiniti sanatosi si sa aveti numai bucurii amindoi in el!!! [pup] Lia nu vreau sa te superi pe mine dar sa stii ca fetele au dreptate, tu l-ai obisnuit pe Danut asa. lasa-l singur, rizi la el cind plinge dar nu mai sari sa il iei in brate in secunda doi. eu cred ca de aia nici nu-l mai desprinzi de tine. incearca incet-incet sa il obisnuiesti sa se intinda dupa o jucarie....chiar daca cu nasul in patura....se ridica....si daca rizi la el sa vezi cum uita de lacrimi. Patrick cade si acum cu spatele si chiar cu capul de patura pe jos, se incrunta dar daca incep sa rid la el uita ca a cazut..si nu mai plinge. asa ca mobilizeaza-te...se poate??? cum dieta cum stai? (vezi ca ai voie o bucatica de ciocolata cu 70% cacao pe zi....asta ca sa iti mai ridici moralul[:D]) Mani nu-s ciobiti dintzishorii[:D]....asa sunt ei, zimtati, dar pe masura ce cresc se netezesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pup si de la noi. Fetele care se intreaba de premergator..eu am un exerciser, seamana cu un premergator incare topaie, sejoaca etc.Nu stiu ce ma faceam fara el,Lucasu are energie la greu.Cred ca faza cu mersul( a inceput in patut usurel sa se tina de bara si sa mearga de colo colo... e la faza de inceput)se datoreaza la acest soi de premergator fara roti. Cu mersul de-a busilea in patru labute nu ne iese figura.ADica se intoarce inceeeeeeeeeet ,sta in patru labe si cand e sa faca miscarea se intinde usor pe burta...hi.hi..nu ii iese..vad ca persevereaza..daca insa vrea ceva de mai departe cumva ajunge la el..taras-grapis...prin invartire si alte de-astea.E posibil sa mearga direct ca Rares care nu a mers deloc taras. LIa, ca sa stai linistita intreaba-ti pediatra.Asta pentru linistea ta ca sa nu te mai stresezi degeaba.Daca ea zice ok, atunci musai sa iti iasa din cap si sa vezi ca fix cand nu mai urmaresti asta,atunci puiu' catadicseste sa faca miscarea ... Ema, tinem pumnii lui Serban! Papadie, pe unde esti ? te muti? in alta ordine de idei,eu m-am tuns scurt.Imi pica parul teribil si m-am saturat de par peste tot... hai ca o iau random ce imi aduc aminte aia scriu...ieri am fost sa reinnoiesc vitaminele lui Lucas(Polyvitamin) si am aflat ca de fapt se dau pentru mamicile care alapteaza (nu formula deloc).Si eu care am crezut ca sunt pentru el ca e mai subtirel.Contin inclusiv fluor,etc ..cred ca toate vitaminele necesare si care proabil ca formula le are..Pana in ianuarie 2006 pot sa ii tot dau ca mi le reumplu astia de la farmacie...Miros rau tare.. cred ca din cauza fierului.. Fetelor, vreau sa va zic ca am slabit si io nitelus...dar pe motiv de role. Rares si tata-sau au role ...iar cum vin de la scoala debarc copiii (unul il pun in carut,altul pe role) si tine-te prin complex dupa Rares...concurs..alerg cu carutu' de zici ca nu e adevarat:).Si vad ca numa dupa trei zile am scapat de doi pounds...hi.hi...vreau sa zic ca asta in conditiile in care pap la orice ora imi vine si orice...Nu ma strezez cu greutatea inca...io de fel nu am avut pb,sper ca nici acum...Ma amuza numa'ideea de a alerga dupa copii... No, mi se termina cafeaua ,se facu aproape noua...e ora lui Lucasu de papa...am profitat ca sunt amandoi in tarc si-au facut casuta acolo(i-am acoperit cu o patura) si rad de numa'..cica au un play:) ... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...