Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (53)


Recommended Posts

buna dimineata mamici si bb-ei Astazi printesa mea face 8 luni[s][s][s],sa cresti mare si sanatoasa,iubita mea.Le urez la toti bb-ei care isi serbeaza lunile,[s],sa cresteti mari si sanatosi. Sunt un pic necajita,Naomi nu a luat decat o suta si cateva grame in decursu a luna,are 8.400g.Nu pot sa imi dau seama de ce asa de putin?Oare ca i-am scos laptele de peste zi?Acum nu are decat trei mese de lapte(dimineata,seara si noaptea), fructe+branzica/biscuiti,piure de legume+orez+piept de pui/ou/tofu/ficatei de pui+iaurt.Sau ma gandesc ca ar mai fi o cauza dintisori,care i-au iesit 6 in timp de o luna,[bang].Voi ce spune-ti,care poate fi cauza? Eu sunt racita ,ma doare capu si gatu;sa stiti ca va citesc dar nu prea am timp de scris,nu ma lasa Naomi[:D]. Va multumesc pt urarile de ziua mea (Eli si Rain[pup]);Bunny suntem bine,cutremuru a fost in sudu Japoniei,multumesc pt griji[pup] Sa va mai spun ceva despre Naomi:vorbeste non-stop dar mai mult spune ta-ta,pa-pa,da-da;se rostogoleste bine,a cazut de pe canapea[bang],incearca sa mearga in patru labe dar ramane cu funduletu suspendat in sus si nu stie ce sa mai faca,tind sa cred ca nu are suficienta forta in maini ,nu sta singura nici o secunda[bang],afara este interesata de orice misca,c-am atat...a, avem in total 8 dintisori,4 sunt chiar mari ,ne puteti vedea in albumu de martie. C-am atat,am scris un roman,multa sanatate la bb-ei bolnaviari si sa cresteti toti mari si sanatosi. Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adema, ca de obicei aici la dr daca te duci pleci de acolo cum ai venit, deci zice ca nu are nimic, doar pielea mai poroasa si ca e doar o eczema care trece. eu intre timp si pina sa merg cu el la acesti zisi doctori nu l-am mai imbaiat in fiecare zi doar la 2-3 zile si fara sapun, doar apa simplu. si nu-l maid au cu nici o crema de copii, doar ulei de masline si pe zonele poroase il dau cu crema vitamina e de la farmacie. intr-adevar nu mai e suprafata rosie, e inca poroasa dar are culoarea pielii. sa vedem in continuare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot eu[:D],vrau sa o felicit pe Daria [bis],intadevar esti alt om,felicitari,ai mare vointa[cool]. Rain si tu arati ca o[ispita],si eu tin Monti dar nu am vointa ta,mai am de dat jos vreo5 kg. Adema ,imi pare rau de Codrut,iti tinem pumni si ne [ruga]sa fie totul bine. D-na Bibi,multa bafta la gasit casa si multi pupici lu'Bogbanel. Vroiam sa mai scriu ceva dar am uitat[bang] Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza tuturor! La multi ani celor care isi sarbatoresc zilele....si lunile....si mai ales anii! [s][s][s] eu mi-am bagat copilu' la ordine cu somnu'...aseara l-am culcat la 9 in loc de 8 si vad ca s-a trezit la 7.30. de acum....asa fac. sper sa mearga. Lia, tinem pumnii in continuare! ai gasit batrafen? Adina, ai grija cu supa a la grec ca e cu ou crud....nu prea au voie asa ceva. de ieri are grasu meu o viteza la alergat in 4 labe prin casa.....o sa va fac poze sa vedeti ce cool e. multi pupici tuturor, revin later!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] tuturor BB-ilor ce serbeaza lunile !!![s] Rox1974 - ce jumper ai cumparat ? Naomi-Ioana - [pup][pup][pup] - am vazut pozicileeee ! Vad ca si ea te-a tradat cu tatatapapapa [:D] Lia - si mie mi-e deja [xx(] de atatea bale, iar Danut sigur nu va raci, stai foarte linistita !!! Schimb la bluze si bavetici non-stop, iar suzi, singura care poate opri balirea, nu prea ii place. Roxanaz - vrem pozici cu baiat mare sa luam exemplu !!! Vrabiuta - pupici pe cazatura Alexandrei !!! Si noi tot Milli am ales, am papat pana acum de piersici, caise si visine ! [^] Acum sa va zic ce m-a suparat Giulia aseara: toata ziua a dormit vreo 2 ceasuri, iar aseara pe la 10 juma` ne jucam de zor; nu mai reusea sa stea in fund de rupta ce era, asa ca am luat-o in pat sa dormim, adica pe coltarul din camera ei. Ciuciu. Asa m-a scos din sarite ca ma paruia si plesnea si vroia sa-mi deschida ochii, pe intuneric, radea si chicotea, incat am pus-o in patutul ei si am taiat-o. Dupa 10 minute a adormit bustean pana azi dimineata la 8. Io ma mir ca-i place pe intuneric [cool] Pupici la voi si o zi insorita si calda, ca la noi erau -5 grade [xx(] Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, carmen, sfatul doctorului a fost sa-i dau numai cat vrea sa manance cateva zile, dar cu suficiente lichide... Dar trebe nervi de otel...Ca avea mese cand manca numa' lingurita... Olivia, io credeam ca la voi acolo e cu toate posibilitatile, dar romanul-care s-a nascut poet[:D][:D]- a mai inventat cateva... Naomi, 6 dinti intr-o luna?...uau!... [s] La multi ani sarbatoritilor [s] O zi excelenta sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) [url="http://community.webshots.com/user/cristalina_monica"]poze [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/maria_alexandra"] pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ati iesit la plimbarici? Danut s-a trezit la 7 si acum mi-a adormit in scaunul de masina langa mine. L-am mutat in patut si nu s-a trezit. Azi i-am dat 2 linguri de cereale de cirese cu banana, n-a fost prea incantat, credca nu-i place gustul de cirese, i le-am amestecat cu un mar ras. Anca - insanatosire grabnica ! ce multi dintisori si frumusel zambet are cu ei Naomi. E fetita mare. Olivia- mie mi-a zis ca pt onicomicoza fac tratament 3 luni, cate o saptamana in fiecare luna trebuie sa iau o pastila pe zi, insa pastilele au efect retard deci dupa cele 3 luni mai au efect 6 luni. Nu stiu ce sa fac...sa iau tratamentul sau nu, daca implica afectarea ficatului? Ideea e ca n-as vrea s-o dau si eu mai departe, asa cum am luat-o eu de la mama mea sa n-o ia si puiul meu de la mine. Nu stiu cum sa fac, n-as vrea nici sa-mi distrug ficatul de la varsta asta. Merg sa beau un ceai verde,azi o sa pap mai subtire...Nicoleeeeeee, vreau sa te intreb, daca pap tot ce permite nenea Monti, adica zilnic carnuri, mezeluri, oo, branza, legume, cereale io o sa slabesc astea 8 kile ramase in 8 luni cred. in varianta optimista. Oare nu tre sa-mi calculez si nr de calorii sa nu bag in mine prea multe? merg si sa curat zarzavaturile pt Danut sa fie toate pregatite, mai am carnita fiarta de vitel, la frigider, de ieri. si mai am si de spalat. Apoi sa-l duc afara pe pui ca e soare si vor fi maxim 10 gr azi. o zi fromoasa sa avem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, buna! LMA tuturor bebeilor nascuti azi si altor sarbatoriti! Am vazut poze cu bebei dulci!!! Pupe la Andreea si la Luca, plimbariti prin parc! Pupe la Patrick ochios! Pupe Naomi Ioana! Si tuturor celorlati pe care i-am vizionat si de care am uitat![pup][pup] Io's olecutza cam zombi, ca Victor se trezeste cam de 3-4 ori pe noapte. Prevad in curand aparitia "coltilor" ca musca de nu mai pot. Am un umar vanaaat! Noi papam iaurt Campina si simplu si cu fructe. Si incercam si branzica Fagaras azi... Si ne trezim devreme, devreme. ca tot pleaca mama la servici! O zi buna tuturor! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url] [url="http://community.webshots.com/user/vicumicu"] altele, daca nu v-ati saturat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...