Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (53)


Recommended Posts

Buna dimineata! Sau Buna ziua ca e mai potrivit... Noi am luat-o la sanatoasa pe langa canapea si dupa doua ture de canapea a cazut in fund si a inceput sa rada. Aseara, la nasa lui in vizita, s-a intalnit cu un caine si dupa ce i-a pus mana pe nas a inceput sa rada voios si sa chiuie la caine de s-a speriat bietu' catzel si a luat-o la fuga La multi ani bebeilor care implinesc diverse luni! Noi am implinit noua sambata si rezumand luna 8-9 am ramas uimita de cate lucruri a invatat Matei sa faca doar intr-o luna, ca sa nu mai vorbim de faptul ca i-au iesit toti cei 4 incisivi de sus in numai doua saptamani... Ma gandesc oarecum cu groaza ca, la felul cum evolueaza, o sa isi dea drumul la mers de unul singur in max 2 luni si de atunci sa te tii alergatura dupa cupil Rox, puiul tau e un dulcel, ca de obicei Andreea si Matei zambaretzu' http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ieri am reusit in sfarsit sa ajungem la celebrul dr. Stanciu de la Budimex sa vad ce are Bogdan,dupa zecile de analize facute.Concluzia este ca are digestia proasta (i-a facut nu stiu ce minune de test de digestie) si are nevoie de enzime,asa ca tratament si atentie la ce mananca.Asta e, macar nu are alte minuni,nu are nici viermisori,nici ciuperci,nu are intoleranta la diverse alimente (gluten sau altele)...E super capabil doctorul dar fiind foarte ocupat te expediaza cam repede.Norocul nostru ca totusi veneam cu "pile" ca altfel nu se uita la tine. Iar despre cautarile mele ce sa va zic...[bang][bang][bang]...e suficient de clar? Va dati seama ca nu am gasit nimic, NIMIC???? Sunt niste preturi prohibitive (daca gasesti la un 35-36000 e bomba explodata in el,trebuie refacut total),parca e cartier de lux! Pai hai sa va spun care e treaba: eu vand un apartament cu 2 camere situat langa parcul Sebastian,destul de mare (are 70 mp,e modificat in 3 camere) si vreau sa cumpar unul in Berceni (care nu sunt mai mari de 55 mp) numai sa fiu mai apropae de ai mei sa ma ajute cu copilul ca nu am incotro. Nu va zic ca aproape ca sunt ban pe ban si nici macar nu gasesc ce vreau. Nici nu stiu ce sa fac,parca pana la urma nu l-as mai vinde pe asta,numai ca e departe si vreau sa ma ajute mama,va dati seamaa ca chiar am nevoie de ajutor. Plus ca asta e tot in zona cu viitorul ex-sot si parca nu prea as vrea sa stam asa aproape.Dar punand in balanta avantaje cu dezavantaje parca ma incanta... Voi ce ati face in locul meu???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi merg sa-i iau premergator,nu reusesc sa-l mai tin nicicum,sta in fund si se balangane in sus de fund sa se ridice!! Frate,asta e hopa-mitica,nu alta!!! Iar daca il tii in picioare de manute face pasi,asa ca premergator scrie pe el, e destul de mare sa nu aiba alte probleme. Nu mi-ati mai zis si voi niste mebniuri ca sunt in pana de idei,oricum tot un fel de regim trebuie sa tina asa ca mai putin cu diversificarea. Oare ficatelul nu are ce rau sa-i faca,nu?Pana acum nu i-am dat deloc,dar trebuie pentru fier.Si asa nu am voie de cat acteva legume (morcov,albitura,telina,dovlecel),branza de vaci,fainoase multe (orez,gris,cereale),fructe doar mar copt si banana,va dati seama ca nu stiu ce sa-i fac sa-i mai schimb cate ceva.Ofofof si el e asa m,ancacios saracu,se intinde la farfuria mea sa pape el de toate,abia astept sa-i treaca burtica sa pot da de toate,ca n-am probleme cu mofturile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanaz - i-am arata Giuliei ce harnic e Patrick si ca stie ca ea e puturoasa. A facut o fata si apoi a facut ca tractorul si a pus mana pe monitor. Daca se prinde si de ea ceva ?[:D] DoamnaBibi - ma bucur ca Bobo nu e bolnav, va face tratamentul respectiv si sigur isi revine, probabil stomacelul lui mai tre` sa creasca. Important e ca poate papa !!! [pup] Cu premergator sau fara, Giulia inca e barza si puturoasa, ce sa fac, ea prefera sa stea si sa intoarca paginile revistelor si albumelor si sa le saliveza[alcool] Cu casa: si io am ramas uimita de preturile de la noi. Adica apartament cu 3 camere sub 45000E nu gasesti si nici nu-i nush`ce lux si pus la punct. Da` pana la urma sa faci ce e mai avantajos. Daca mama ta poate veni la voi sau il duci tu dimineata pe Bobo io zic ca mai bine decat sa lasi apartamentul pus la punct pentru un altul si sa o iei de la capat, aranjatul costa si mai mult. Parerea mea. Apoi cu exu` oricum va vedeti. Sau poate apare, intreaba pe la sefu` de asociatie de la mama ta, apartament scos la licitatie. Cel putin la noi asa e mai usor si la super pret, numa` ca tre` pile ! Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici cu experienta am si eu o intrebare la voi. Sunt o viitoare mamica de iulie-august 2005 si sunt in 24 de saptamani cu o mandrete de baietel [:D]. Intrebarea mea este: este normal sa se intareasca burtica fara sa doara? Adica o simt ca pe un balon si dintr-o data simt ca am un bolovan. Nu doare dar o senzatie tare nasoala mai ales daca stau in picioare. De iesit nu are cum sa iasa piticul ca am cerclaj de la 17 saptamani. Azi noapte am simtit parca ca un carcel toata burtica. Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar astept un semn de la voi. Acum suntem bine dar m-am cam speriat azi noapte. Pupici la mamici si la bebelusi, Monica si broschi din burtica Esentele tari se tin in sticlute mici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana iti dai seama ca nu-i dau ciorba facuta cu ou crud...lui nu-i pun out in ciorbica,doar smantana si o acresc cu zeama de lamaie....oi fi eu mama denaturata da nici chiar asa[:D] F frumoase pozele cu Patrick... Dna Bibi eu caut un apartament sa-mi placa din vara si inca n-am gasit....care sunt mai ieftine sunt in niste blocuri de zici ca se darama la urmatorul cutremur...ce naiba mai o fi ajuns Berceniu cartier select si noi nu stim????[bang][bang] Noi ne pregatim de parc... Pupe Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica-Elena, astea sunt contractii Braxton HIcks. sunt nedureroase si incep din saptamina 20-22. pregatesc uterul ptr nastere. daca nu sunt dureroase nu ai de ce sa te ingrijorezi. multa sanatate si sarcina usoara in continuare, te mai asteptam pe la noi! Monique daca ai cum sa ramai in ap asta si eu zic la fel ca Daria...ce conteaza ca-i aproape de exu'? pai eu zic ca ii poti face o budincuta de orez cu lapte si compot de mere...niste mamaligutza....un sufleu de dovlecei..samd. mai variaza combinatiile, chiar daca nu ai voie prea multe. fier isi ia el din laptele praf dar poti incerca si un strop de ficatel, sa vezi cum reactioneaza. pupi! Adina, bravo, m-ai linistit[:D] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, am citit aseara un articol despre efectul microundelor asupra mancarurilor... brrrrrrr. gata, il duc la garaj! voi cum incalziti mancarea? ca eu sunt in pana de idei. la cateva cubulete cat mananca bebe, daca i le incalzesc in ibric, se duce jumatate pe peretii vasului. marcela si [copil] alexandra lia [foto] [url="http://community.webshots.com/user/vrabiuta9"]pozele noastre[/url] [foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669"]cum s-a nascut alexandra lia[/url] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcela, daca nu mai vrei micoundele le iau eu....[:D] Acu' vorbind serios noi ii incalzim mancarea lui Vicu intr-un borcanas in apa. Oricum el s-a obisnuit sa manance papa mai mult calduta si daca ii dau ceva mai firbincioara se stramba de zici ca am fiert-o 2 ore. Monique, sanatate lui Bogdanel! Sa vezi ce bine o sa fie dupa ce ii trece burtica! Si apropo de apartament, de ce nu il pastrezi pe acela? Nu pot veni ai tai la tine sau saa il duci tu pe Bobo la ei ziua? E mai simplu si deja v-ati obisnuit acolo. Despre intalnirile cu viitorul ex, te poti intalni cu el cand ti-o fi lumea mai draga si unde nu te astepti. Asta nu e un motiv... Pupe! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url] [url="http://community.webshots.com/user/vicumicu"] altele, daca nu v-ati saturat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...