Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi, la Galati sa veniti! (2)


Recommended Posts

Se pare ca din diferite motive/probleme tehnice s-a pierdut o gramada din discutiile noastre...

Stateam, ma uitam, cautam, citeam si parca nu-mi venea a crede ca ceva s-a intamplat. Eram asa curioasa sa vad cu ce va mai "laudati" si cand colo am ajuns doar la partea a 2-a ... cand de fapt la indemnul Laurei deschisesem si partea a 3-a. Dar nu-i nimic, ne adunam si incepem sa ne punem la povesti

 

 

Hristos a inviatid="size2">id="purple">

 

Zilele de Paste pentru noi au fost de-o agitatie continua, musafiri sambata de dimineata pana noaptea pe la 3, iar luni am fost la nasi. Totul s-a petrecut mult prea repede, sunt obosita...

 

Va [pup]

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Vad ca ati avut ceva actiune zilele acestea.

Noi am fost la nasi la Braila cu bubulina dupa noi. Ne-am distrat super ! De exemplu copila mea ( fara ca nimeni sa-i interzica ) mergea prin curtea nasilor doar pe aleile de ciment, nu prin pamant nu prin gazon. Nu mi-am dat seama ca ea pana acum n-a pus mana pe iarba sau nu s-a jucat in iarba. De, fata de oras ! Dar a recuperat ieri in parcul din Tiglina unde am invatat-o sa culeaga floricele.[:D]

Ca sa numai spun ce incantata a fost ca am lasat-o sa mangaie cateii; nasa are doi boxeri vaccinati si ingrijiti.

Sambata in schimb, a facut un salt din pat direct cu capul in calorifer, de m-am speriat de moarte ( eram si eu de fata ) ! Pe cuvant, am crezut ca si-a rupt gatul ! Doamne fereste ! I-am pus repede o moneda si apoi carne congelata si acum nici macar vanata nu este, dar m-am speriat foarte tare ! Din cauza durerii isi tinea capul lipit de umar si nu ma lasa sa o ting nici macar pe gat si am crezut ...tot ce-i mai rau. Bine ca nu s-a intamplat nimic ! Ne-a ferit Dumnezeu ca altfel.. nici nu vreau sa ma gandesc !

Bineinteles ca mi-a perit orice dor de dus la biserica si am stat si-am pazit-o toata noaptea !

Dar Duminica ne-am distrat bine !

Luni am fost in parc de pe la 11 la 2 si apoi am picat de oboseala toti ( mai ales din cauza caldurii )

Chiar noi cand ne intalnim cu brotaceii ?id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Histos a inviat.....Adevarat a inviatid="red">

 

Ce bine ca ati deschis subiectul asta. Abia acum l-am vazut si eu si am zis ca trebuie sa va scriu neaparat. Si eu si sotul meu suntem din Galati. Acolo am copilarit iar acum de curand a trebuit sa ne mutam in Bucuresti, dar ne este foarte dor de Galati.

Mai trecem si noi pe acolo cand mergem la parinti sau la frati, surori sau alte rude, dar de cand o avem pe bebelina nu prea am mai fost in Galati. Poate cand mai creste si ea putin o sa tragem si noi o fuga pe acolo ca abia astept.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc mult. Bebelina mea este o neastamparata. Vrea sa mearga in picioare si face scandal mare daca o mai pun din cand in cand sa stea in fundulet. Inca nu are nici un dintisor si nici nu a inceput sa spuna vrun cuvant, doar tipa cat o tin plamanii. Mai nou, avem ceva probleme cu mancatul lapticului pentru ca nu vrea deloc sa pape lapte. Ii dau mai mult seara dupa ce adoarme. De povestit as povesti eu de nu m-as mai opri dar mai lasam si pe alta data.

 

Abia astept si eu sa vin in Galati. Voi pe unde stati?

Eu stateam in ICFrimu iar acolo stau si acum parintii mei.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellen Bine ai venit printre noi!!!

Abia asteptam sa vii la Galati, pentru ca noi abia asteptam cate un eveniment sa ne mai punem un pic la taclale la gura unei cafele, sa lasam pe altii sa se descurce cu odraslele "cuminti". Cel putin sotul meu se lauda de fiecare data ca are un copil cuminte cand ramane cu dumnealui...

Asa ca trebuie sa-i dau de lucru...

 

Fetele mele, ce mai faceti?? Inca mai sarbatoriti??

Eu inca nu-mi revin. Dar sper sa ma adun mai repede ca am o gramada de treaba si mai ales cu termene.

 

Andra este din zi in zi mai alintata si mai plina de figuri, dar asta dupa ce vine ma-sa acasa!

Ieri am iesit la plimbare si ne-am intalnit intamplator cu Korinna si-ai ei flacai iar Andra si cu Stef au baut suc cu o lingura, apoi cu dopul de la sticle, si la urma scoteau pe masa sucul si-l stergeau cu servetelul...intr-un cuvant, au facut dezastru!

Acum Andra are o zgarietura pe fata, de cuminte ce a fost...Dar ii trece pana s-o marita![:D]

 

Va [pup]

 

 

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si Hristos a inviat!Ma bucur ca sunteti bine si sper ca ati petrecut frumos de Pasti.

Noi am petrecut in familie prima zi de Pasti, am facut o masa mare si frumoasa. Copiii s-au amuzat ciocnind oua cu noi. Dalian a iesit campion si si-a ascuns bine oul castigator ca sa mearga cu el si la bunici unde am fost a doua zi de Pasti. Alinutza a spart multe oua pana n-a mai ramas nimic de ele. Apoi le scotea coaja doar la un capat si scotea miezul din ele ca o vrabiuta.

A doua zi am fost la parintii sotului impreuna cu copii si ne-am simtit foarte bine.

 

ellen, bine ai venit printre noi!

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat ! Veraid="red"> v-ati distrat tare bine ! Bravo voua !

Liliacid="red">, fetita ta e tare nastrusnica ! Abia astept s-o cunosc !

 

Chiar, noi am fost ieri pe faleza ! Daria a fost la inceput speriata de aglomeratia si nebuneala de acolo, dar apoi a alergat dupa catei, a cules floricele si a vrut sa se balaceasca in Dunare !

Ar fi o locatie perfecta pentru intalnire , nu ? Si in parcul de la rondou e frumos ! Cand ne intalnim ?id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...