Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Berbecutzi din toata lumea...adunarea!!!! (4)


Recommended Posts

[xx(]Am intrebat, pentru ca eu asa ma simt, dar in ultima perioada nu ma mai manifest si simt ca nu mai sunt in largul meu. Poate si anturajul este de vina, dar n-am cum sa-l schimb. In plus, parca mi-a scazut toata increderea pe care o aveam in mine si ma uit la ceilalti sa vad daca 'aplauda" sau nu ceea ce fac. Tonul vocii trebuie sa mi-l masor, glumele trebuie sa le spun o data in minte ca sa fiu sigura ca nu gresesc cu ceva, parerile sunt plicticoase sau sinuoase, comportamentul de periferie, daca fac ceva se putea si mai bine si tot asa. Simt ca ma plafonez si ca-mi umilesc personalitatea.[consti]

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multi ani gio si magda!

 

Fetele cati ani impliniti anul asta?

haideti sa facem datele complete! adica sa trecem si anul nasterii.

al meu e 1973.

 

[*]Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

paginuta personala:

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1971, am spus undeva pe pag.1 ca implinesc 34...

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

"Pe cerul de purpura inlantuit de gandurile omenirii, un cocor facea autostopul..."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa, asa mandea, treceti la apel. pana-acum detin recordul...la batranete. 1968.

 

miria, mama, eu sunt o berbeaca atipica. sunt impaciuitoare, nu sunt guraliva, nu sunt impulsiva si laaaaas foarte mult de la mine. sunt perioade cand stau si ma intreb cu ce scop m-o fi lasat Dumnezeu pe pamantul asta? ca aia nu, ailalta nu. nici frumoasa, nici desteapta, doar asa sa umplu locul. (hai ca am o pasa azi)

 

 

 

gen, mamica doar de [bicla] marius

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu - 1978 :) Hihihi... voi vreti anul ca sa ne aratati aici cine-i mai mare si mai tare in parcare? Hmmm... las' ca la noi vine reumatismul mai tarziu ;) Asa-i, Anca?

 

 

Miha, ce v-ati propus sa faceti in ziua care o aveti pt. vizitat?

Noi o sa fim in Ro de Pasti. O saptamana intreaga, sper sa nu intervina nimic sa ne strice planurile :) Totusi… sarbatoriti ceva anume, de v-ati gandit sa veniti tocmai de Pasti sau chiar e numai asa plimbarica?

 

Restaurante tot asa mai ieftine sau pot fi si mai scumpe?

Daca mergeti in Millenium Tower sunt acolo o gramada de restaurante asezate in forma de cerc si in mijloc cumva sunt mese. Iti iei mancare de la ce restaurant vrei si te asezi acolo la mese si mananci. Mie imi place de-acolo mancarea mongoleza, au tot felul de salate super bune. Dar este si mancare specific austriaca si japoneza si nelipsitul Burger King si inca ceva cu sandwich-uri americane (care mie nu prea imi plac ca sunt cumva uscate). Tot in Millenium Tower sunt o multime de magazine, in caz ca va intereseaza si plimbatul la magazine. Si mai e si un complex de cinema-uri. A… si la capitolul mancare, tot acolo o sa gasiti Running Sushi. In caz ca va place Sushi, puteti incerca.

 

Tot la capitolul mancare ieftina: Centimeter. Sunt 4 cred in toata Viena si daca vrei mancare austriaca ieftina, poti merge linistita acolo. In afara de vestitul snitel vienez o sa gasesti tot felul de gretosenii cum le place la austrieci.

Uite aici un link, o sa-ti foloseasca probabil:

http://www.learnplus.com/guides/vienna-eat-index.html

 

Unde v-as recomanda eu sa mergeti neaparat referitor la mancare si bautura sunt Heuriger si cafenelele. Sunt un fel de tarani austrieci care si-au deschis acasa un fel de restaurante si de cele mai multe ori bautura e facuta din recolte proprii. In Bezirk-ul 19 se gasesc cei mai multi. Noi am stat in Bezirk-ul 21 si sunt si acolo destui (Stammersdorf mai exact – e o particica din Bezirk).

Si cafenele o sa gasiti peste tot. Chiar lanaga Hofburg o sa gasiti cafeneaua scriitorilor. E ft. vestita. Mie imi plac mai mult cele mai micute, asta in schimb e ceva mai maricica. Preturile sunt cam la fel peste tot, deci daca vreti sa intrati la o cafenea, e cam greu sa-ti zic ca una anume e mai ieftina, dar nici nu trebuie sa va speriati asa tare de cele mai renumite (gen cea a scriitorilor) pt. ca nu au preturi mult mai mari decat celelalte (de fapt nu stiu daca chiar sunt mai mari).

Gata cu mancarea, ca ma apuca foamea si abia ce am terminat de mancat.

 

Uite inca un link interesant: http://www.best-of-austria.com/wien

 

Sau muzee daca te intereseaza: http://www.virtualvienna.net/tourism/tourism/museums.html

 

Nu prea stiu despre ce sa-ti povestesc, ca sunt asa de multe… eventual daca imi spui mai exact ce te intere, altfel pot sa vorbesc 3 zile si 3 nopti despre Viena si nu ma mai opriti :)))

 

Miria-Cristina, ce sa-ti spun, eu vorbesc mult cand sunt in toane bune (ajutor!!! Opriti-ma, ca vad ca azi nu mai stiu de HO! :))))) ) si cand sunt printre prieteni. Se intampla insa sa nu-mi vina sa prea vorbesc, chiar daca-s toate bune si frumoase, dar daca asa ma simt eu bine atunci... stiti cum se spune: „cand o femeie tace, n-o intrerupeti :)“

Cu impulsivitatea… mi se potriveste 1000%, din pacate. Sunt foarte impulsiva si de multe ori ma ia gura pe de-nainte, apoi imi pare rau. In schimb, de cand stau aici m-am mai calmat si cu impulsivitate si nu pt. ca as fi vrut, ci pt. ca n-am avut de ales. La inceput de tot (adica acum cam un an si jumatate) nu stiam nici un cuvant in germana. Pana am inceput eu sa ma prind ce si cum a durat ceva vreme. Si oricat de repede as vrea eu sa reactionez la diferite faze, chestia cu limba ma franeaza… dar oricum, nu ma plang prea tare, pt. ca nici prea multa impulsivitate nu-i buna.

In schimb, cand e vorba de lucruri care nu ma prea intereseaza, mi-e egal, poate ninge, poate ploua, eu imi vad de ale mele.

 

Si acum, daca tot v-am demonstrat cat de "nevorbareata" sunt eu, ar fi cazul sa ma opresc, pana nu ma scoateti afara pe usa.

 

 

_______

"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI RUFUS!!!id="blue">

LA MULTI ANI ROXANA!!!id="red">

 

Niko, mersi mult de indicatii, ti-am trimis un e-mail ca sa nu ocupam aici spatiul.

 

anca e ok daca treci si anul, ca sa vedem cum imbatranim [q] si cum da reumatismul peste noi [pic].[:D]

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

"Pe cerul de purpura inlantuit de gandurile omenirii, un cocor facea autostopul..."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...