Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (33)


mel_g

Recommended Posts

Buna dimineata soare! LA MULTI ANI dragi sarbatoriti, sa cresteti mari si frumosi! Noi cred ca in curand o sa avem inca 2 dintisori sus pt ca s-a inflamat gingia, s-a albit si intr-un colt se vede puitn din dintisor...dar si eu ca Mina, astept sa vad dintisorii iesiti bine afara si pe urma vin la laudat. Nu e maraita, nu are nimic deosebit fata de cum e ea. Doamne ajuta sa fie tot asa ca vad de la puiutii vostri cat se chinuie. Andora, super carutul tau...pls spune-mi de unde l-ai luat, cat ai dat pe el si cate kg are (ma intereseaza daca e usor). Frosa, eu am intrat in magazinul L'affaire si erau reduceri la jucariile Tomy, Heller, Joustra. Aissa, n-o forta sub nici o forma cu lingurita ca sa n-o refuze din cauza ca o dor gingiile si apoi sa n-o mai vrea deloc. Cica pofta de mancare scade si ea cand le ies dintii si ar fi normal. Va doresc sa-i iasa dintii mai repede si sa nu se mai chinuie pitica atat. Anielas, am vazut pozicile...ce misto e salopeta de blugi. Trebuie sa ne luam si noi una ca nu se mai poate! Timea, a mea sta pe burtica (adica se intoarce singura) de la vreo 5 luni jumate. Am inceput sa fac exercitii cu ea, adica o puneam pe spate si apoi o "bateam" incet peste fundulet cat sa prinda ea ideea sa se intoarca pe-o parte si apoi ii impingeam funduletul ca sa se intoarca pe burta. Ea avea impresia ca ma joc cu ea si radea si in cele din urma, cam dupa vreo 2 saptamani a prins miscarea. Pana atunci nici nu vroia sa stea pe burtica 1 minut. Danyce, ma bucur ca sunteti mai bine si ne rugam sa va treaca raceala complet. Eu in premergator nu o s-o pun pt ca nu-i cumpar si nici n-am primit vreunul cadou...hihihi. Prietena mea a pus-o pe bebelina de la 6 luni in premergator si nu a patit nimic. Referitor la incaltaminte....daca e din piele incaltamintea era undeva pe la 550-700000 lei. Daca e din inlocuitor erau cam 150-200000 lei. Bineinteles ca preturile pot varia de firma, magazinul de unde le iei, etc. Davina, dar priceput e sotul la torturi...hehehe. Blue77, sunt bine structurate mesele...dar noi nu papam nici jumate din cat ai scris acolo. Oricum, dupa ce incepe sa mai pape si ea cred ca facem la fel mesele. Ieri i-am dat cereale cu biberonul si nu a vomitat...e pt prima oara cand nu vomita dupa cerealele date cu biberonul. Mai dar mie nu-mi plac Nestle de orez. La voi nu fac cocoloase? Celelalte cereale nu imi faceau cocoloase si la fel le fac. Mcm, sucul de fructe poti sa-l faci si din para, portocala (cate putin la inceput ca e mai acida si sa vezi cum reactioneaza), mar. Deci, merge cineva azi prin IOR pe la 12.30? Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/alexia2004100"][foto]Alexia, [zana] de 6 luni +[/url] [url="http://community.webshots.com/user/roandre"][foto]Evenimentele din viata mea[/url] Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Dimineata! La multii ani Inutei, Elenei, si Vladutului! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si fericiti! Si, nu in ultimul rand, cuminti! [:D] Ieri vizigotu a servit la pranz spaghete cu carne de pui si suc de rosii. Si s-a lins pe botic! Va spun, cupilu meu diversificare astepta[alcool]... si eu il tineam pe acelasi meniu zilnic... maine=poimaine ii dau sarmale [:D] Cred ca ne iese si al doilea dintisor... primul a fost incisivul dreapta jos. Acuma se vede ceva alaturi, in stanga. Am iesit ieri la cumparaturi si i=am luat un trening (aproape) alb si un body galben cu alb. Ca cu o zi inainte, cand iesise de fapt dintisorul dar nu eram eu sigura ii luasem geaca de blugi... phiiii, eram stresata, daca face cupilu dinti albastri? Ce ma fac? Da' am remediat=o... IO nu cred ca pun mostenitoru in premergator... am auzit diverse pro si contra, insa cea mai contra e aia ca cica poate sa se rastoarne, si daca se poate cupilu meu o s-o faca asa ca nu-mi iau belea in casa [:D] Noi nu servim suc de morcovi... unul din motive ar fi ca storcatorul meu scoate din una bucata morcov mare 2 (doua) lingurite de suc. Apoi ca mie nu-mi place si al treilea si nu in ultimul rand motiv ar fi ca vizigotu se uita ca la felu paispe... de altfel nici dr nu ne-a indicat asa ca aici ma conformez. Eliana, cred ca tu nu ai voie sa dai cartof la maimutica fiindca el, cartofu, baloneaza, face diaree in unele cazuri. Zic si eu.... Cum stati cu "vorbitu"? Intreb si io inainte sa incep sa ma laud, ca poate io ca mama mi se pare ca aud si ce nu zice inca bietu cupil... din cand in cand zice AMMMMA (o fi versiunea lui pentru mama???) si silabe singulare : ma, ta, ca, da si cate un victorios grrrrr. Azi dimineata se suparase pe mine si plangea taraganat: maaa-maaa-maaa-maaa. Chiar radeam singura ca as putea considera ca a zis mama :-) Cam atat am avut de raportat, azi am de lucru, nu parasesc domiciliul conjugal, numa vizigotu sa fie baiet bun sa ma lase.... Va pup! Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004 http://community.webshots.com/user/vizigotu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou! Mihaela, carutul l-am luat din Carrefour, a fost 999.000 lei si mai avea galben cu gri dar alea erau descentrate si fara roti... din pacate greutatea nu o stiu [bang][bang], nu m-am uitat si eticheta am pierdut-o pe acolo ca l-am desfacut sa vedem daca e OK ... dar e mult mai usor ca landoul meu, adica mie-mi convine.. tre' sa-l vezi ca sa-ti dai seama, dar mie mi se pare ca arata mai bine in poza decat in realitate... Cat despre cerealele Nestle, eu i-am luat cu grau si fructe pt 6 luni sa vad daca-i pplace, miros a vanilie insa la fel se fac cocoloase, m-am gandit ca nu le faceam eu bine, dar inainte a avut numai Milubrei (mar si morcov, apoi banane) si erau perfecte... Pupici! Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm) http://photos.yahoo.com/andreeaoracle http://community.webshots.com/user/andreeaoracle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][s]si din partea noastra pt. bebeii care mai adauga o lunisoara!!!! Sa cresteti mari si cuminti si sa ascultati de mamici! felicitari pt dintisorii noi si pt. bebeii vorbareti; la noi mai asteptam, se pare ca mai mult ne place sa cantam decat sa vorbim! si, de asemenea, multa sanatate la bebeii si mamicile bolnavioare[flo]! multumim andora despre detaliile legate de carucior; cred c-o sa dam si noi o raita prin carrefor, ca tare bine ne-ar prinde si noua unul mai usor! in legatura cu premergatorul, noua medicul ne-a recomandat sa nu-l folosim, si , daca tin neaparat, sa astept sa implineasca 7 luni. Ma mai gandesc, cu toate ca ma bate gandul sa nu-i iau! despre cerealele de la nestle tot asa am auzit si eu ca se fac cocoloase si din cauza asta nici n-am cumparat vreodata. sa ne tineti pumnii, azi mergem la vaccin[bang], sa speram ca nu va face febra, ca tocmai ce ne luptam si cu cel de-al doilea dintisor; bine ca urmatorul vaccin il va face abia peste 3 luni... Ionela si Alex (DN 21.09.2004) [URL="http://community.webshots.com/user/ionella3003"]ALEX cantaretul[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI[bum] bb de astazi sanatate si bucurii. Am ajuns si noi ieri in Bucuresti cu o zi intarziere ca suntem varza si eu dar mai grav e piticuta mea e racita rau de ii curg mucusorii parca ar avea o cascada si tuseste urat ii dau ca asa mi-a dat dr de la Piatra amoxiklav si dr mea a zis ca e prea tare si deja incepusem sa ii dau ia si ambroxol si sinupred sau cu t, voi ce le dati la bb raciti? Colac peste pupaza ca i-am molipsit si pe cei de acasa ne-au sunat sa ne spuna ca am lasat ceva in urma adica raceala noastra. Stam prost si cu burtica si ii dau smecta cu ceai de menta asa ca stiti ca e un banc cate ..... fetii mele. Acum ma duc sa ii dau sa pape. Am inceput prost diversificarea sa vedem ce facem. [url="http://community.webshots.com"]DANINA&[zana]DANINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci astazi intalnire la 12.30 la cascada in IOR. Vine cine poate si cine vrea! Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/alexia2004100"][foto]Alexia, [zana] de 6 luni +[/url] [url="http://community.webshots.com/user/roandre"][foto]Evenimentele din viata mea[/url] Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani pentru Vlad, Inutza si pentru maimuta mea! [s] Mama denaturata ce sunt... uitasem ca e ziua copilului[bang]... noroc cu voi. Multumim pentru urari! Herra acu' 5 luni pe vremea asta eram ceam mai fericita... eram cu maimuta mea... eu am nascut pe la 3 dimineata. Nu prea stiam ce sa-i fac asa ca o rugam sa doarma cat mai mult. In leg. cu cartoful sper sa-mi amintesc sa-l intreb azi pe dr. Aissa tinem pumnii sa iasa mai repede dintisorii, ca sa n-o mai chinuie pe pitica. Pupici piticilor vorbareti si celor plimbareti... [pup] [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"][foto]Eliana si[copil]Elena[/url] (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru bebeii care mai implinesc azi o luna![pup] [pup] [pup] Noi astazi trebuia sa mergem la control la dna. dr. Culcer, dar am mai amanat fiindca am inteles ca e epidemie de gripa si Municipalul e in carantina, iar noi mergem la control in ambulatoriul spitalului. mcm eu ii dau bebelinei suc de mar, pe care-l bea cu foarte multa placere. I-l dau la masa de la ora 11, in completare la pure-ul de mar + banana. ania oau! ati facut pasi? mina chiar a mancat spaghetti? danina multa sanatate la amandoua! anielasnici mie nu-mi place sa o tina soacra-mea in brate, dar asta fiindca bebita nu poate s-o sufere, se stramba la ea continuu si tipa, iar ea, de parca n-ar fi crescut un copil, habar n-are ce sa-i faca, doar o leagana si zice ssss... Or bebelina nu poate suporta sa fie leganata, nu-i mai place de cand avea vreo 2 luni. aissa la fel are si bebelina mea reprize de urlete, plange cu lacrimi de te doare sufletul si se incordeaza toata, isi umfla burtica si suspina mult timp dupa ce se potoleste. Ba de multe ori ramane cu gurita intepenita deschisa de atata suparare. Eu la inceput m-am speriat de asa manifestari, ziceam ca are ceva, dar m-am convins ca pur si simplu e mai nervoasa. Si bebelina e tare maraita si suparacioasa de cateva zile, ma gandesc ca i-or da dintii, dar nu vad nimic. Noi am inceput de trei zile as papam pure de cartofi, morcovi, dovlecel, telina, pastarnac. Nu prea-i place, se stramba la el de mama focului, dar pana la urma mananca. Cat despre stat in fund, sta bine de tot intre perne, dar n-am avut curajul sa o pun fara ele. Raluca si [copil] Ioana Alexandra 10 oct http://community.webshots.com/user/rnico102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...