Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (33)


mel_g

Recommended Posts

multumesc pt. raspunsurile cu novocalminul.(Roandre, Pufymic)

 

felicitari pt. dintzishor, pufymic!

 

azi face Vladu' vaccin...sa ne tineti pumnii!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SONid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut!

 

Eu nu mai am timp de mai nimic...Stefan e suuuper marait! Si nu vrea sa stea nici in intelitainerul asta plin de jucarii daca nu stau si eu acolo cu el sa-i arat ce si cum...ma joc eu si el se uita si maraie la mine!Numai calare pe mine vrea sa stea!Vai de spatele si mainile mele!Da sa va povestesc pe scurt ca ieri am iesit si eu cu el la supermarket...si in drum spre casa nu a mai vrut nici in ruptu capului sa stea in carucior!Parca il intepa! Ceai nu, alceva...ce? si imi era groza de oamenii sa-l las sa urle in carucior...si cu el in brate, asa pe un sold asezat, cu un rucsac in spate(cu cumparaturi)ca nu am loc de bagaj la carucior... si cu o mana impingeam caruciorul...si speculantul asta al meu radea si se distra...se credea calare pe cal!si mie imi venea sa plang de nervi!asa ne-am dus o bucata buna de drum, dupa care l-am mai pus in carucior...a mai tras o tura de plans...si tot asa! A..si papucii i-au cazut din picioare si a trebuit sa-l duc in sosete...va pute-ti imagina ce de tzircus am fost cu el!!!Culme ca odata ce era in brate la mine tacea brusc si radea!uffff[bang]

 

Cam asta a fost...sper sa aveti rabdare sa cititi

 

Angela, mi-ai luat vorba din gura legat de meniul Elianei! ficatel de pui la 5 luni....si cartof nu? PTiuuu...fiecare doctor e cu meniul lui! Da important este sa fie copilul okay![alcool]

 

 

V-am citit in graba, acu a adormit in sfarsit si Stefan, ma duc sa vad ce-i pregatesc acuma la 11 de papa, ceva branzica cu fructe.

 

Mina super cu spaghetele, da spune-mi si mie, bulionul l-ai facut din rosii dastea turcesti? are vre-un gust?Eu am bulion facut de mine in casa...da e cu sare si zahar...nu e bun...

Da are ceva gust treaba asta?As incerca si eu pentru Stefan, la ce ora i-ai dat?

Cu glucoza eu nu am incercat...de 3 zile vreau sa ajung la farmacie sa cumpar si o sa incerc, daca nu faci tu inaintea mea...[:D]

Sper sa mai intru mai tarziu cu alte complectari!

Felicitari dintisorilor iesiti fara probleme! Si....sa ne iasa si noua la astia cu gargauni in cap cum e al meu![:D]

 

pupici la toata lumea!

 

danyce, daca tot te-ai apucat de gradina, hai pe forum la "despre gradinarit" suntem acolo o graoaza de fete "cu maini verzi" [:D]te asteptam!

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumim frumos ca ne-ati tinut pumnii!!!am scapat si noi de vaccinul de 6 luni[cool]!!! Doamne ce nebunie a mai fost! a facut un pic de febra si a fost un piculet agitat azi noapte, insa i-am pus supozitoare cu paracetamol si comprese cu apa rece si am scapat si de data asta!

Oricum a luat extrem de putin in greutate, doar 300 gr! Asa ca... trebuie sa luam masuri drastice, ce nu se mai poate!

 

herra, m-am uita gresit pe carnetul de vaccinari si am avut impresia ca mai e un vaccin la 9 luni. Insa nu e adevarat, am scapat, urmatorul vaccin va fi tocmai la un anisor!!!! uraaaaaaa!...

 

bozo, multumesc frumos pentru raspuns!!! nici nu ma mai deranjez sa ma mai duc in cora, ma multumesc atunci cu magazinele pe care le am in zona!

 

felicitari pt dintzoc[bis], pufymic!

 

va tinem pumnii celor care fac azi vaccin!

 

danyce, vrem poze cu florile din gradina!!!

 

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportam si noi un mârâici... care s-a culcat pe la 12, asta dupa plansete si urlete. E clar, sunt dintii si la noi... cu toate ca unul e deja rasarit...

 

Crini, si noi am patit asa la ultimul vaccin. Eu cred ca la noi a fost ca era foarte agitat si si-a incordat piciorusul cand a pus nenea mana pe el... Acu' poate sa fie si reactia organismului... Noi am pus comprese reci si in cateva zile nu s-a mai simtit. Beleaua e ca maine facem alt vaccin [help] (ultimul pana la 9 luni).

 

Pupici la toate.

 

[mamica] si [bibe] Miron Radu (06 oct. 2004)

[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici(cam la amiaza[:D])!

 

Multumim de felicitarile pentru dintzisor!!!Acum suntem si noi[iepu]!!!

In sfarsit am avut o noapte mai acceptabila si noi!Era si cazul.....

Ovi se tot mira cum de am vazut dintisorul lui Alesio ca el se tot chioraste cu lanterna in gura la bazuc si abia il vede[:D]!Aseara dupa ce a adormit bazucu Ovi s-a si infiintat cu lanterna sa-i vada minunea din gura si tare s-a minunat ca e asa mic.....el credea ca o sa fie cam jumate dintr-un dinte de-al lui[:-)))]!

 

Mamaluilicurici id="red">am vazut pozicile!Ce dulce e licuriciul tau mic!L-as papa tot !

 

Crini id="purple">o compresa cu apa rece(nu chiar gheata ca urla bb) face minuni!!!Eu ii pun imediat ce ajungem acasa dupa vaccin si nu se mai inflameaza locul deloc!

 

Herra id="blue">bafta la vaccin!

 

Geo id="brown">am vazut pozele!Mai ce mare si frumoasa e Ioana!Si Dami e un dulcic![dual]

 

Danyce id="black">tinem pumnii sa va treaca raceala repede!!

 

Pupici!id="green">

 

 

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufymicid="red"> bravo pt dintuc la mai multi.

Herraid="blue"> tinem pumnii pt vaccinel si fara febra.

Mai cam maraiti bb si noi suntem ca suntem bolnavioare nu se vede nici o ameliorare cat despre dr ce sa va spun ca fiecare spune cate ceva.

 

Eu am fost la o dr in Piatra - Neamt sa ii dea ceva pt raceala si cand a auzit ca nu am bb diversificat la 5 luni mai avea un pic si ma facea nebuna imi venea sa o strang de gat ca copilul alaptat la san la 3.5 luni se incepe cu gris cu lapte cred ca pe timpu lu' mamaie se incepea cu gris cu lapte si m-a pus sa ii dau supa de morcov cu tot cu morcov in ea asa dintr-o data si eu na ca m-am saturat de certat cu lumea din familion i-am dat si uite asa am inceput prost diversificarea dar o sa remediem sapt viitoare ce se mai poate. Dr mea a zis ca aia e nebuna si m-a speriat si pe mine ca am nu stiu ce la plamani si mi-a dat augumentin pe care nu o sa il iau ca e destul de tare.

 

Acum iese cu afara un pic cam tare asa e si l-a voi? Parca asa dintr-o data dar tot verde e si bem ceiuc cu smecta in continuare.

Acum plec ca am de umblat pe la niste institutii cu ploconul vorba unora si o sa revin.

 

DANINA&[zana]DIANAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineata!

 

La multi ani sarbatoritilor de astazi! Pupici noilor iepurasi, sa iasa si urmatorii dintisori, fara dureri si fara scandal! Pufy, treci la cumparaturi [:D]

 

Ana, da, din rosii dintr-astea fac. Am si eu niste borcane cu rosii in saramura facute de mama, bune de nu se poate, dar sunt sarate.

 

 

Mihaela, incerc sa vin si eu azi. Nu promit dar incerc, ca tati a zis ca poate vine sa ne duca la vaccin, si daca e asa nu mai vin. Oricum, am retinut 12 30 la cascaada.

 

pupici

 

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roandre nici eu nu m-am inteles cu cerealele de la Nestle, fac cocoloase toate si ma scoteau din minti.

 

mina si al meu este tare vorbaret. Nu este el mare sportiv dar in schimb vorbesteee. In top este BA BA ... baaaa si mamamama (cind este suparat. Ce ma distreaza cel mai tare este atunci cind sufla cu scuipat si se stropeste pe toata fata .. este mortal ce-i place figura asta.

 

Si noi facem vaccinul astazi

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Ne inscriem si noi in clubul maraitilor. Marti am facut vaccinul de 6 luni si in ziua respectiva nu am avut nimic (i-am pus comprese reci cu Rivanol si novocalmin imediat dupa vaccin si apoi seara inainte de culcare). Ieri insa tare greu a fost: nu a vrut sa pape nimic altceva in afara de san, doar seara inainte de culcare l-am pacalit cu cateva lingurite de cereale cu lapte; mi-a facut temperatura aseara pe la 7 - 38.3, a scazut dupa un supozitor cu paracetamol pana la 37.6 iar la 12 noaptea avea din nou 38.3 asa ca i-am pus un Novocalimn ca e mai tare. Vad ca azi nu a mai facut temperatura in schimb e marait, nimic nu ii convine si tot nu vrea sa pape - nici nu a vrut sa vada fructe sau sucul. Noroc ca nu imi refuza sanul, asa ca tot papa ceva, nu papa el ca de obicei, dar tot nu are stomacelul gol golut. Nici nu stiu sigur daca toata starea asta e de la vaccin sau de la dinti, pentru ca are si obrajorii rosii, saliveaza mult iar cand ii ating gingiutele sa ii dau cu Dentinox tipa. Uffffffff, greu.....[bang][bang]

 

Acum si vestile bune, sa nu terminam intr-o nota negativa [il]: avem 8.500 g si 68 de cm. A luat in medie in ultimele 2 luni cam 350 g pe luna iar media pe primele 6 luni este 733 g pe luna. Nu mi-a spus dr. ca ar fi putin, mi-a zis ca e f. bine.

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil]

Povestea nasterii id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...