Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (5)


Leta

Recommended Posts

Neatza fetelor,

nu stiu ce naiba se intampla cu DC de mi se incarca asa greu paginile, voi ati patit asa ieri si azi? Sper sa reusesc sa postez ... ieri m-am enervat si am renuntat...

 

Bestutza id="red">eu ceai Cotymus nu i-am dat desi stiam de el, doar Diacrampul, care i-a facut bine - a scapat-o de colicii, dar a constipat-o (ce-i drept si eu i-am dat in disperare 2 cutiute, nu o data[:D]).La inceput m-am bucurat ca nu mai facea imprastiat de 7-8x/zi, dar acu` inteleg ca era mai bine sa alternez Diacramp cu Chamomilla. Cine a incercat Chamomilla sa ne spuna si noua cum e.

 

Corneliaid="red">, ti-au zis bine fetele cum se ajunge la Nturalia dar cred c-o sa aibe surpriza sa nu gaeasca deschis, de sarbatori nu lucreza si azi e `Buna vestire`

 

Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor a incercat o prietena sa se inscrie la acest forum si nu a reusit , oare nu mai permit membrii noi ? ciudat .

Mai nu stiu daca la voi e a fel insa eu m-am saturat sa scot din manuta lui Mandi par , de al meu desigur . Mie frica sa nu bage vreunul in gura .

Din perioada de sarcina mie mi s-au agravat rau problemele in gura , adica mi-au cazut plombele si am noi carii , voi ati patit asa ? acum o sa ma coste asa de mult de nu stiu cum am sa platesc .

Mandy mi-a dormit ieri destul de mult de am crezut ca no sa mai doarma noaptea insa a dormit , sper sa faca un program din asta .

Va pupam !

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 9 saptamani[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miaid="red">, hai ca-ncerc sa-ti raspund eu: Chamomilla D6 se gaseste in Farmaciile homeopate, la Naturalia in Floreasca, sau -alta pe care o stiu eu- aproape de intersectia Dristorului cu Decebal. Corneliaid="red">, uite ar putea incerca acolo (sigur e deschis). Nu stiu exact cat costa, cred ca in jur de 50.000 lei cutiuta mica si 100.000 lei, cea mare. E bine sa le iei pe amandoua si Diacramp si Chamomilla ca sa le alternezi, si daca vrei si ceaiul Cotymus.

 

Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am tras o spaima groaznica aseara. Ieri i-am facut vaccinul bblinei, i-am facut vaccinul cumparat de la farmacie si totul a fost bine, n-a facut febra, dar aseara, in timp ce ii schimbam pampersul s-a ALBIT la fatza de am crezut ca moare!!! Ma rog, s-a albit, s-a ingalbenit - era foarte palida!

Ea nu avea nici o treaba, ii era fomica, cerea mincare cu guritza, dar era PALIDA - PALIDA. A ciupit=-o sotul de obraji, si-a revenit, apoi s-a albit din nou. Am sunat-o urgent pe pediatra - care mi-a zis ca nu a mai intilnit pina acum o astfel de reactie si nu isi da seama de la ce poate fi; dar a mai zis si ca nu a mai facut multora vaccinul de la stat si nu stie prea bine ce reactii poate da.

 

Bebe si-a vazut de treaba, a mincat bine, a dormit, azi dimineata s-a trezit zimbind, dar noi am ramas cu un ghimpe...oare ce o fi fost? Oare are legatura cu vaccinul? (sper sa fie asa...)

 

S-a mai intimplat cuiva?

 

Si eu azi plec la Iasi[bang][bang][bang][bang][bang]

 

Leta si un bebe

 

Want my life back...

 

http://community.webshots.com/user/letadeea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miaid="red">, nu-s eu cea mai potrivita sa-ti raspund (n-am album de poze), dar incearca asa: mergi in stg, la Album Foto dai click si mai departe e simplu...

 

Alina Mariaid="red"> i s-a intamplat si unei prietene de-a mea...

 

Alipiticotid="red"> felicitari pt crestinare. Sa ne povestesti si noua cum ii merge cu Chamomilla...

 

ATENTIE: bilutele homeopate se dau pe nemancate(baute) - cu cel putin 30` inainte si cel putin 20` dupa masa.id="red"> Poate stiati, dar mai bine repet daca cineva nu stie.

 

Fetelor si eu am patit o chestie naspa in Maternitate: eram la Garderoba, ma schimbam si aveam niste emoooootii pt ca nu stiam sigur daca ma opereaza sau nu in ziua aia (depindea de seful dr.ului MINUNE) si o doamna imi spune `Uite alta mamica fericita care naste azi`, eu i-am raspuns ceva in genul `Da, dar mor de frica...` si ea mi-a povestit ca a pierdut 6 sarcini si ca-si doreste atat de mult un copil, dar ca si-a pierdut speranta... Mi-a fost asa mila de ea, chiar nu stiam cum s-o mai incurajez eu pe ea, mie mi-a trecut imediat toata frica de nastere si mi-am dat seama ca sunt o norocoasa ca mi-a dat Doamne - Doamne doi copii superbi, ca nu am nimic in plus fata de doamna aceea, ca eu am gresit in fata Lui de muulte ori... Uuuuf, nu mai vreau sa-mi amintesc ca m-apuca plansul. Fetelor, sa-i multumim lui Dumnezeu pt puiutii nostri si sa-l rugam sa ne dea putere sa-i crestem sanatosi. Nici nu va dati seama cat de BINE ne este noua fata de cat RAU si suferinta pot exista pe lumea asta...

 

Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]haide-ti sa va spun ceva parintii mei din romania imi spun ca daca nu ma pot descurca singura cu fata{se refera la faptul ca nu o am cu cine lasa si sincera sa fiu nu stiu cum o sa lucrez iar de dat la gradinita,internat e prea mica}s-o aduc in romania ca au ei grija de ea dar ea nu intelege ca o iubesc mai mult ca orce pe lume si nu as putea sta fara ea sub nici o forma.si cred ca nu este un lucru mai adevarat decat cel spus de V.ERICA ca sa multumim cerului pt sansa ce nea dat-o sa fim mamici.eu nu cred ca am fost mai fericita niciodata in viata mea cum sunt de cand o am pe YAELY.spuneti-mi un lucru va rog:sunteti de acord cu sa dam apa la bebelusi decat ceai?

 

****

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliyid="red">, sunt de acord cu ce ai spus. Nici eu nu as putea sta fara Rayan. Mor de dorul lui si daca ies pana la magazin.

 

Eu nu sunt de acord cu apa la varsta asta. Nici nu cred ca este bine sa bea apa. Rayan abia bea ceai, daramite apa.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Mia id="red">l-am luat de pe Oancea,la al doilea bloc dinspre spitalul de copii,e o farmacie si cabinet homeopat,Hannemman parca asa.Daca nu cunosti zona i-ti explic mai in detaliu.Costa 30 mii.Si nu inteleg de ce nu-si dau interesul sa aduca diacramp,la farmacii normale de obicei i-ti face comanda pe tot ce ai nevoie.Ar mai fi o farm de asta langa spital recuperare si pe Sf Lazar dar nu stiu unde.

Inca nu i-am dat,aseara a cazut franta din cauza botezului, si vad ca si azi e cumintica,se strange tare dar macar nu plange...

nici eu nu stiu cum se face la album...

Ericaid="red"> multumesc de urari.Eu nu stiam cum se dau ca la farmacie nu a vrut sa mi explice...a zis sa merg la consultatie la medic,care e cica 800 mii, si nu vad ce ar putea consulta la un bb sanatos ce are colici...

Eliyid="red">, mie o prietena medic mi a spus sa i dau apa fiarta si racita in loc de ceai,dar eu vroiam sa i dau pt constipatie.In rest eu alaptez, si inafara de atunci cand dau ca fiole si l pun in ceai,sau ii dau ceai pt colici,care ii dau cateva lingurite,eu nu ii dau ceai sau apa deloc.

Eu as vrea sa am cui da fetita sa ma mai ajute,bine ca parintii mei sunt aproape,dar din pacate relatia mea cu ei si cu socri nu e buna deloc asa ca nu prea avem ajutoare,decat sora mea,dar nu prea vreau sa o implic prea mult...dar nu ma plang,ca eu am un servici lejer,muncesc putin,nici bani prea multi nu iau acum dar pe hartii sunt in cic,mai iau si de acolo....

[dual]

 

 

 

Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...