Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (5)


Leta

Recommended Posts

Shinutza, id="red">

 

Multzam fain! Asta si fac plecam de beleuzi pe afara, desi nu prea aveam chef, dar ce sa fac ..vine si socrelu care are si el o obsesie-poate sunt eu nebuna- ma intreaba de fiecare data dc il aalaptez !! Si simt ca mor !!MA enerveaza stilul asta de intrebari si ma enerveaza ca vor sa il pupe , nu conteaza dc doarme sau e treaz! Ultima oara ne-am certat urat pe tema asta , ca focutza abia adormise, vroiam sa o pun in pat si a venit fleosc un pupat pe cap, si s-a trezit plangand! Nu am zis nimic si a venit cand sa pleca ca sa-lia 10 sec in bratze ca pleaca ! Si focutza plangea ! I-am zis sa il lase ca plange , nu si nu!!! 10 sec! O tzinea langa! I l-am dat si i-am spus ca urmatoarea data vor face ce vor cu copilul dar in prezentza lui taca-su! Sa nu se interpreteze ca sunt eu ...cumva...A iesit un ditamai valvataia...si tot nu se inteleg si asta tre sa fac s plecamde beleuzi!! Grozanic! Abia astept sa ne facem casa noastra, desi orizontul e cam indepartat...

 

Erica id="red">, Sar mana! Nu stiam ca asa se da Diacrampul! Eu ii dau si ceai , dar nu stiu ce contzine si la mine a avut exact efctulinvers ...desi face ma rar e fff apos!!!

 

Acum parasesc corabia si ma intorc dupa ce pleaca... Noroc ca staa mam aproape...ca alfel ma vedeatzi la Stirile de la ora 5 ori victima ori ....[:D]!

Pupicei tuturor...de la o depresiva in miscare...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

offf cata dreptate ai BESTUTZA si la mine e la fel,vin rudele sotului meu si incep:da scoalo ca vreau sa ma joc cu ea,da cat doarme,ca vin si eu o data pe luna s-o vad si ea doarme,scoal-o ca vreau s-o pup.si o iau si o ridica in sus,o pupa de o innebuneste saraca mea [copil]fetita.imi vine sa-i scot afara in suturi[bang][bang],de fel ma inteleg bine cu ei si poate sunt un pic egoista dar fetita e a mea si nu vreau s-o necajeasca.[mariaj]si in plus fetita e obisnuita numai cu mine si sotul meu iar cand vin ei{dupa ce pleaca }e tare agitata.

dar ce sa le fac,nici sa-i dau afara nu pot.

 

****

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io-te mey, voi chiar nu stiti de astea homeopate?!? eu credeam ca prestez degeaba la tastatura... pai hai ca va spun tot, daca tot am inceput:

bilutele homeopate la bb/copii care nu stiu sa le tina sub limbuta pana se topesc se dau dizolvate in apa fiarta/racita/sau apa plata, adultii sau copiii mai mari le tin sub limba pana se topesc si nu se spala pe dinti cu cel putin 1 ora inainte si dupa; NU SE ATING cu mainile.id="red">

 

Leta id="red">imi pare rau de ce vi s-a intamplat. Noi n-am patit asa la vaccinuri. Nu stiu ce sa-ti spun... Curaj!

 

Draga fetelorid="red">, eu nu stiu daca e bine sa-i feriti atata de straini, rude etc. Nu sunt de acord sa-i deranjeze cand dorm, sau sa-i pupe pe fata, cap, gurita, sau sa-i viziteze cand sunt bolnavi. Eu cred ca e bine sa-i obisnuiti si cu alte persoane decat mama, tata si bunica. Eric a copilarit cu un vecin de-aceeasi varsta, Eric a fost lasat pe la vecini cate-o ora, doua inca de la 2-3 luni, atunci cand mami avea treaba, baiatul vecinilor nu; acum Eric e foarte sociabil, prietenos, zambeste frumos si vorbeste cu toata lumea, iar baietelul vecinilor se ascunde dupa fusta maica-sii, nu vorbeste cu vecinii desi se intalneste zilnic cu ei, nici nu se pune pb. sa-l lase cu altcineva decat bunicii, sa se joace, sa-si imprumute jucariile etc. Obisnuiti-i incet-incet si cu alte persoane, altfel va vor pune in situatii f. neplacute mai tarziu.

 

Referitor la ce a zis Bestutza nici mie nu-mi plac barfele, sfaturile binevoitoare privind cresterea copiilor (m-am informat si eu destul, dar nu refuz sa ascult alte pareri), fiti si voi mai ferme: schimbati subiectul sau aduceti discutia pe un teren care va convine voua, vorbiti voi mai mult ca ele[:D], sau lasati-le masca cu cate stiti voi despre cresterea copiilor citand titluri de carti, medici... Hai c-am deviat un pic, sa nu ma-njurati...[pup] Ce n-am scris ieri, recuperez azi [:I].

 

Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiiiiiiiiii, voi va vaitati? Soacra-mea de 2 saptamani m-a turbat la cap ca nu stiu s-o ingrijesc pe fie-mea, ca nu-i merge bine aici si de-asta plange intr-una si ca SA IO DAU EI LA TARA CA O CRESTE EA!!!!!

Cred ca e nebuna zau daca isi imagineaza vreo clipa ca copilu (scuzati cacofonia)asta va sta vreo zi in conditiile mizerabile de-acolo!!!!Si cu atat mai putin s-o cresca ea si s-o educe ea dupa ce pe cei doi baieti ai ei i-a lasat la bunici sa-i cresca si ei (socrii)s-au plimbat prin lume si veneau la ei cu 2 bomboane.

N_O SA FIU IN VIATA MEA ORICAT DE GREU MI_aR FI PARINTE DE WEEKEND!!!!

Imaginati-va ca am discutia asta aproape zilnic la telefon cu ea!!!! Imi vine s-o....stiti voi!!!!

Asa ca Bestutza facem de-un tandem la stirile de la ora 5,00!!!!

 

 

 

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005

http://community.webshots.com/user/corneliaa100

http://www.alex.dan-cornelia.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letaid="red">, eu am stat cateva zile dupa vaccin cu prospectul langa mine sa pot citi daca apare vreo reactie. Vezi si tu pe prospect, poate te lamuresti.

 

Apropo de ceai si de apa mie doctorita mi-a spus ca bebeii alimentati la san nu prea au nevoie pentru ca laptele matern (prima parte, aceea care este mai "diluata") are rol de hidratare dar in cazul alimentatiei artificiale trebuie dat si ceai. Eu ii dai ceai dar foarte putin concentrat ca sa nu se obisnuiasca cu gustul dulce prea tare.

 

Pupici,

Lali si bebe Dragos (27 decembrie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="size2">Buna fetelorid="blue">

[black]Imi pare rau ca atit de rar apar si eu pe aici,de o saptamina nici macar nu am mai reusit sa citesc macar ce ati scris.

Ce sa va spun despre noi ca avem aceeasi priblema care o aveti toate colicii[bang][bang][bang] am tot citit si vad ca nu sunt singura care se confrunta cu aceasta problema,ma lasa nervii si pe mine nu mai suport sa o aud cum urla si ce crize face ma mir ca mai are voce deja suntem la capatul puterilor ,pina aseara inca nu am plins dar cind am vazut_o cum urla si ce durereri are. Am incercat si noi toate variantele par sai faca bine o zi ,doua si dupa aia o luam de la capat.Am citit ceva despre DIACRAMP,nu am mai auzit ce este cine poate sa imi spuna si mie ,ajuta la colicii sa incercam si noi.

Fetelor mie DR mia zis ca daca alaptez nu pot sa iau anticonceptionale daca alaptez numai prezervativul ,voi am vazut ca lauti anticonceptionale ,e voie asa vi sa spus[?

Cit despre Kg in plus am ramas si eu cu 13[grasa],dar pina nu termin cu alaptatul nu am ce face,eu am rams constanta de cind am nascut am ramas cu aceleasi kg nici in plus nici in minus.

Ma bucur ca am prins si eu citeva clipe de liniste si am reusit sa intru pe forum.

Va ros sa imi spuneti si mie ce e cu DIACRAMPUL[dual]

 

Claudia_Maria si bubulina Ana-Maria

 

id="blue">id="blue">id="blue">[bibe][bibe][bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letaid="red">, acum e totul ok?

Nepotzica mea a avut aceasi rectie in urma unei injectii cu moldamin, s-a facut alba ca varul, s-a speriat sora mea crezind ca e alergica si nu a stiut si a gindit la fel ca tine. Dar nu a avut nimic pe urma, asa a reactionat organismul ei.

 

Ah, soacrele astea....cum le stiu ele pe toate...[xx(]ce experienta au, bla,bla, bla.....noi, chiar daca citim tot ce se poate, sintem la curent cu toate, cum naiba se face ca stiu ele tot ce e mai bine pentru copiii nostri...vin si eu in club.[blabla]

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/album?.dir=90e9

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...