Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (5)


Leta

Recommended Posts

Fetele contra colicilor ziceati ceva de ceai de anason si ...? Chimen? Ce cantitati puneti de plante si apa? Si zahar? S-o mai incercam si pe asta .... Oana, nu esti singura care plamge asa...iote-o si pe soru-ta pe-aici.Stiu ca e depresie dar parca nu pot iesi din ea...cel putin atata timp cat copilul meu se chinuie asa cu colicii astia nenorociti. Si eu am sa incep diversificarea la 2,5 luni cu suc de mere si morcovi. Asa mi-a recomandat pediatra, pentru ca copilul e bine dezvoltat, sanatos si mai ales ca e singurul mod de a mai diminua colicii. La fel am auzit-o si pe Amary19, care va incepe si ea de saptamana viitoare sau peste doua saptamani. As face orice doar ca sa vad zambetul si pe fata copilului meu....[q] Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Oana, nu am ym, dar sunt alaturi de tine si sper din toata inima sa nu mai plangi. Poate puiutul tau te poate ajuta cu un zambet, eu nu pot decat cu o vorba buna care nu stiu cat te ajuta. Mi-ai fost draga de cand ti-am vazut poza, poate pentru ca nu ma asteptam la un aer atat de modest si de bland de pe chipul tau si pentru ca am simtit suflet in mesajele tale. Si sincera sa fiu simt particele de suflet in toate mesajele mamicilor si-mi sunt dragi toate. Scuzati-mi ignoranta, dar habar nu am sa trimit un mesaj privat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leta, eu nu i-am mai pus ultima saptamana manusi, si chiar cu unghiutele taiate, ca si Deea, Seb s-a zgariat pe nasuc, si nu e prima data cand se zgarie, se freaca des pe fata, la ochi. Iar cu spalatul pe fata, il spal cu lapte de corp pt bebei, asa m-au invatat aici, si vad ca ii prieste, are o fata curata tare. Iar la ochisori cu ser fiziologic. si Seb sugea manusile, mereu erau fleasca.:))) Toata ziua sta cu pumnii in gura, suzeta nu o vrea decat rar, ca nu reuseste sa o tina in gurita nici acum, cand iesim afara o mai fixam cu geaca.:) In schimb, de vreo doua saptamani au inceput sa-i curga balutele, murim de ras cand il vedem. Andrutza, nu stiu ce sa iti zic cu diversificarea. Noua ne-a zis ca la 4 luni sa incepem. Subscriu la ce a scris shinutza cu sotii. George este un exemplu de tata si sot. Shinutza, spor la facut un fratior!!!!!! [;)] Eliy, ma bucur din suflet ca micutza este bine si ca te-ai linistit. Alina Gabriela, poate printesa ta o sa fie manichiurista...:)) Alina, nu se ia urina cum ai luat-o tu, pentru ca, stiu ca lui Seb, desi ii lasau punguta pt urina cate o jumatate de ora doar, ca dupaz aceea isi pierdea efectul dezinfectantul, tot au repetat-o de trei ori pt a vedea daca intr-adevar e infectie sau nu. Sfatul meu e sa te duci la laborator, sa dezinfecteze pesa si sa-i puna acel saculet, nu sa-i iei tu, nedezinfectata. Pentru ca, si noua pediatra ne-a zis ca, cauza neingrasatului poate fi o infectie in urina, dar ca trebuie facuta in conditii stricte de curatenie, ca la bebei, orice^picatura de caca sau altceva strica rezultatul analizei. Si cum Seb s-a ingrasat dupa ce i-a dat lapte praf foarte bine, a zis ca infectia este minuscula in acest caz, si nu are nevoie de tratament. Cornelia si Bellamia, Seb rade toata ziua, nu se mai satura chiar, cu oricine, oriunde si in orice pozitie, dar si in aceste momente plang. Te inteleg, Cornelia sa plangi, ai motive, iti sunt alaturi, surioara.:) Bellamia, uite, citindu-ti mesajul, m-a apucat un plans iar, cat de frumos ai putut sa vorbesti de mine, fiind adevarat ce ai zis. Iti multumesc din toata inima mea!!!! Si eu ma gandesc mereu si des la fiecare dintre voi, chiar daca nu scriu, am pus mult suflet in relatiile speciale care le avem si in ce am trait impreuna mereu. Va consider surori cu o multime de nepotei. Ma oftic ca mi-a inchis telefonul de ceva timp ca l-am platit abia vineri, si as fi vorbit cu ingerasa si Coca macar un minutel. Ce mai stiti de ele? Sa le pupati din partea noastra daca vorbiti cu ele. Le poate cere cineva adresele de acasa sa le trimit cate o poza cu Seb, ca ele nu il vad? Va pup dulce! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce[q][q]oana draga?nu-ti face bine,plansul face riduri si apoi daca alaptezi ii transmiti si bebelusului.si eu plangem din nimica toata dar in primele 2-3 saptamani dupa ce am nascut,ma uitam la fetita si brusc ma apuca plansul,ma gandeam la parintii mei si iar plangeam.dar a trcut si nu-ti fa griji oana ca trece si vei uita de toate greutatile.te pup,ai grija de tine. PS:cei aia ym?cumva yahoo mail? ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, buna Erica NOi suntem sa zicem bine! Aseara dupa ce i-a dat tati Diacrampul a adormit in 10 minute , s-a trezit la 1.30, l-am schimbat si am mancat la 2 si ne-am trezit la 6.00 si astazi am reusit sa facem un oarece program!!! Cred ca sunt bune! Sper dintot sufletul sa fie bune! Ne-a dat de acolo si un ceai si i-l dam si pe ala! Doar kkutza este ff moale , aproape lichida... Nici nu stiu ce sa zic daca e normal au ba! Mai Leta mama, Pai asa a zis pediatra? Eu stiu ca nu e obligatoriu sa coaca! Poate mai tarziu , pe le 2 luni! Noua nu ne-a aparut nici un semn!Hai ca citesc si eu acum in Capraru sa vad ce zice de aceste minunatzii!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bestutza, exact asta am zis si eu - daca coace e de bine; dar poate sa fie de bine si fara sa coaca. oana, ti-am trimis si id-ul meu. sper sa iti revii. Si tu, cornelia... Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bestutza, vrem si noi Diacramp, de unde luam? si zi-ne si ce ceai ti-au recomandat, desi bibishor il prefera pe babydrink, ii place tare mult! noi il spalam cu apa de la robinet si limpezit tot cu aia. ba aseara cred ca a luat si o gura de apa din greseala, ca i-a turnat tati pe cap si i-a intrat iun gura putina :( sper sa nu fie o pb! il stergem bine in urechi cu prosopul si apoi cu betisor de urechi; bine sters dupa urechhi si uns cu ulei. sters la ochi si pe fatza cu ser fiziologic. noi ii mai punem manusi mai ales dupa baie ca mi se pare ca sint prea reci minutele, desi citesc pe aici ca e normal... asa e fetele, vor trece si colicii astia si vom uita cu desavirsire, veti vedea! fetele cu depresii, capul sus! nu trebuie sa va lasati duse de valul depresiei... fiti mai tari decit ea! pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...