Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (5)


Leta

Recommended Posts

Buna dimineata fetelor. Ma bucur sa vad ca va mai lasa colicii (pe noi, Slava Domnului, ne-au ocolit) si ca bebeii vostrii cresc sanatosi si frumosi. Apropo de vaccin (cel din maternitate) si al nostru cred ca a copt fiindca arata ca un cos mai mare si rosu. Vroiam sa va intreb daca mai exista vre-un bebe printre noi care doarme 10 ore sau al meu este unicat? Andrei face 5 saptamani vineri si de 3 zile adoarme dupa masa de la ora 20 (care este imediat dupa baita si masaj) si doarme pana a doua zi la 6...e adevarat ca nu doarme deloc intre masa de la ora 16 si cea de la 20, iar daca da semne ca adoarme il tinem treaz, vorbim cu el, ne jucam, cantam, etc., dar mie parca mi se pare prea devreme sa-si faca program de dormit toata noaptea (nu ca noua nu ne-ar conveni). Altfel, si la noi tati este de baza dupa ce vine de la servici si ne ajuta in tot ce poate, dar noi il mai avem si pe unchiul (fratele meu) care este topit dupa Andrei si ar sta cu el in permanenta de cand vine de la munca si pana se culca...am un copil tare cuminte si rasfatat si alintat de toata lumea si il iubesc la nebunie. Fetele care au nascut prin cezariana, a mai fost vreuna dintre voi cusuta cu ata normala (nu cea care se topeste)? si daca da vi s-a intamplat cumva sa vi se deschida operatia in anumite puncte? fiindca mie mi s-a deschis operatia (putin, cam jumatate de centimetru) in zonele unde au ramas nodurile de la ata (mi-a spus doctorul si se si simt la palpare)... va [pup] si va doresc o zi minunata Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crinuta, bebe Andrei e tare bine si cuminte, creste frumos, e un grasan, a luat 1,400 kg in prima luna...toata ziua nu facem altceva decam mancam, dormim, ne jucam putin, facem poze si schimbam la pampersi...am scris un mesaj mai lung pe pagina 4...[pup] Oana si bebe Andrei (18.02.2005) P.S.: Crinuta ce mai stii de Simona?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OANA Sa-ti traisca sufletzelul mic si scump! Fetele dragi, Sunt iar "cazuta"...Ma uit la dumelui focutza lu mama si m atrece frate un plans de zici ca cine stie...A tusit copilul de doua ori si m-am gandit ca a rcit copilul, ca sunt o mama iresponsabila de am stat cu copilul atate ore afara...M asi gandeam ca toata sarcina nu am avut probleme de nic un fel, vorbesc de cele specifice gretzuri , voma , nu a trebuit sa stau obligatoriu in pat,tensiune, picioare umflate, nimic dupa carte ...in schimb depresia frate e ca la carte.. Cred ca e si din cauza oboselii adunate de atate noptzi, plansetul focutzei care ma termina ... De doua zile de cand luam Diacrampul numi seara dam recital si de la 8 la 11.30 stam la bunica in bratze ca mami e daramata pe metereze... Ce sa zic Diacrampul e bun..cred ca ii da o stare de liniste, are ceva calmant, ca de durut il doare, se inconvoaie in somn , geme , dar nu se trezeste...azi nopate a mancat la 2 si dimineatza s-a trezit la 6.30 .. Seara de obosita ce sunt ii fac biberon ca nu mai pot pur si simplu... Shobo , magazinul e pe Calea Dloreasca nr.25 si se numeste Naturalia Cornelia dc vrei ii luam noi si ti-l trimitem, sau cand vine cineva prin Bucuresti..cum vrei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rayan!!!(cu intarziere dar spre rusinea mea nu prea am timp sa ma uit pe listuta in fiecare zi).Sa-ti traiasca ciufuliciul Crinuta si sa fie sanatos!!![pup] Saru'mana Bestutza, o am pe moasica lui fie-mea prin bucuresti zilele astea si o s-o pun pe a sa se duca sa ia. Deci Calea Floresca 25, Naturalia, da? Cat costa? Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand "la multi ani" bebeilor care zilele acestea au implinit niste luni; sa fie sanatosi si frumosi si sa va aduca numai bucurii. Amaya, eu am avut cezariana si am fost cusuta cu fire neresorbabile. 2 puncte de sutura ne se inchisesera la inceput si chiar supurau un pic. Nu am facut decat sa ma dau cu betadina- e un dezinfectant f. bun la casa omului-si acum s-au inchis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetele La multi ani! bebeilor noi nu prea am intrat ca s-a incalzit un pic si sintem pe afara..adica dimineatza eu imi fac treaba is dupa ameaza la plimbare si mai stam cu tati Intreba o mamica ca ea nu alapteaza si nu i-a venit ciclu desi are 8 saptamini de cind a nascut apoi eu am 11 saptamini si ciclu pauza..tre sa-mi fac un test barza sa vad ce si cum..dar sincer ma apuca groaza[bang] Oana stiu ce simti..si eu simt la fel..mai ales ca mama nu mai e sa se bucure si ea de Sebastian al meu Mamica de Sebastian http://pg.photos.yahoo.com/ph/vrnamo/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rayan! La multi ani Alex! Irina a dormit azi noapte de la 22 la 6 dimineata....mare bucurie, dar ce folos ca de la cinci eu nu am mai inchis ochii... Dar n-avem colici, multumim lui Dumnezeu. Doamnelor, am descoperit Fan Courier-ul pentru trimis diverse chestii in alte orase. Vin ei acasa si iau pachetul si nu costa foarte mult. Bucuresti -Bistrita m-a costat 170.000 pentru un pachetel marisor. Ajunge in 24 de ore. Asta asa, in caz ca vreodata aveti nevoie. S-aveti o zi buna! Anda, mama Irinei http://community.webshots.com/user/andavutescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...