Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (32)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by onitza
GANDACICO, m-am uitat iar la pozele cu Ioachimu' tau!!! Ce macho, ce barbatel, cred ca deja li se scurg ochii fetelor dupa el!!! Sau face ca PAul...plange, plange...pana il ia o femeie in brate, apoi brusc se opreste...tata a observat primul...ce-am mai ras!!!! Are deja lipici la fete...[:D]
merci, draga, ca si paul e un scump[il], numa ca ioachimu nu e plangacios, el atrage fetele cu metode mai macho: calm, sobru, indiferent...[hot]
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]ajutati-l pe mihaita![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
multumesc ionela, da ne vine sa-l mancam, da' la propriu...e un scump, e iubi [copil] a lu' mami si tati Cici Alexia ta e o draguta...bolfosica si scumpica... andreap asa e, nici Vladut nu are prea mult par, la nastere avea un pufulet in varful capului, acum a inceput sa-i creasca, da' nu dispera...o sa-i creasca si Mariucai...pe care am vazut-o si e o scumpica si sunt convinsa ca va fi o cumintenie de fetita [bibe] paxela la noi hachitele vaccinului s-au manifestat exact la 4 ore de la intepatura...sa ii fie de folos si fara durere...si febra... mami[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cici, sa-i fie de bine printesei tale. Da' pletoasa e si-i sta tare bine, asta o face mai mare decat este. Ce chestie, recunosc si pe nenea preotul, si localul si culmea, aveti si carucior ca al nostru, doar ca e alta culoare si material. Dar cand l-am luat noi era si modelul ala, insa sotul meu l-a ales pe albastru, desi si mie mi-a palcut mai mult pe verdele ala cu patratele. Ce tort super ati avut la botez, mi-ai facut o pofta nebuna. Gandacelu', daca Ioachinu' tau s-ar fi sculat in fiecare ora noaptea, ai fi inteles de ce ma bucur asa de mult cand se scoala doar de 2-3 ori/noapte. Azi noapte spre ex. s-a trezit doar de 2 ori (la 2 si la 5:30), iar dimineata la 7 si ceva s-a trezit si nu a plans, se juca singurel acolo si gangurea. Ne-a asteptat si pe noi sa ne trezim. Dupa ce facem 5 luni cred ca intram si noi pe cereale. Deja am cumparat cutiuta, acum trebuie sa cumpat si ceva castronase compartimentate ca lingurite avem de cand eram mici-mici. Asa dragi mi-au fost ca nu m-am putut abtine. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacico, eu pe alex l-am scos afara de fiecare data dupa vaccin ca asta urla si numai asa-l linisteam putin...dar nu stiu daca e bine...cel mai bine intrebi dr-ul...eu in afara de faptul ca nu-i faceam baiesi-i dadeam ceva pentru o eventuala temperatura nu am facut nimic special dupa vaccin. bafta maine lui ioachimu' sa fie barbat si sa nu aveti probleme cu febra[pup] fetelor si eu am dat jos dupa alex cele 35 de kg acumulate...dar acum parca merge muuuult mai greu[bang][q]cateodata chiar cred ca nu o sa mai reusesc niciodata. andrea, eu cred ca ai cantarit-o pe un cantar defect pe mariuca...pai cum sa aiba fata ta doar 6,100??? ruxi a mea care e jumate cat mariuca avea 6 kg la 3 luni...eu zic sa o mai cantaresti pe alt cantar...si oricat ar avea, ea arata super, super bine...deci nu-ti face probleme cu greutatea...[pup]maine faceti programare pentru vaccin sau maine il faceti?...daca-l faceti maine...bafta, pup-o pe mariuca si spune-i sa fie fetitza cumintzica sa va spun ce mi-a zis dr-ul cand a venit la ruxi ultima data...eu il tot bateam la cap ca ruxi e mica si are putin 6 kg si ca eu am auzit ca la 4 luni trebuie sa-si dubleze greutatea si ca la noi nu o sa fie asa...etc...si el mi-a spus ca este perfect adevarat ca la 4 luni trebuie sa-si dubleze greutatea dar numai acei bbelusi care s-au nascut cu maxim 3 kg...adica acestia or sa aiba 6 kg la 4 luni...dar ceilalti nascuti cu 4,200 sa zicem nu pot sa-si dubleze greutatea la 4 luni ci or sa aiba o crestere mai mica...dar a mai zis ca nu este o regula si se poate intampla si asta bine mersi....ce este de retinut ca fiecare bbelus are ritmul lui de dezvoltare si toate graficele pe care le vedem sunt orientative. fulguletzule, ma bucur ca ai aparut [pup]lui davidutz si multa sanatate...si asteptam poze cu noua tunsoare si culoare de par[vampa] va pup si va urez noapte buna si linistita monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cecilia,[pup] sa va traiasca printesa, este o dulcica...sa-i fie de bine botezul, dumnezeu sa o aibe-n paza. mey dar ce costumas frumos a avut...o adevarata lady...si [pofta][pofta][pofta]tortul...no coment ca sunt si in post si cica tin si cura de slabire... monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikimi abia astept sa vedem poze de la Cluj...apropo, tu ce legatura ai cu Clujul? ca parca voi stati in Bucuresti, nu? Si noi mergem la Cluj in vara si stam 2 luni..asa ca poate ma intalnesc cu Adriana sa-i vad gemenusii...abia astept sa merg la Cluj Pupici Cici si Alexia ( 22.12.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cas_cici/my_photos"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...