Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de martie aprilie 2004 (49)


Veve

Recommended Posts

Ela si Laura,id="red"> ce tot vorbiti voi acolo ca au inceput sa va chitzaie copiii sa-i luati in brate abia acum?? Pai Lara asa a fost de cand am nascut-o. Cel putin de cateva luni incoace e ca un maimutzel mic. Ar sta numai in brate la mine iar cand o las jos se agata de mine si ma incolaceste si cu mainile si cu picioarele.

Si cand mergem la plimbare cu caruciorul se intoarce frecvent sa verifice daca sunt la spatele ei. Imi intinde o mana si trebuie sa-i dau degetele mele sa se joace cu ele putin ca sa putem continua plimbarea.[:D]

 

Simo, id="red">ma bucur ca v-ati distrat la petrecere. Sunt sigura ca a fost una reusita.

 

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata !

Ura ! A castigat Romania ! Mai avem o sansa !

Ura ! A dormit Daria toata noaptea ! La ea in patut !

 

Ancaid="red">, am vazut pozele . Ce par lung are Thea ! Poti sa-i faci si codite deja !

Danielaid="red">, nu stiu cum rezisti ! Pe mine ma omoara scartaiala asta !

 

O zi buna iubitelor !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Ancaid="teal">, amindoua sunteti niste frumoase!!! si Vladutz e tare simpatic[il]!Sa fiti sanatosi cu totii!

 

Felicitati-ma!Am terminat curatenia si... din pacate astept sa se mai incalzeasca sa iesim afara.

 

Fetelor, aveti de gind sa treceti pe lapte de vaca de la 1 an???Roby a descoperit Milumil 3 ala, si-i place mult de tot,as continua cu formula pin' la 2 ani(si tzitzi[;)]).Am mai citit si niste aberatii(sau nu), la alt topic, despre lapticul de vaca(pentru copii).

 

Sa va spun ce mai mincam noi:

-la micul dejun cerealele sunt de baza(cu piure hipp),(ce ma fac cu el,de ceva vreme refuza brinzica).Mai nou, i-am dat MIERE, intinsa pe bucatele mici de piine(ca desert, normal ca-i place mult de tot,si le papa singurel).Am incercat in acelasi mod si cu brinza topita sau Almette(cu iaurt).In week-end ii fac si omleta(cu albus cu tot)[il], in care ii pun o felie de sunca de pui si rad cascaval, prajita fara ulei(Tefal).

 

Precum se vede noi am introdus deja MIEREA SI ALBUSUL! si ...nici o alergie!(oul fiert cu albus cu tot amestecat cu piure de cartof e o "placere "pt.el.

 

Hai ca revin si cu PRINZUL[il]id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!

[flo][flo]MALINA[flo][flo][flo]

[flo][flo]RADU PAUL[flo][flo][flo]

Sa cresteti mari,frumosi si sanatosi!

id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Kataid="red"> ! Si eu am aceeasi nedumerire, dar am tot uitat sa va intreb. Daria tot Milumil 3 mananca si e foarte multumita, dar cum noi avem problemele cu greutatea, as fi vrut sa trecem pe Dorna.

L-au delistat din Billa si noi in Metro ajungem mai greu si de aceea nu am incercat inca. Cred eu ca ar fi mai putin caloric ( i-as da sortimentul cel mai degresat ). Ieri i-am facut brazica si i-am dat si cateva lingurite din acel lapte si i-a placut, pana acum nu aceepta laptele decat din biberon, explicatia pe care am gasit-o eu ( si pe care am auzit-o si de la alte mamici ) era ca ii simtea mirosul si de aceea nu-l acepta. Se pare ca ieri a mers.

Unde anume pe site scrie de laptele de vaca ?

 

Un punct in plus pentru Milumil 3 este ca are tot felul de adaosuri de calciu fier si altele, pe care laptele de vaca nu le are. Habar n-am ce sa fac.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lauraid="brown">

Vrei sa-i dai degresat...dar cica-i f.importanta grasimea din lapte(se recomanda 3%grasime).Saracutza,de mica o tii la dieta...

 

Uite aici despre laptic: e interesant (de citit, nu si de aplicat)id="size1">: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45696id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Kataid="red"> !

Ai dreptate, Daria e la dieta de cand s-a nascut ! Atatea grozavii am citit despre repercursiunile alimentatiei la bebelusi incat am preferat s-o "chinuim" acum cand e mica si nu-si poate exprima vointa ! [:D]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit primele pagini. Parerile sunt impartite. Nici eu nu-mi pot imagina viata fara branzeturi, iar pentru BB-i stiam ca pana la un an ar fi indicat sa nu le dai lapte de vaca. Nu sunt pentru extreme, dar nici nu cred ca tot poporul roman este "bolnav" pentru ca a consumat de mii de ani lapte si produsele lactate.

M-a pus pe ganduri oricum.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit scriu si eu. am tot citit dar pe sarite darnu am apucat sa scriu.

 

veve vazut pozele, super familie aveti. bine ca a fost fara evenimente de datat asta. si drum bun.

 

cred ca am mai vauzut poze de al o pertrecere, dar sunte tembe si nu mai tin minte.

 

simona asteptam cu nerabdare poze. m-am uitat pe pozele de la inceputuri, tare simpatici erau cadoua sarmalutze.

 

clau sper caa cum Rul este bine si va urez sa nu mai aveti probleme. ce afacut prierena ta?

 

ela felicitari pt sotzul tau (eu nu l-am vazut). si sanatate cristinutzei.

 

laura danutz adoarme toto pe al 9 si se trezeste la 7:30-8 (inainte dormea de pe la 9 la 6:30-7). deci dorme cam cu o ora mai mult, dar cred ca este si de la nor. si mai baga spn si in timpul zilei ori 2-3 ore lapranz ori de doua ori mai putin.

 

alona sa va traiasaca dulceatza. are un par asa de frumos, de fetitza mare. vlad si thea imi aduc aminte de mine si de fratele meu, cam toto asa este diferentza.

 

katalina si eu m-am gandit sa incerc lapte de vaca. noi nu mancam milupa 3 ca mi s-a parut c a avut reactie alergica de la el. nu m-am hotarat inca.

am citit si eu articolul, cred ca sunt multe alimente la care trebuie sa ne punem problema daca sale mancam sau nu, cu toate astea trebuie samancam ceva. asa ca toate cu masura. pana la urma si formula se face toto din laptele de vaca.

 

si am incercat si noi albusul in galusti si nu a aavut nici o reactie alergica.

 

cu statul in bratze nu avem probleme, ia daca ies din camera ori vine dupa mine, ori se duce unde are el chef. dar daca este in patzut mai tzipa. dar poate sa stea si cate o ora sa mosmondesca al el in tarc.

cinva zicea de astenia de primavara. rau ca anul asta nu m-am simtit niciodata. in fiecare si zi ma doare ceva: ba mana de reumatism, ba muschii, ba gatul, ier lenea si somnul sunt lordinea zilei.

 

 

 

pupici [pup]

Malina si[copil]Danutz id="blue"> (5 aprilie 2004) povestea nasteriiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...