Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...???!!!(28)


Recommended Posts

Mersi. Am un balcon pe soare si unul pe umbra.

Daca tot am inceput mai ajuta-ma te rog. De unde sa le cumpar? Gasesc deja in ghiveci sau duc eu ghiveci.

Si unde sa ma duc sa-mi schimb pamantul si ghivecele la o yucca si 2 dracena care le am de mai demult? Ca stiu ca pot sa schimb pamantul primavara si deja e prea uscat.

Pupici.

Astept poze cu gradina ta de flori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Muscatele curgatoare gasesti in piata mica la flori dar sunt cam scumpe acum, peste aprox o luna se mai ieftinesc dar nu mult.Ele trebuie puse in jardiniere in afara balconului ca sa poate sa "curga" in jos.Vezi ca sunt cu flori simple(mie nu-mi plac) si cu flori duble.Ti le da in ghivece mici din care trebuie scoase.Dca pe balconul cu umbra iti bate soarele macar 2 ore pe zi poti sa pui begonii care sunt superbe si le trebuie doar putin soare si nici iarna nu ai treaba cu ele ca numai scoti bulbii din pamant si le ti pana primavara cand le pui inapoi in pamant astfel putand lasa ghivecele sau jardiniera in balcon.

Ghivece ieftine gasesti in piata mica langa toaleta catre dermatologie este un domn cu barba care vinde numai ghivece.Pamant ieftin si bun gasesti tot in piata mica vis-a-vis (aprox) de pizza la o doamna cu parul scurt cu suvite blonde.Are pamant cu 5 000 lei kilogramul in pungi de 1kg sau de 2kg.

Daca pot sa te mai ajut cu ceva cu toata placerea.id="Arial">id="purple">

 

Magda [ispita] si [zana] Biancaid="Arial Black">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, ma gandesc ca trebuie sa ai si multa rabdare cu florile. Eu am 3 flori in ghivece si tot uit sa le ud.[batcap]

Sa ne pui poze cand infloresc. [flo]

 

E un timp super afara,azi a fost foarte cald,trebuie sa ne scoatem hainele de vara de la naftalina :).[cool]

 

Voi ce faceti fetelor,va plimbati? Si noi iesim mai traziu afara,Dragos nu s-a trezit inca.

 

[mamica] Alinaid="Trebuchet MS"> id="red"> & id="navy">Dragosid="Trebuchet MS"> [copil](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue">

[foto]poziciid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia si eu am o dracena, i-am schimbat ghiveciul de vreo luna jumate. Planta mea are si un puiut mai mic si ma bate gandul sa il mut , ca deja creste intr-o parte. Eu cred ca le poti muta, daca le uzi bine pamantul.Dracena am tinut-o vreo opt luni in acelasi ghiveci si cand am mutat-o avea radacinile rasucite pe fundul ghiveciului. Cat de mari au crescut ale tale? Am si o iucca de vreo luna jumate si tare ma bucur ca i-au crescut frunze noi!

 

www.stoc-studio.ro/tudor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]'Neata fetelor!Am pus 2 poze cu Biuta si una cu Catze,aceste poze de pe webshot vreau sa-i ramana amintire la Biutza pt cand va fi mare(ca doar nu o sa dispara internetul) bineinteles pe langa clasicul album de care nu ma las.id="Arial">id="purple">

Alinaid="Arial Black">id="red"> ai dreptate trebuie sa ai rabdare si sa iti placa tare mult florile.Haideti fetelor sa va spun cate ghivece cu flori am(deocamdata[;)]):11 cu violete de parma,8 jardiniere cu muscate curgatoare,9 ghivece cu muscate fixe iar restul de flori(leandru,lamai,cires japonez,trandafiri japonezi,begonii,kalachoe,ficus benjamin,palmier,aloe,voalul miresei si la restul nu le stiu numele) cu ghivece mari si medii inca 30![alcool]Azi sper sa gasesc panselute portocalii ca si mor daca nu,sunt superbe!Ieri jumatate de zi am muncit numai cu jardinierele(spalate,randuite)[batcap].Azi sper sa apuc sa pun seminte de flori afara ca cica va fi cald!!!![bis]id="Arial">id="purple">

pupici la toate![pupid="Arial">id="purple">]

 

Magda [ispita] si [zana] Biancaid="Arial Black">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!

 

Magda id="red">ce fetita superba ai![dual]

 

Noi ieri am fost toata ziua pe afara......ne-am bronzat iarasi pe obrajori....

Acum urla ca pica de somn........si azi-noapte a supt toata noaptea de ma ustura sanii......[bang]!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanaid="Arial Black">id="red"> mersi frumos[asia]. Pai tu trebuie sa manaci nu gluma ca sa ai lapte la cum papa mutzunache al tau[copil].Azi iar va fi timp frumos asa ca va mai puteti bronza un pic[^].id="Arial">id="purple">

 

Magda [ispita] si [zana] Biancaid="Arial Black">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda id="red">am noroc ca nu ma ingras la cat mananc.....ca ma stoarce bazucu meu!

 

Oare restul fetelor pe unde or fi?Tu inca nu te-ai apucat de treaba?

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanaid="Arial Black">id="red"> fac treaba, fac o pirueta la calculator[alcool].Am udat gazonul de dimineata,am calcat o gramada,am spalat pe interior niste geamuri la living pe care nu am apucat sa le spal ieri,am papat, acum mi-am facut a doua cafea pe ziua de azi, dupa care merg in spalatorie sa fac curat(spalat de geamuri,sters praful,spalat pe jos).Apoi ies in curte la semanat de seminte.De multe ori simt ca volumul de lucru este mult prea mare...asta e, mai ales acum cand trebuie aranjata curtea,terasa...id="Arial">id="purple">

 

Magda [ispita] si [zana] Biancaid="Arial Black">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda ce de flori ai!!!!!!!!

Am dat o fuga pana in piata azi si begoniile sunt la 200.000 lei, iar muscatele curgatoare nu mai stiu exact. Am vazut si eu ca sunt mai faine alea duble. Mi-a zis o doamna ca se vor mai ieftini incepand cam de saptamana viitoare asa ca mai astept putin.

 

Gabi eu yucca o am de vreo 2 ani si ceva. Intr-un singur ghiveci erau 2 una mai mare si un puiutz. Puiutzul mi-a murit, nu stiu de ce pur si simplu m-am trezit ca s-a stricat tulpina, dar pe interior. Cealalta rezista si acum, i-am schimbat ghiveciul anul trecut, dar nu am observat sa creasca asa mult. oare chiar asa greu cresc????

Dracena am doua, una mare care a avut 2 puiutzi si la fel am patit ca si cu yucca, unul a murit, si cu cealalta nu am avut probleme. La astea vreau sa le schimb ghiveciul ca sunt mici pentru ele.

Mai am si o limba soacrei care s-a inmultit de numanu, trebuie sa o despart.

 

In rest toate bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...