Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Japonia


Recommended Posts

`Neata mamaici si bebici!!Profit de faptul ca micuta doarme i scriu si eu un pic...Nu va spun ca socrela si sotul ma dispera ca sa nu ma uit la tel sau la calc sa nu umblu ca o sa ma doara capul sau ochii [alcool][alcool]

Erikaid="red"> multa sanantae lui Ayumi care e o papusica am vazut pozica cu masinuta.

Ancaid="red"> Naomi e o scumpete si de obrajori nu mai spun[dual] ca eu am o boala sa musc copii abia ma abtin sa nu o musc de falcute pe Karen[:D]

Asa depre nastere ce pot sa va spun e ca m-au luat durerile pe la ora 20 seara de 29 martie si la 21 eram la spital. Toata nopatea am avut contractii din 3 in trei minute care variau si la 2 minute si la 4 in fine,cele mai dureroase au inceput a doua zi dimineta la 8 cand am intrat si in sala de nasteri aveam deja dilatatia 8 si la 11 si 8 minute am nascut.Cum am nascut mi-au si pus-o pe butica apoi au luat-o si au curatat-o si mi-au adus-o sa-i dau san...Chair ieri ma uitam la caseta video ca nu am vazut-o pana acum.

Maine trebuie sa merg la controlul de la o saptaman de la iesirea din spital si de abia astept sa vad cat a luat in greutate.Va las acum ca merg sa o trezesc sa-i dau san ca daca ar fi dupa ea doarme non stop!

Va multumesc frumos pt urarai si pt ca ati fost alaturi de mine sunteti niste dragute cu toatele [pup]Am mai pus cateva [foto] in album

 

Raluca&Karen(30 martie )http://community.webshots.com/user/hiroral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna fetele

 

multumim mult pt pupici si urari!Noi suntem bine...sambata am fost la festivalul vinului.....si am admirat sakura...lui Leonel tare i-a mai placut la aer.[il]

Ieri de dimineata a fost frumos....si ne facusem planuri,dar spre pranz a inceput un vaj si o ploaie....[bang]asa ca am ramas in casa.

Anca,Naomi este o dulceata...deabia astept sa il vad si pe asta mic mergand...sau macar stand in fundulet[bibe]Si tu esti frumusica foc....nu stiu cum erai tunsa inainte dar asa cum esti acuma...esti super.pupici la amandoua[pup]

Eryca sper ca bb sa se faca bine...imi pare rau sa aud inca nu i-a trecut.[pup][pup][pup][pup] sa ii treaca cat mai curand.Multa sanatate.

Shian ma bucur ca si-a revenit bb tau![pup]Noi am fost la cules de scoici acum vreo 2 sapt....si au fost ceva!!!Banuiesc ca acuma e perioada!!!

 

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! Tot eu din nou si inca cu o intrebare...La cat timp dupa ce ati nascut ati scos bb afara si ma refer la cumparaturi Chestii din astea..In curand va fi ziua sotului si profitand de faptul ca maine merg la doc ma gandeam sa merg sa-i iau si lui ceva,insa nu stiu cum sa procedez cu fetita sa o las mai bine in masina cu soacra cat fac eu cumparaturile??Ca tare nu as lua cu mine prin magazin...Ce ma sfatuiti??Multumesc anticipat!

 

Raluca&Karen(30 martie 2005)http://community.webshots.com/user/hiroral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna mamici si bb-ei

 

Ralucaid="red"> parerea mea e sa o lasi in masina,eu am iesit cu Naomi dupa o luna si jumatate(la cumparaturi)in magazine e destul de aglomerat si pitica nu are decat cateva zile,[pup]de la noi.

Sandraid="red"> esti o mama eroina:scola[sofer],serviciu si [copil].Spune-mi te rog,faci scoala in engleza sau jaoneza?

 

Sabinaid="red"> multumesc de aprecieri,inainte de noua frizura aveam paru lung,gasesti poze in primele albume(pana la ianuarie,inclusiv).Si tu arati bine si am impresia ca te cunosc[:D].

 

Sa va spun ca pitica mea mi-a dat azi desteptarea la 5.30,in cursu zilei nu a dormit decat 30min si acum imi [nani] de la 6.30 si nu da nici un semn ca s-ar trezi;cred ca in seara asta va ramane fara [baie].

 

O sap buna va doresc,va[pup]

 

Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita]

 

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Anca, vazut pozicile, pupam pe Naomi, e o scumpica.

Eryka, sanatate Ayumitei!

 

Ieri noapte Stef nu stiu ce a avut, a stat treaz de la 2 la 5 si orice i-as fi facut maraia intr-una. A adormit apoi singrel la el in patut, fara suzeta, dupa ce l-am mangaiat pe crestet si i-am spus o rugaciune. La 9 s-a trezit la fel de marait si abia la 11 am reusit sa il adorm punandu-l in swing. A dormit pana pe la 13-14 si pana la 20, dupa baita, cu toate ca murea de somn, nu a mai vrut deloc sa doarma. La masa de seara lua o lingurita de fructe, apoi maraia si tot asa. Eu sunt super obosita, ca am mai si mutat una alta prin casa pt a-i face loc lui Stef. Cu ocazia asta am coborat si saltea la pat la ultimul nivel, era el cam nedumerit. Asa ca abia astept sa ma bag in pat si poate am noroc de un somn linstit noaptea asta.

 

Hiroral, eu pe Stef l-am dus mai devreme prin magazine ca nu aveam cu cine sa il las cand imi faceam cumparaturile. Incefcams a merg cand nu era as ade aglomerat, ii coboram copertina si il tineam acoperit cu un scutec subtire.

 

Sandra, am inteles ca Gerber si Earth's Best sunt marci care au mancare buna pt bebei. Erath's BEst e de pe net, Gerber se gaseste si prin magazine. Eu borcanele i-am mai dat din astea japoneze, dar au mult prea multe chestii adaugate pe langa legume/fruncte.

 

 

_______________

O zi plina de bucurii, Eli & [copil]Stefid="Book Antiqua">

Nasterea broscuteiid="Courier New">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naomi eu fac scoala in japoneza dar testul final e in engleza...e posibil ca in orasele mai mari (tokyo,yokohama,kyoto..nu stiu sigur unde) sa aiba si manuale in engleza....mi-am luat si eu cartea de la jaf dar nu scrie prea multe in ea...adica nu e prea folositoare ptr un incepator...daca ai permis in Romania si dai examen ca sa poti conduce aici e buna si cartea asta....apoi mai depinde si de profesori..daca stiu putina engleza iti vor explica ce nu intelegi...daca mai a intrebari iti raspund cu placere..

 

 

Eryka pupici lui ayumi....e cam ciudat ca o tine asa mult febra....adica e de mult in perioada asta....sper sa fie bine..multa multa sanatate...

 

 

Hiroral si eu iti recomand sa o lasi in masina cu soacra...e inca prea micutza...eu l-am scos pe geo cam pe la o luna...

 

 

shian si eu vreau sa merg in tara in mai la sfarsit sau iunie inceput...sa-mi spui si mie te rog ce preturi ai gasit la bilet si unde se face tranzitul...

 

sa va spun si de noi...azi l-am luat pe Geo cu mine la scoala (prima oara)...este o femeie care sta cu copilasi..-am lasat pe la 9 dim cu ea..cand am plecat plangea si cand m-am intors (pe la 10,ca am avut curs decat o ora si apoi condus) tot plangea.deci intr-o ora a plans aproape continuu....saracutzu de el...eu am crezut ca o sa bea lapticul si o sa adoarma ca era treaz de la 6:30....pana la urma l-am sunat pe socrul si l-am rugat sa stea cu bb pana termin eu... Deci nu e vorba sa-l mai iau cu mine la scoala....o sa se chinui putin socrela ca nu prea poate sa faca nimik cand e singura cu el,dar asta e...

 

atat ptr azi...va pupici somn usorrrr la toata Japonia[japan]

 

 

 

mami,tati si bb george (22.05.2004) ->id="size3">id="blue">id="pink">id="size3">[copil]

[9cer] poze nunta ->id="size3">id="blue">id="purple">id="size3">[zana]

 

 

 

Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ERYKA id="red">sanatate micutei si multi pupici![pup]

 

NAOMIid="red"> e o scumpete si tare bine ii mai sta in roz[pup]

 

KARENid="red"> bine ai venit[bis]!sa cresti mare si desteapta ca frumoasa esti deja!

 

SANDRAid="red"> nu stii mai e valabila legea aia in care sunt obligatorii 3 luni de experienta(la sofat) in propria tara?te intreb pt ca as vrea sa-mi iau permisul acum cand merg in tara dar nu vom sta decat 2luni si jumatate.merci!

 

in rest noi suntem bine,am avut un week-end plin,sambata am fost la un baby-shower iar duminica la "hana mi".am pus si poziciaici.mai avem o saptamana si vom decola.mami gambateru sa-l invete pe micut sa pape,pana acum i-am dat supitza de morcov si de ieri i-am introdus cartoful.

 

noi pt drum am luat niste borcanele de la GERBER,sper sa fie ok.m-am gandit ca e mai bine sa fiu eu pregatita ca nu stiu ce imi vor da pe avion pt micut.

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

noi noutati nu prea avem...dar am zis sa mai postam si noi un mesaj ca sa nu ne uitati.[:D]

Eli sper ca bb sa se mai fi linistit.....si sper ca si tu sa te fi odihnit ca sa lupti in continuare cu bb[box].Sincer si eu am obosit zilele astea si cand sunt obosita parca asta mic devine si mai rau...sau poate de unde nu am eu rabdare.

Naomi_ioana e posibil sa ne fi cunoscut...ca si tu mie imi pari cunoscuta.[hop]Ti-am vazut pozele si cu parul lung da sincer imi place cum iti sta in ambele feluri.Si eu iti multumesc de compliment.

Bits sunteti niste scumpi..[pup]..cred ca in yokohama e cald deja....e o scumpete bb tau.

Hiroral noi pe bb nu l-am scos din casa in prima luna...dar era in decembrie.Si am citit intr-o carte(Spoker)ca daca copilul are peste 5 kg poate fi scos la o plimbare prin parc...dar nu in magazine ca este destul de periculos cu aglomeraia.te pupik si sa te bucuri de fetita.

Noi va pupam si va dorim o zi frumoasa![:X]

 

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,


La mine toata lumea doarme(e si normal la ora asta),asa ca m-am infiintat in fata calculatorului!Pe timpul zilei va urmaresc postarile,dar din pacate Shion nu ma lasa sa scriu.Cand ma vede in fata calculatorului asa tipa de tare de zici ca cine stie ce-i fac !
Astazi,am fost la controlul de 10 luni.Mare mi-a fost mirarea atunci cand la plecare Shion i-a zis doctorei "paaaa"...M-am mirat si m-am bucurat in acelasi timp,mai ales ca noi l-am invatat doar cu "bye-bye",iar "pa"-ul l-a prins din discutiile noastre probabil.Sa mai zici ca astia mici nu inteleg...!
Totul decurgand cu bine, am plecat spre casa si... ne-a prins o ploaie...!
Ancaid="red">,am vazut pozicile cu Naomi si atat de dragalasa este incat, sincer iti spun, am inceput sa-mi doresc si o fetita.[pup]de la noi si mai vrem si alte pozici .Stiu ca am promis si noi un album,dar pana descopera j'ai toate misterele calculatorului va mai trece un picut de timp(sper ca nu prea mult).
Devyllaid="red">,am receptionat treaba cu scoicile,multumesc.Raman datoare pentru informatie...si ai o[flo] de la mine .
Hiroralid="red">,desi postarea mea vine mai tarziu,o sa-ti spun totusi cum am procedat eu: pe Shion l-am scos la plimbare abia dupa ce a implinit o luna.In tot timpul acesta ii puneam patutul langa geam,(sa-l mai "bata"si pe el soarele),iar ulterior cand am iesit la aer, il plimbam la inceput cate zece minute,marind treptat timpul de plimbare.Nu l-am scos in locurile aglomerate,preferam sa-mi fac cumparaturile o data pe saptamana,atunci cand era liber sotul meu.In cazul lui Karen,cred totusi ca este prea mica sa o scoti afara,ea este mult prea sensibila si fragila,iar in atmosfera sunt atatia virusi(ca sa nu mai spun de polenul florilor).Va dorim multa sanatate si multi [pup]
Eliid="red">,Stef si-a mai revenit?De ce a fost marait?Ii mai iese vreun dintisor?Cum ai dormit azi noapte?Te-am bombardat cu intrebari,dar iti dorim multa sanatate si nopti cat mai linistite,iar lui Stef un[pup]pe obrajori si insanatosire grabnica.
Bitsid="red">,sa-ti traiasca "brazilianul" ca tare-i dragalas.Nici mamica nu-i mai prejos,[pup]de la noi.
Cu ce companie zbori?Ajungi in tara ziua,sau seara?
Te mai rugam ca atunci cand mananci cozonaci ,sa te gandesti si la noi,ca nu stiu daca mie o sa-mi iasa...[pofta]
Zbor placut si aveti grija de voi!
Sandra20id="red">,ai baiat mare,deja merge,maine poimaine nu-l mai poti prinde...Vrem pozici mai noi...
Noi avem tarc,il folosim cu drag,dar cand se plictiseste sa vazi ce tipa....si se plictiseste asa repede...
Felicitari pentru scoala,as vrea si eu,dar din pacate noi nu avem masina ,iar pe-a socrilor n-o pot folosi deoarece socrul meu crede in lozinca:"femeile la cratita",asa ca stau cu permisul romanesc in buzunar(eventual il folosesc pe post de evantai cand e cald).Cand merg in tara o sa-mi iau revansa...
Noi vrem sa mergem in tara la inceputul lui iunie(pana in data de 10),dar inca n-am luat biletele,inca mai cautam unde este mai ieftin.Te tin la curent si poate mergem impreuna!Tu vei pleca din Narita sau din Osaka?[pup]si mai vorbim...
id="left">

Anca & Shion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...