Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Japonia


Recommended Posts

 

 

Buna dimineata si de la noi,scriu repede cat Naomi e" ocupata" cu [tv],are un CD cu Mickey Mouse in engleza ,e inebunita dupa el,nici nu clipeste[:D].

Sandra id="red">eu am carnet romanesc,trebuie sa merg in Ro sa stau alea trei luni obligatorii dupa care am sa mi-l schimb cand ma intorc,insa mi-e frica de examenul oral[:0].Saracutu George,imi inchipui ce a [q]el dupa mami al lui,[pup]

 

Eliid="red"> stef cum se mai simte?tot moftoros?

Danielaid="red"> te-as ajuta dar nu stiu,acum bag poze dar albumu mi l-a deschis al meu sot.

Bitz id="red"> scump tare "brazilianu"tau,[pup]de la noi si mami ce sexi e[olala].Drum bun[cool]si HRISTOS A INVIATid="green">[paste],pofta buna la cozonaci si sarmale[pofta];cat stai in tara si la ce pret ai gasit biletu?[pup]

Ralucaid="red"> cum a fost la control?Cat a luat pitica in greutate?

 

Ancaid="red"> multumim de complimente,sa pui mai repede albumu si felicitari pt "paid="size4">id="orange">"spus de Shion,ai cavaler[:D].Naomi nu face decat "bye-bye"cu manuta,de vorbit mada[:D]

 

Mamicile cu bb-ei mai mari am o problema[help][help]:am inceput sa ii dau la pitica mancarea pasata cu furculita(pana acum ii dadeam pasta,pasat la blender)si face kk de 3-4 ori pe zi si NEDIGERATid="black">ce sa ma fac?ai vostri cum au reactionat cand le-ati dat papica pasata la furculita?Astept sa imi raspunde-ti,plizzzz [help].

 

o zi buna[recevere]

 

 

Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita]

 

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

id="size3">NAOMI iti zic eu cate este un bilet pt ca eu am umblat 4 zile pt ami cumpara bilet.

Eu am luat prin AUSTRIA si ma costat 162 de mi de ieni ,iar prin italia costa 168,nu este mare diferenta eu am ales prin AUSTRIA pt ca trebuia prin Italia sa dorm o noapte in narita si la plecare si la venire ca nu erau curse directe ,dar tu daca esti mai aproape de tokio nu va fi necesar sa dormi o noapte la hotel.

Eu voi pleca pe 1 iunie in rom,si asa am scapat nu mai dorm la hotel cand ma intorc dorm decat cand plec.

Pretul care ti lam dat este sigur am fost la 5 ajenti si la fel a fost pretul pt Narita -Italia -otopeni 168 si +taxele de aeroport poate te duce la 172 asta sigur.

Eu am platit 201 mi pt ca iau avionul din Hakodate vro 2 ore dupa care ajung in tokio mai dorm si acolo 1 noapte si a doua zi imi iau zborul spre bucuresti

Poate pe tine nu te duce la 200 daca esti mai aproape de Narita si nu mai va fi nevoie sa iei alt avion.

Daca mai vrei sa sti ceva anume sa imi zici ca eu ieri am fost ultima data la agenti si mai ma duc si intreb cate ceva,daca vrei intreb si pt tine

AAAAAAAA pt lunile IULIE AUGUST SEPTEMBRIE costa un bilet din NARITA pana in rom intre 200 si 265,fara taxe.

VA pup pe toate

pa pa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Salutari fetelor! Citesc in fiecare zi, dar nu scriu[hot].

Ancaid="red">, hai in iulie cu mine[:D], eu ma opresc in Italia. Tot din Narita plec[avion].

Am vazut pozicele voastre! Toti copilutii sunt asa de frumosi!![pup] Karenid="orange">[pup] e vedeta de acum!! Sa fii sanatoasa, voioasa si sa asculti de mami[;)]. Ralucaid="red">, noi, inconstientii lu' Yasimaid="limegreen">, l-am scos pe Lukaid="blue"> de la 9 zile la cumparaturi...[bang] Si nu oriunde... in 'Akachanhompo' unde era lumea peste lume...[mariaj] Dar n-a avut nimic, cred ca daca as mai avea un copil n-as vrea sa schimb (prea multe) din greselile care le-am facut cu Luka.[:D] Din a doua zi de cand am iesit din spital, am fost la cumparaturi si de-atunci in fiecare zi... plimbare, cumparaturi. Era in mai si incepuse un pic din sezonul de ploaie...[:o)]

Naomiid="red"> e o scumpica! Asa de frumos ii sade cu obrajorii rosii[pup]. Aaaa!! Si cu palariuta![:p]

Octaid="red">, ti-am zis si la tel. dar nu pot sa nu zic inc-o data! Ai un [pup]flacau mare si frumos![zz]

Ancaid="red">, abia astept sa-ti vad 'fetita'[pup] din nou! Pupici pi falcili celea lu' Shion[;)].

 

Sper sa mai am chef de scris si alta data ca azi[:D]. Va pupacim duuuulcee!![recevere]

 

 

Adina[hippi]id="red"> & Lukaid="blue">[bicla] (3 ani pe 15 mai)

[bb]pui mic

obraznicatura lu' mama[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate plecati in vara in tara, cine mai ramane pe-aici[bang] in vara asta[bang] Cred ca si vara asta voi fi prietena parcurilor[testoasa]

Hirolid="red"> eu te-as sfatui daca ai ajutor din partea socrelei, sa o lasi pe Karen in grija dansei, este muuult mai bine ptr. ea, dar si ptr. tine ca vei fi muuult mai relaxata la shoping. Eu am fost nevoita sa le scot pe-amandoua dupa o saptamana, fiindca la capitolul ajutor sunt zero[bang], iar cumparaturi cand fac parca am o bomba legata de mine, asa de rapida si nauca sunt[bang]

Naomiid="red"> eu nu ma consider o mae autostiutoare; si eu am patit-o cu cea mare; probabil trecerea este prea brusca, adica incearca sa o iei cu incetul; tu i-ai dat mancae de-a gata?; problema este ca la varsta asta nu stie sa mestece si de-aceea le inghite, dar nu te speria;[pup]pupici lui Naomi si lui mami [pup]

Noi suntem bine in general; cea mare -Arisa este mucioasa si grohaie un picut, iar maine vom merge la medic[:D]; imi este un picut teama sa nu o i-a cea mica -Emily, care stranuta deja[bang]; saptamana trecuta m-am speriat rau cu cea mica, ptr, ca era buboasa nevoie mare[bang], de urgenta mergand la medic, eu gandidu-ma ca ar fi ceva bolile copilariei, dar din fericire a fost numai o alergie, care a trecut cu ajutorul unei alifii -NANKO-, iar acum avem o piele super catifelata[bis][bis][bis]

In rest Emily incearca sa se intoarca pe-o parte, dar este total muri[:D]; mai vorbim si altadata caci acum matelor mele le vorbim si altadata caci acum matelor mele le este somnic: noapte buna!!![nani][pup]

 

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La raport...

 

Bb doarme,sken doarme si am gasit si yo putin timp sa trec pe la voi...

 

naomi daca ai permisul romenesc nu prea stiu cum se face...am auzit si eu de alea 3 luni de stat in tara,dar aici nu stiu ce examene se dau ca sa poti sa-l schimbi (daca se poate)...

 

eu as vrea sa plec in tara cam pe 26-28...cred ca tot prin viena merg ptr ca nu e prea mult de asteptat..la dus am stat 3 ore si la intors 1 ora...si biletul pe mine ma costat in luna decembrie 160.000 yeni cu tot cu bb si taxe...acum cred ca o sa fie si mai ieftin decat in decembrie (ca era aproape de craciun),adica asa sper...

 

daniela dar de ce te duci cu avionul pana la narita?esti departe rau sau esti pe insula?(acum nu se vede orasul)...

 

shian eu plec prin narita...dupa cum spuneam as vrea cam pe 26-28 mai...daca se poate poate mergem impreuna....mai vorbim...

de ce nu vorbesti cu sotul tau sa-ti iao masina (chiar si second hand)..nu te mai lua dupa socru ca nu pe el l-ai luat de barbat...sa stea nevasta`sa la cratita ptr el si tu iti vezi de familia ta....scuze daca sunt prea directa dar eu asa gandesc ca e corect...bafta...

 

 

bits din cate am inteles este inca valabila treaba cu statul 3 luni in tara...dar de ce daca tot te duci nu stai 3 luni in loc de 2 jumate

 

 

danielaa mai incearca pe http://community.webshots.com

 

 

asa si acum cate ceva despre nazdravaul meu...ne iese al patrulea dintzisor si se cam trezeste noapte si nici nu ma lasa sa-l dau cu calgel...aseara l-am lasat pe ken sa doarma langa el am zis sa ma mai odihnesc si eu putin dar nu am putut..ma trezesc cand il aud..asa ca pe la 2 cand a inceput sa planga m-am mutat langa el...

a inceput sa se suie pe masuta si nu mai pot sa las nimik pe masa...azi l-am filmat [:D]...nu mai stiu...v-am zis ca la muscat pisica de manutza?[bruta] am declarat razboi de atunci....acum fuge mereu cand ma vede...s-a enervat ca a apucat0o geo de "blanitza ei frumoasa" si ia smuls un smoc [:D]...

 

ehe..cam atat pe azi ca mi-e somn...am fugit si yo la nani...oyasumiiiii

 

 

 

mami,tati si bb george (22.05.2004) ->id="size3">id="blue">id="pink">id="size3">[copil]

[9cer] poze nunta ->id="size3">id="blue">id="purple">id="size3">[zana]

 

 

 

Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si pitici!

Am adormit pe la 22 si cand imi era somnul mai dulce s-a trezit Stef, ne-am iubit un pic ca altfel nu se putea, eu ii spuneam lui tati ca ma doare gatul si numai ce-l aud pe pui cu zice itaa, itee, itee. A mai zis si inainte, dar nu cand vb eu cu tati in jp de dureri. Am reusit sa il adorm, dupa mult chin, dar acum nu mai pot eu dormi. Ce sa va mai zic despre noi? Azi a fost prima zi cand Stefan a stat in genunchi si s-a jucat minute in sir in aceasta pozitie. Si tot azi m-a muscat pt prima data de san in timp ce sugea. Mi-au ramas umrele la dintisori! Dupa amiaza am fost la cumparaturi si ne-am oprit un pic si la baby playground , i-am constrit un castel din cuburi si m-am ascuns in spatele lui, sa vedeti cum isi lasa Stef capul ba in drepta, ba in stanga si ma cauta. Ii place la nebunie sa il acopar pe cap/fata cu cate ceva si cand isi descopera fata sa ii fac "bau-bau".

 

A inceput sa priceapa ce inseamna "da". Cand il strig imi rapsunde uneori cu da, alteori cu eee. Mai zice ya-ya (nu-nu), bu-bu, babababa, atee, hai, nobea. II mai pun un Cd in engleza cu cantecele, literelel alfabetului si cuvinte si cand incepe tipa rescpectiva sa zica literele el crede ca ii vb lui si ii raspunde.

 

Voi le-ati dat sa pape avocado? Stef papa de sapt trecuta si ii place, in orice combinatie ar fi (mie nu-mi place deloc si nici lui tati). Azi i-am facut shake cu lapte formula, avocado si un pic de mar. La pranz a mancat tofu, e prima data cand ii dau. Adevarul e ca papa orice, nu cantitati mari (aprox 150 g), exceptie fac brcanasele care contin orez, pe alea doar le gusta si apoi nu mai vrea. De cateva ori am fost nevoita sa i le amestec cu ce facusem eu ca sa manance.

 

Cu somnul tot rau stam, de la 11 pana la 20 nu mi-a dormit decat 15-20 de min. Dupa baie a adormit (20) pana la 23:30 si a readormit la 0:10. Inainte doar se trezea sa suga si adormea la loc, acum se trezeste de tot si adoarme dupa 1-2 ore greu de tot, plange, se foieste. Dinti noi nu mai vad sa iasa, ramane pt moment doar cu cei 2 de jos. Sper sa ii treaza nazurile si sa apuc si eu sa ma dorm macar vreo 6 ore legate.

 

Ce roman am scris despre aventurile lui fiu-miu, adevarul e ca zilele astea a facut mari progrese.

 

Ionela, iti tin companie la vara, cel putin virtual pt ca nici eu nu cred ca plec in Romania.

 

Fetele, am vazut pozele. Pupam si bebeii scumpi, si mamicile foarte frumoase!

Avem si noi pozici noi http://community.webshots.com/album/319992465CJNjRV si http://community.webshots.com/user/sutikun11-date

 

Somn usor si maine o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor[hia]; Fetelor cum stati la capitolul [spala]?; eu fffff. prost[bang]; de trei zile a ploat si a fost ff. urat, asa ca mi s-au strans o gramada de haine, si-mi vine sa o i-au la sanatoasa numai cand ma uit la ele, plus de asta tre` sa merg neaparat la medic cu Arisa, ca are o voce......, de zici ca a vazut o turma de ursi[alcool];

Eli id="red"> merci[pup]; ti-am pozele cu fecioru`; frumos baiat de-mi vine sa-l mananc de obrajori, dar mi-a placut poza aceea cu bereta[cool]!!!

 

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna dimineata

 

Eu sunt trista,am ramas singura aici,am doua prietene aici si tocmai au plecat in Ro,[q]ma simt samishi[q].

Roxanaid="red"> iti multumesc de raspuns,eu ii dau numai mancare gatita de mine(borcanele fff rar,cred ca de vreo trei ori pana acum);astazi a facut kk,un pic altfel,insa moale si face de ff multe ori si putin de fiecare data.

 

Eliid="red"> vazut [foto]si [pup]pe pitic,tare scumpic si frumos foc.Tu de ce eviti borcanele de aici?Nu ii dai deloc orez?

 

Adinaid="red">hai tu in iunie[:D];eu stau pana in septembrie,poate ne intalnim la o cafea in Piatra,ce spui?

Sandraid="red"> multumesc de informatie,in privinta schimbari permisului se poate schimba dand un examen.

 

Fug ca [q]pitica

 

Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita]

 

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta mamici si bebici!!

Va multumesc tuturor pt sfaturi[pup]!

Am fost la control si fetita a luat 198 de gr intr-o saptamana.Mi-au spus ca normal un bb ia in greutata cam 30 de gr pe zi ,iar Karen la socoteala care au facut-o ei a luat cam 26gr si m-au sfatuit sa-i dau seara inainte de de a dormi eu,san si apoi completare cu lapte praf sa se sature bine si sa doarma si mai multisor.Am fost si la cumparaturi si am lasat-o in masina cu socrela ,insa mi-a lasat-o sa planga ca cica tre sa-si dezvolte plamanii si offf ce-mi venea sa o bat cand m-am intors si am vazut puiuta cu lacrimi la ochi.In fine treca si asta..Pitica mea s-a cam smecherit Crede ca tziti e suzeta ei si bea cat bea adoarme se trezeste,o pun in patut si incepe a plange si cauta iar sanu...de acum distractie mare pe capul meu...

Nici noi nu mergem in tara in vara acum nu stiu prin toamna poate asa ca Roxanaid="red"> iti tin companie cat am sa pot

fug ca s-a trezit...[pup] la bebeici si sanantate multa la toata lumea

 

Raluca&Karen(30 martie 2005)http://community.webshots.com/user/hiroral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...