Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bravo Ramonika [pup], lupta pentru fata ta si pentru alte animale care ar putea nimeri in mainile acelor "macelari"

 

Danna [flo][pup] pentru o fata bine informata

 

simonitza - off Doamne tot probleme aveti ?? nu ma pricep deloc ... blue ce zice ? ... saracutul ... cu ceai verde o merge ?[mariaj]

 

... nu-mi aduc aminte ca mama sa ma fi lasat cu animale ... dar cand ma duceam la tara urlam pana ma lasau sa fac ce vreau ... si imi aduc aminte ca toata ziua stateam cu porcii, oile, cateii, pisicile ... pe vremea aia (ce vremuri) nu-mi placea sa mananc si le dadeam la toti mancarea mea ... asta pana s-a prins bunica ... da pe urma tot furam mancare si le dadeam ... cand mergeam prin curte (imi povestesc parintii) toate animalele erau dupa mine ... e nu chiar toate ca pe dl gascan nu prea il suportam ca ma sasaia tot timpul si o data si-a permis sa ma ciupe de nadragi ... de'a stiut tot satul ... dar l-am iertat ... nu puteau ai mei sa taie nimik cat eram la tara ... ca daca ma prindeam plangeam cu lacrimi de crocodil ...

 

ce vremuri ... as vrea sa mai fiu copil si as vrea ca bunica mea sa fie in viata ...

 

eu cred, asa cred eu, ca te nasti cu aceasta dragoste pt animale ... cand eram mica mica m-a muscat cainele bunicilor (ii bagasem mana in gura cand el manca un OS) ... si n-am zis nimik (adica m-am speriat putin) ... dar cand am vazut ca bunicul vrea sa bata cainele m-am pus pe'o jale ... si nu l-am lasat sa-l bata ca am facut ca toti dracii ... am ramas cu semn de la muscatura ... si intr-un fel imi pare bine ... poarta amintiri dulci mie ... chiar daca un caine m-a muscat ... atunci m-a indopat bunica ca pe curcan cu usturoi ... sa nu "turbez" ... saraca ... de unde sa stie ca e in zadar ?

 

 

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruta, si tu ai de la mine un [pup]

Mi-ai adus aminte de copilarie, de zbenguiala mea cu animalele din curte si nu in ultimul rand de bunica mea. Si eu as vrea sa pot da timpul inapoi, doar ca sa-mi fie alaturi fiintele dragi care au plecat - bunica, tata.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lori, i-am scris lui blue si astept un sfat si de la ea...numai stiu ce sa mai zic...

Am si eu o amintire aproape identica cu a ta...cand eram mititica au avut ai mei bunici un caine, corcitura de lup si maidanez, foarte rau nu prea se apropia nimeni de el ca sa numai zic ca nimeni nu indraznea sa intre in curte...insa pe mine ma iubea, ma lasa sa ma joc cu el, sa-l pup, sa-i fac ce vreau eu...numai cand intr-o zi cand era rupt de foame si mama i-a dat de mancare eu am dat fuga sa ma joc cu el si i-am furat mancarea...atunci m-a muscat de undeva de la coltul ochiului...am ramas insemnata toata viata...dar pe Marin tot l-am iubit si cand ni l-au omorat niste betivi si l-am cautat cateva zile pana l-am gasit am plans cu lacrimi de crocodil [q][q][q][q][q][q](si am mai plans si mult dupa ce l-am gasit) si ma rugam sa-l gasim viu numai ca sa-l culc langa mine in pat...asa am ramas cu o slabiciune pentru catelusi dar si pisicutele au ajuns la egalitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor dati-mi niste palme sa-mi revin din nervi.escrocul asta mic mi-a nenorocit pantofii noi pe care am dat o gramada de bani si i-am purtat 1 data.imi vine sa-l strang de gat, nu mai poci...[poc]...cand ii vaz mutra de inger cazut din ceruri, ca asa are...doamne ce nervoasa sunt...[q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la cati caini am avut pana acum, nici unul nu m-a muscat pana la Azara.

In schimb zgatia m-a muscat de pe unde a nimerit - sub ochi, de abdomen, de picioare. Asta vara cand am luat-o si era un puf blanos, avea boala sa ma muste de picioare cu dintii ei ca acele. Si toata vara am mers doar in pantaloni pentru ca eram insemnata pe picioare.

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, lasa-l mititelul de el ca nu stie ce a facut. Am patit-o si eu cu Azara cand isi schimba dintisorii. Taman imi cumparasem doua perechi de pantofi, eram extrem de incantata de ei si de-abia asteptam sa-i incalt. Nu stiu cum a sterpelit cate un pantof din fiecare pereche. La un moment dat mi s-a parut mie ca e foarte cuminte si nu intelegeam care e motivul. Cand am vazut isprava facuta de ea imi venea sa o omor.

Dar cand i-am vazut mutrita aia nevinovata nu am putut sa-i mai fac nimic. Am zis dai la naiba de pantofi, ca-mi iau altii.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika, ma bucur ca pisica ta e bine, eu faceam un scandal de ridicam tot cartierul in picioare.Eu m-am saturat de bataia de joc din Ro, ultima data cand am fost si mi s-a intamplat o neplacere am facut un scandal de si eu m-am mirat cum am fost in stare de asa ceva.

 

Fetelor nu mai poci de nervi.Imi vine sa-l [poc].A fost vina mea, pur si simplu am uitat de pantofi si escrocul direct la ei s-a dus, i-a gasit din prima.i-a ros complet, numai gauri.

Nu stiu ce sa fac sa ma calmez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cu voi o dau din plans in ras...parca zici ca-s nebuna...si mai e si ziua mea astazi...imbatranesc,imbatranesc.

Lori mi-a adus aminte de copilaria mea si de iubitul meu Marin (catel nu baiat) iar acum Slakje ma face sa rad de ma tin de burta (sper sa nu te superi pe mine,nu vreau sa intelegi ca ma bucur de raul tau, dar esti asa de haioasa cand povestesti)...parca imi si imaginez toata scena...oricum faptu-i consumat, de ce-ti mai tocesti si nervii?

As vrea sa-i vad fata de ingeras...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...