Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (8)


Recommended Posts

Alina [flo] ca sa te calmezi + 25 de tigari eventual :D

Cateva sfaturi de la cineva care nu mai are tabane la nici o pereche de papuci, care a dat socoteala pentru o pereche de Guban ai mamei si care are in loc de bocanci shlapi :D:

1) Nu bate cainele

2) NU BATE cainele

3) Cainele nu pricepe jucarie de 3 euro DA papuci de 250 NU. E in perioada cu dinti dureri, gingii inflamate + chef de joaca la greu. Ideal este sa "dog-proof" tot ce ai prin casa. Cainele te invata sa fii ordonat (dak nu esti deja ; io una sunt tata'l dezordinii..). Astfel - nu se lasa haine, telefoane, papuci, mancare de oameni la indemana cainelui. Firele si mobila se sprayaza cu "bitter apple" (se gaseste pe la pet shopuri sau ceva similar). Pentru ca la noi nu e am aplicat metoda cu suc de lamaie si se pare ca a dat roade.

4) In aceasta perioada un sfert de morcov inghetzat face minuni - e plin de vitamine, nu produce diaree si ii amorteste gingiile dureroase. Sau un cub de gheatza.

Chiar dak Tom al tau e mic eu zic ca nu ar fi rau sa il inveti niste reguli de baza - ca de exemplu NU E VOIE :D. Oamenii care au catzei mici (aici nu vorbesc de voi fetele, ci de o tendinta generala) nu isi bat prea tare capu cu educatia lor. Se gandesc "eh, cate stricaciuni poate face...shi chiar daca mushca...cat poa' sa muste?". In timp situatia devine neplacuta si pentru stapan si pentru caine. E drept ca un yorkie nu o sa scoata tot buretele din canapea deodata :D ca un golden retriever, dar zic io ca la o canapea frumoasa si cateva gaurele mici sunt ...annoying :D. Asha ca poate ar fi bine sa ii distragi atentia bestiutei tale cu o jucarie noua (cu care sa va jucati impreuna cateva minute), cu un os de ala de piele presata si cu cate 10 minute pe zi de "antrenament" (obedience).

Imi pare rau pentru papucii tai, eu inca mai am in minte fatza zambareatza a lui Jim cand facea cate o tampenie (gen ros usha, papuci, chilotzi etc.)

Acum Jazz nu a avut inca ocazia sa faca magarii prea mari :D. Si e innebunit dupa morcovi :D

Pupici,

Ana

 

Don't get mad, get even!

Jazz mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ana, merci mult.

Nu l-am batut sa stii. Si nu fumez, m-am lasat de mult, am fumat si eu la viatza mea, si nu putin, nu mult, foarte mult ,dar acum nu mai fumez de o buna perioada de timp si sper nici sa nu mai apuc vreodata.

 

 

Jucarii are dihania cat cuprinde.Ba o mai venit si iepurasu(m-am tampit de tot) ca la noi a fost pastele si i-a mai adus un sac de oase de pielitza, batoane de carne de cur de elefant, bomboane, maimute, gaini sunatoare si alte dracovenii.

 

Acum e spasit Tom al meu caci l-am certat...si nu pt papuci ci pt ca nu asculta.Sunt o mamica rea, cred ca...[bang].

Adevarul ca Tom e foarte alintat.Poate prea alintat.Stie ce poate si ce nu poate, e foarte destept pt varsta lui, face caca afara de 3 ori pe zi, pisi pe un ziar in bucatarie, nu roade mese, scaune, etc(inca)...e doar foarte foarte plin de energie cateodata.Poate ca nu-i place si ca sta singur acasa.Il las cu radio , si cu tona de jucarii....

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slakje zii mersi ca ai scapat usor...

Cora rodea tot...mai rau ca o armata de soricei...nu aveam usi, pantofii trebuia sa ii punem pe dulap, iar hainele tot pe undeva pe sus, mobila, pat, canapea, covor...tot ce prindea rodea...Este un catel din specia "rozatoarelor" (asa ii spuneam noi) si pt ca a stat singura mult in casa...noi aveam scoala, apoi serviciu...o scoteam in fiecare zi, dar ea este un caine foarte activ si are nevoie de multa miscare...si cred ca se simtea frustrata..

De abia pe la 4 ani s-a oprit din ros!!!!!!!!!!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...