Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (8)


Recommended Posts

atunci o sa-i dau si eu lui Tom iaurt...de ala bulgaresc ca-i mai gros, sa nu mi se k... imprastiat prin casa [:D], sper sa nu-i mearga burta.

daaaaaaa, oasele acelea...si tom e disperat dupa ele...el are mici, ca si el e mic(3 kile jumate , hihihi) ; aici la magazinele pt catei se gasesc si unghii de vita(care cica sunt bune de dat la catei(tom e in stare sa roada jumate de zi la ele)) si urechi de vita.

 

http://community.webshots.com/user/slakje100

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca nu i-ai dat pana acum, sa-i dai cate putin, ca sa nu fie bulversat stomacelul lui.

Din cate am inteles de la tine este micut ca varsta si cat este mic el trebuie sa aiba 5 - 6 mese pe zi.

Stau si mi-l inchipui pe micul ghemotoc Tom cum ar arata luptandu-se cu un os mai mare decat el.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by slakje

[olala] fetelor toate animalutele de aici sunt frumoase.pt fetele cu catei: ce le dati de mancare? mananca catelusii vostrii numai mancare speciala pt catei sau si altceva? http://community.webshots.com/user/slakje100


id="quote">id="quote">noi mancam gustarelele de la pedigree si masa principala orez cu inima de vita fiarta (supica) - trebuie sa tinem regim vreo 2 ani.motanul ala imputit nu mananca decat boabe. Nu vrea peste, carne cruda si nimic altceva.o sa albesc inainte de vreme cu astia.De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [:)]

 

Ramonika parca iti si vad pisicutele cum se zbantaie prin casa.. Si Mello isi alearga coada si ce caraghios mai e [:)] Din cate ai scris tu mai sus, am inteles ca toate pisicutele tale au personalitate. Si Mello este cam la fel si este unul dintre motivele pentru care ne-am indragostit asa de tare de el: se poarta ca un mic rege [:)]

 

In legatura cu mancarea pentru animale poate imi dati si mie niste sfaturi. Ultima data cand am fost la veterinar sa ii facem Carnetul de Sanatate si vaccinurile de rigoare, acesta ne-a spus ca Mello cantareste 1,3 kg mai mult decat ar trebui sa cantareasca (5kg in mod normal). Eu cam incep sa ma iau de griji ca vad ca nu slabeste absolut deloc chiar daca i-am micsorat ratia. Aveti vreo idee de dieta pentru pisicute?id="Georgia">id="blue">

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

Iulia este condamnata la moarte. Haideti s-o ajutam, are doar 12 ani!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by slakje

carmita_baby , poate ca mancarea care i-o dai ar trebui sa i-o schimbi, veterinarul nu a spus ce ar fii bine sa-i dai sa-l tii la dieta? e foarte frumos motanul tau, si tu esti foarte frumoasa, ai niste ochi superbi(nu ma pot abtine sa nu te complimentez).alina.http://community.webshots.com/user/slakje100


id="quote">id="quote"> Draga Alina in primul rand iti multumesc mult pentru complimentele facute atat lui Mello cat si mie [:I]. Normal ca oricaruia ii plac complimentele, dar eu m-am rusinat [pup] Intr-adevar cu veterinarul nu am vorbit despre dieta lui. La inceput cand l-am gasit pe strada era super super slab, numai oase si piele. Din cauza asta ii dadeam cate 4 pateuri: 2 dimineata si 2 seara. Odata am plecat la matusa mea in Franta si nevrand sa il lasam sa faca foamea 2 zile, i-am dat vreo 8 pateuri cu sos, noi gandindu-ne ca o sa manance si el un pic si o sa lase si pe mai tarziu. Dar ti-ai gasit mancaciosu` a papat absolut tot chiar inainte sa plecam noi de parca era gavid, cred ca ii era teama sa nu mai faca foamea din nou [:)] Pe atunci nu il adoptasem cu totul ii dadeam numai de mancare si il lasam numai pe hol la intrare in casa. Acum i-am redus portia drastic adica ii dam un pate dimineata si unul seara. Si mai rarut dry food( o zic in engleza ca in romana imi suna aiurea). Ti se pare prea mult? Jucaria ta pufoasa e super dulcica si nasul lui e asa numai bun de pupacit. Podoaba alearga in jurul meu dupa o musca si plange ca nu ajunge deloc la ea [:-)))] Cu drag[flo], Carmenid="Georgia">id="blue">Mello motanelul iubitid="Georgia">Iulia este condamnata la moarte. Haideti s-o ajutam, are doar 12 ani!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camita - asa a patit si motanelul meu... era ahtiat dupa mancare de cand era necajit pe afara si desi acuma are tot ce vrea, tot pofticios e. ar manca non stop. la mine are si slaninuta pe burtica. ai zice ca are lapte, daca ar fi pisica... [:-)))]

Poate ar fi bine sa nu ii dai numai carne, ci si branza, oua. daca nu ii plac, cand l-o razbi foamea, o sa manance, n-avea grija. oricum, intreaba la vet ce sa faci sa slabeasca. poate sunt si granule din alea uscate mai slabe...

 

PS: Ce frumusel e motanelul... [olala]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen pisicutele nu stiu cand sa se opreasca, mananca pana vomita si apoi isi mananca voma...taica-meu a avut un motan, foarte frumos, care era in stare sa "servesca" masa non stop [:D].

poate poti sa-l suni pe doctor sa-l intrebi, poate ar trebui sa nu-i mai dai pate-uri ci numai bobite...tom al meu nu mananca pateuri, mi-e frica sa nu mi se k...[:D] prin casa [:D].oricum nu e prea bine pt un animalut sa fie prea gras, mai bine cica mai slab decat mai grasutz.tom al meu pare umflat cu pommpa dar cica e greutatea ideala ce o are pt o gaina de catel ca si el [:D]

 

ramonika ce frumoasa sunt fetele tale [:D]!

 

 

 

alina.

 

http://community.webshots.com/user/slakje100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, mersi de complimente [bis]

Tom al tau e frumos foc, l-am vazut ieri. [olala] daca mi-as lua catel, asa as vrea sa fie...

Sper ca intr-o zi sa pot trai la casa si sa tin pisici, catei si gaini. [:)] Imi plac gainile la nebunie, vii, nu in oala... [:-)))]

si cocosii... [olala] is slabiciunea mea... mai ales cei cu pene multe in coada... [:p]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, exista game variate de mancare cum ar fi Veterinary Diet Obesity Cat de la Royal Canin, Royal Canin Light, Royal Canin Slim, Cat Chow Special Care Light Program de la Cat Chow, etc.

Medicul ar fi trebuit sa-ti recomande ce mancare sa-i dai pentru dieta, pentru ca el cunoaste ce probleme are si ce i s-ar potrivi.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...