Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina, depinde foarte mult de cum sunt obisnuiti si educati.

De exemplu, Mura si Ambra, pot ramane singure in toata casa fara sa se intample nimic. Nu fac nici un fel de prostie, nu latra, nu fac mizerie.

In schimb, pe Azara, nu am curaj sa o las singura intr-o camera din casa atata timp cat eu sunt in alta, daramite sa plec de acasa si sa o las singura. Daca Azara ramane intr-o parte a casei si eu in alta, ne stie tot cartierul, atat de tare plange si latra.

Si recunosc, ca atunci cand a fost mica, pentru ca era extrem de dragalasa si de pufoasa, o luam peste tot cu mine prin casa, de a devenit umbra mea.

Iar acum nu o mai pot dezvata de acest lucru.

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tumpi

pozici noi cu pisihttp://it.pg.photos.yahoo.com/ph/tone_ionela/my_photos


id="quote">id="quote">Ionela - [olala] ce dragute si pisicile.. [olala] seamana cu Bubulina mea... [:D] se pare ca ale tale is cam grasute, nu? [grasa] se joaca si ale tale si se zgarie? ca ale mele se joaca apoi ajung la bataie... [box]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, acum Cora sta singura in casa, s-a invatat, dar pana la 2-3 ani nu puteai!!!

Doamne facea tot felul de traznai, nu stiam niciodata ce ne va astepta cand vom deschide usa!!! Cand veneam acasa aveam emotii!!!

Rodea tot ce prindea, doar usa de la baie nu a roso, in schimb, am renutat la usa la bucatarie si sufragerie, iar cea de la dormitor era ca lovita de sobolani. Ii aduceam lemne din parc ca sa roada (nu ii placeau oasele speciale) si facea prin casa numai aschii, deschidea dulapul se cocota pe toate hainele, mai rupea cateva si dormea acolo!!!

Usile a invatat sa le deschida pe la 8-9 luni...

Era asa haioasa, cand era mica mica, noi foarte hotarati am vrut sa nu o invatam cu noi in pat si fiind mica nu ajungea sa sara.

Pe la 1-3 luni ii se vedea doar coada in jurul patului, ca tot in tarcolea cu speranta ca va gasi o portita

Pe la 4-6 luni se urca cu labutele pe marginea patului dar tot nu putea sa sara, si ii tarcoleau labutele albe de jur imprejur

Dupa 7 luni statea numai in pat!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David la 2 ani si petrecerea id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, da' ai avut de tras, nu gluma cu Cora !

Faza cu urcatul in pat cred ca ii atrage pe toti, daca au acces in dormitor.

Mura si Ambra au invatat singure sa se urce in pat. De altfel este locul in care le place cel mai mult, iar pe perioadele racoroase, toamna si iarna dorm invelite.

Speram ca Azara, care este blanoasa, sa nu fie tentata de pat. Insa vazandu-le pe cele doua ca stau in pat, a invatat si ea sa se urce in pat. Marele noroc este ca nu sta decat vreo cateva minute, dupa care atunci cand se incalzeste se intoarce la locul ei racoros.

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, roxana, si ale mele dau din joaca in bataie, de se zmotocesc bine de tot si-mi fac covor de blana.

sunt mai grasunele, dar tare le iubesc

 

A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti fetelor, sa incercam sa ne implicam cumva. Nu stiu cum, dati si voi o idee, chiar nu putem sta cu mainile in san...

M-am gandit sa scriem o petitie Monei Musca, ea a fost initiatoarea legii animalelor, mai ganditi-va si voi ce altceva putem face!

Nu se poate sa nu trezeasca ecou in sufletul vostru asa ceva:

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=fur_farm

 

Cea care spera

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy, eu am incetat sa mai imi ba capul, in primul rand ca nu mai am timp si am alte prioritati acum, in al 2-lea rand ca m-am saturat sa ma zbat ca pestele pe uscat si sa ma chinui sa fac un lucru pentru ei si sa imi iau papara de la tatele blocului. A fost un timp in care ma ocupam mult de cainii de la bloc, pot sa va spun daca va intereseaza care era metoda mea de a ajuta...de altfel foarte simpla dar nu foarte eficienta...si in ultimul rand nu ii mai am la suflet de cand cu accidentul de la tata la bloc, de fiecare data cand vad copilul acela mutilat cu ochelari speciali si cu ditamai cicatricea pe fata...mi se pune pata...

Acum stiu ca e vina unui singur catel, si a imprejurarilor...dar...asa simt...imi pare rau ca simt asta dar nu ma pot controla...poate imi va trece.

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]si noi pe-aici ca nu am mai fost demult!

Mai mult pisicute in ultimul timp.

Noi am crescut definitiv, avem greutatea ideala, blana neagra si lucioasa, asteptam "caldurile" dar inca nu merem la baietei[bang], suntem rasfatata,intelegem tot mai mult germana ([zz]asta e pt. stapana), ii iubiiiiim pe bavarezi care ne alinta chiar daca ii latram, am descoperit odata cu primavara pisica din balconul de vis-a-vis, care se uita la noi cu ochi de smarald, nici nu stim ca ne asteapat o calatorie [RO]in curand, acolo unde ne-am nascut si unde speram sa fim primite bine!

La vita e bella!

Smolita alias Suzi[:X]

[paste]Ah, de fapt am aparut aci sa va uram la oameni si necuvantatzoare Paste fericit!

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...