Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (8)


Recommended Posts

slakje, al nostru se razbuna cand il lasam in casa tragand toate hainele dupa el prin casa. cand intram gasim o dezordine de nu stiu de unde sa incep sa strang. Nu distruge (rupe, roade) deci e acceptabil. Nu cred ca pot sa faca ceva, nici n-am incercat. Auzeam ca altii se pun sa roada mobila asa ca eu consider ca suntem norocosi cu el.

ieri i-am cumparat jucarie noua, azi noapte a dormit cu ea[cool]

va pup

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/8b75&urlhint=actn,del%3as,3%3af,0

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/9ac2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, incepe disperarea. Am postat mai colea la generale da' nu se pricepe nime' asa ca vin la voi sa ma scoateti din impas. Copiez textul:

 

Avem o problema de alergie la pisici care se inrautateste pe zi ce trece (e vorba de sotul meu). Simptomele sunt tuse seaca, nas infundat si respiratie dificila mai ales in pozitia orizontala, simptome care se amplifica mai ales seara. Am fost la medic si pe langa spray-ul costisitor ce i l-a dat nu i-a rezolvat problema, ne-s zis sa ne descotorosim de mate, ceea ce evident nu putem face (daca nu ma credeti uitati-va in album si o sa intelegeti de ce ). Stiu ca in principiu orice se poate rezolva cu ajutorul terapiilor complementare, de aceea vreau sa va rog tare mult sa ma ajutati cu un sfat sau un tratament homeopat care sa-l ajuyte pe sotul meu sa scape de alergie la pisici. La inceput n-a fost asa (avem pisicile de un an numai), credeam ca i s-a obisnuit organismul la noile conditii de mediu, insa acum a inceput in forta alergia si nu stiu ce sa fac. Please, help, e groaznic ce i se intampla.

 

Fetelor, sunteti ultima mea speranta, astept cu nerabdare sfaturi de la voi.

 

Va pup cu drag,

 

scarmanus

 

Pisicile mele

Gradina mea

_________________________________________________

Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scarmanus, dar esti sigura ca-i alergie la parul de pisica?

ceea ce descri tu ar putea fi alergie chiar si la acari

a mai manifestat alerigie la par de pisica in trecut?

alergia aceasta a dezvoltat-o de cand aveti pisica?

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/8b75&urlhint=actn,del%3as,3%3af,0

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/9ac2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by gazzella

scarmanus, dar esti sigura ca-i alergie la parul de pisica?ceea ce descri tu ar putea fi alergie chiar si la acaria mai manifestat alerigie la par de pisica in trecut?alergia aceasta a dezvoltat-o de cand aveti pisica?http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/8b75&urlhint=actn,del%3as,3%3af,0http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=/9ac2


id="quote">id="quote">Gazzella, alergia asta o avea si la inceput, stranuta cate 7 ori al rand cand mergea la sora-sa care are si mai multe pisici. La inceput exact asa era de cand avem pisicile, insa intre timp s-au estompat simpomele, ca, uite, sa reinceapa acum ain forta. Zyrtecul parca nici nu-l ajuta si oricum nu-l poat elua cand merge la serviciu, ca-i creeaza somnolenta. mai are un decongestant nasal sub forma de spray insa nici ala nu mai face fata. Incep sa ma ingrijorez rau...scarmanusPisicile meleGradina mea_________________________________________________Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un salut tuturor fetelor inimoase [:)] Incep prin a multumi tuturor fetelor care mi-au facut urari de bine pentru cununia noastra [pup] Va multumesc din tot sufletelul meu [flo][pup]

Alina esti o dulce, multumesc Danna, Ramonika [pup]

 

In legatura cu alergia la pisici ce pot sa iti spun Scarmanus? Fratele baiatului meu(sotului meu) are alergie la pisici, ei nu au pisici in casa, dar au cateva pisici in jurul casei, iar mama lor a avut mai mult pisici de-a lungul timpului. Stiu doar ca ia medicamente, dar mi se pare destul complex subiectul, pentru ca in cazul in care iei medicamente devii dependent de medicamente. In cazul in care nici nu te gandesti la asa ceva, singura solutie este sa renunti la pisicute. Ceea ce imi dau seama cat de greu este.id="Georgia">id="blue">

 

Cununia civila

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

Iulia este condamnata la moarte. Haideti s-o ajutam, are doar 12 ani!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mult ati scris de cand nu am mai intrat eu! Am fost foarte ocupata saptamana trecuta, si in weekend, cand am fost si eu mai libera, nu a mers forumul.[bang]

Scarmanus, pisicile tale sunt superbe, m-am uitat cu mare drag la pozele lor! Din pacate, nu pot sa-ti dau nici un sfat privitor la alergia la pisici.

Carminita_baby, am vazut fotografiile de la cununia civila, pareti foarte fericiti amandoi. Casa de piatra![flo]

Danna, te rog mult sa pui si link-ul cu pozele lui Sticky. Multumim [pup]

Sticky al meu e cuminte in continuare, ceea ce ma face sa trag concluzia ca decizia de a-l castra a fost cea mai buna. Insa mai face uneori cateva probleme: de exemplu, cand merge la toaleta, imprastie nisipul in toata baia, asa nervos da cu labutza.

Am luat in considerare ideea ca ar putea avea dureri in timp ce face pipi dar nu cred, pentru ca nu miauna deloc. Pur si simplu da tot nisipul la o parte. Nu gasesc nici o explicatie. O fi din plictiseala?

 

 

Ana-Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamariame

Ce mult ati scris de cand nu am mai intrat eu! Am fost foarte ocupata saptamana trecuta, si in weekend, cand am fost si eu mai libera, nu a mers forumul.[bang]Scarmanus, pisicile tale sunt superbe, m-am uitat cu mare drag la pozele lor! Din pacate, nu pot sa-ti dau nici un sfat privitor la alergia la pisici.Carminita_baby, am vazut fotografiile de la cununia civila, pareti foarte fericiti amandoi. Casa de piatra![flo]Danna, te rog mult sa pui si link-ul cu pozele lui Sticky. Multumim [pup]Sticky al meu e cuminte in continuare, ceea ce ma face sa trag concluzia ca decizia de a-l castra a fost cea mai buna. Insa mai face uneori cateva probleme: de exemplu, cand merge la toaleta, imprastie nisipul in toata baia, asa nervos da cu labutza.Am luat in considerare ideea ca ar putea avea dureri in timp ce face pipi dar nu cred, pentru ca nu miauna deloc. Pur si simplu da tot nisipul la o parte. Nu gasesc nici o explicatie. O fi din plictiseala?Ana-Maria


id="quote">id="quote">Ana-Maria, s-a rezolvat, am pus link-ul lui Sticky.Azara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

fetelor, sunt distrusa. Maritza mea s-ar putea sa moara. de fapt are 30% sanse de supravietuire, asa a zis doctorul. alt doctor, nu ala care a operat-o prima data. ala e un DOBITOC [porc] si-a batut joc de pisica. vineri i-a scos firele si sambata s-a desprins operatia, avea ditamani gaura in burta. [q]

apoi sambata au cusut-o din nou (tot incompetentii [mariaj]) si acuma iar s-a infectat. are burta plina de puroi.

azi dimineata am dus-o la cel mai bun veterinar, ma costa 3 milioane sa o opereze iar. cica a facut peritonita, e plina burta de puroi, tre sa ii scoata uterul. nu stiu de ce s-a intamplat asta. probabil din cauza incompetentilor aia. si poate e si pisica batranica, dar tot boii aia trebuiau sa imi zica daca nu era de operat.

oricum, chiar daca scapa, s-ar putea sa ramana cu probleme la rinichi si mult nu mai are. [q][q][q]

 

Scuzati daca am facut greseli, nici nu mai vad tastatura de cate lacrimi am in ochi. [q][q][q][q]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf Ramo, imi pare asa de pisicuta Maritza, sper sa reuseasca doctorii sa o salveze.Uf de ce se fac unii dr, daca mai rau fac animalele, ar trebuii sa te duci peste ei, nu e posibil asa ceva.

 

 

A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...