Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (40)


Recommended Posts

Salutare fetelor!!! LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR AYUMI, CRISTIAN MIHAI, RADUCU, si pentru bebeii de sapt. trecuta pe care nu am reusit sa-I felicit Madalina, condoleante, sa fii puternica, noi toate suntem alaturi de tine, stim ca este o pierdere inestimabila. Alus, esti o femeie deosebit de puternica, imi pare foarte rau de pierderea ta, bunica ta avea mare dreptate. Ai facut bine ca ne-ai povestit, suntem alaturi de tine. Si eu simt o mare pierdere pentru Papa, desi nu sunt catolica, l-am apreciat in mod deosebit. Multi pupici pentru Julia. Irinusha, multumesc pentru reteta, am notat si cum ies perele ma gandesc sa o incerc, desi cred ca pana atunci o sa profit de mere, timp sa am. Bertha, bine ca si-a revenit scumpelul tau, multa sanatate, poate a fost o indigestie usoara o fii mancat prea repede sau cu pofta. Cris, multa sanatate, sper sa nu fie totusi o raceala puternica. Am reusit sa mai citesc seara, dar foarte greu, internetul merge foarte prost. Mihnunita mea este bine, doar ca in continuare nu mananca la pranz, nu stiu ce sa-i mai fac sa manance. El tine si un usor regim in continuare deci sunt mai restrictionata in alimentatie, cateodata ma apuca diperarea, de marti cel putin nici cei 50-100 gr, nu-i mai mananca… . Dimineata mananca binisor banana cu diverse combinatii morcov, mar, branza vaci, cereale, dar absolut orice tb aiba banana. In rest, veselia domneste in casa noastra cand Mihnea rade si el este un copil foarte vesel si vorbaret, de aici seamana cu tati, nici cu mami nu mi-e jena[:D]. Nu merge de-a busilea inca, banuiesc ca din cauza poponetului care atarna cam greu[:D]., dar nu are stare nici o clipa si normal mami trebuie sa stea in permanenta cu el in camera, daca se poate si in brate ar fi minunat, dar se multumeste si cu prezenta… Sper sa revin mai des, acum tb sa fug la baita, ca altfel tati ii face singur. Multi pupici Laura si Mihnea [hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Cristian Mihai, Raducu si Ayumi![s] Alus, te admir ca ai avut curajul sa impartasasti cu noi cea mai groaznica experienta posibila in viata unei mame! Dumnezeu s-a indurat de tine si ti-a daruit-o pe Julia. Noi avem o veste buna, a aparut in sfarsit mult asteptatul prim dintisor! Si odata cu el si apetitul, in sfarsit nu mi-a refuzat piureul, imi crestea inima in mine de bucurie cand vedeam cum mananca, lingurita cu lingurita. Diana & [url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Vladut [/url][copil] (16.05.2004) [url="http://community.webshots.com/album/293846415EmUzfG"] Vladut 10 luni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Cristian Mihai, Raducu si Ayumi![s] Diana, felicitari pentru primul dintisor[bis] La noi a venit bunica si suntem in perioada de acomodare. Peste trei saptamani incep serviciul si ea va ramane acasa cu Alexandra. Sper sa se inteleaga bine. Am emotii dar trebuie sa ma intorc la servici. Claudia si [copil] Alexandra ( 8 iunie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudiafilipescu/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca Alexandra , cu toate ca nu vorbeste inca pe intelesul nostru, am observat ca intelege ce-i spun. A scapat suzeta pe jos. Am intrebat-o unde-i suzeta , s-a uitat in jos . I-am spus sa o dea la mama. S-a aplecat si mi-a intins suzeta. M-am emotionat ca a inteles ce i-am spus. A inceput sa repete uneori : mamamamama ... Dar fara adresa. Claudia si [copil] Alexandra ( 8 iunie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudiafilipescu/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR !!!! Alus, m-ai facut sa plang....Esti o femeie puternica. Te admir! Eu nu stiu daca as fi rezistat....Pe mine m-a dat peste cap (o cam luasem razna) cand am nascut, de era sa o pierd pe Amalia. Numai gandul ca i s-ar fi putut intampla ceva, ma terminase. Brrrr...... DianaR, felicitari pt. primul dintisor !!!! Irinusha, pupici !!! Hai sa va povestesc prin ce-am trecut si ce s-a mai intamplat. Cum va spuneam sambata, m-am dus la spital cu Amalia. Era din ce in ce mai rau. Ii lacrimau ochisorii, ii curgea nasucul intr-una si mai grav, incepuse sa tuseasca. Ne-am chinuit 2 nopti asa. Medicul de familie al Amaliei cand a consultat-o a zis ca e ok. Ca nu mai are rosu in gat si sa nu-i mai dau antibiotic.Si dupa 2 zile uite ce s-a intamplat....of, si unii medici.... Am avut noroc ca era de garda una din cei mai buni medici pediatri. Mi-a consultat-o f. atent si avea rosu in gat (si medicul de fam. spusese ca i-a trecut). Offf... Mi-a prescris din nou antibiotic si i-a mers f. bine. Dupa 2 doze, copilul se simtea deja mult mai bine. Intre timp, in toata acesta tevatura, i-a mai dat si un dintisor !!! Si in plus, merge singura !!! Ce mandra este.... Acum ,ne-am linistit, este f. vioaie si cuminte. Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari fetelor ,niste dulci ca intotdeauna [pup]
Deci si voi ca si mine in pana de idei ,bine macar ca nu sunt singura ,ca ajunsesem sa cred ca sunt o mamica fara idei [:o)]la mancarica ptr bebe.
Azi am fost la cumparaturi i-am cumparat Ayumitzei o masinutza [cool] ,de abia astept sa mergem prin parc la plimbare .
Fetelor [:(] azi noapte am visat atat de naspa ,incat si acum ma tot gandesc la visul asta ,am visat ca o pierdusem pe Ayumi ,mai bine spus cineva mi-o rapise [q] si ce mai plangeam in visul meu si eram atat de socata ca nu o gaseam ,culmea e ca eram in Romania ,si imi ziceam in vis : cum ma duc eu acum inapoi la tati fara copil?Ce i zic eu lui ,o sa creada ca nu am avut grija de fata .brrr bine ca a fost doar un vis ca tare urat ar fi sa se intample asa ceva .[V]
Acris felicitari ,cred ca esti tare mandra sa o vezi pe Amalia mergand singurica.
Diana felicitari ptr. primul dintisor.
Clau si tu cred ca esti foarte mandra ,[pup] la Alexandra .
Bertha ce bine ca si-a revenit puiutul tau ,Doamne ajuta sa nu mai ave-ti probleme de acum in colo .
Laurina pupicei lui Mihnea.
O zii buna . [i]Eryka & bb-lina scumpa[copil] (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! La multi ani Cristian Mihai, Raducu si Ayumi! Va multzumesc fetelor, multzumesc tuturor care au fost si sunt alaturi de mine si la bine si la greu [flo][flo][flo][flo][flo][flo] Irinusha, multa sanatate multzi ani inainte plini de fericire si iubire! Pupa-l si pe cel mic si scump! Multzumesc pentru [flo] si tzie 1000 [flo] ca mi-esti tare draga si te apreciez foarte mult! Laurina, multzumesc. Si Clara mea e ca si Mihnea, mai greu cu mersul de-a busilea... Da' nu ar mai sta pe loc. Trebe mai tot timpul tzinuta ca sa mearga in picioare. Si are un chef de joacaaa... Mai nou isi acopera capul cu paturica, sta un pic, si-o da jos, rade in chiote si zice: "baauu!". E de coma.... Cristina_smn, eu asa fac branza de cand am avut primul copil, pe Corina. Asa ca stai linstita, ca de acum incolo, tot cremoasa o sa fie... V-as mai scrie, da' nu mai pot ca trebe sa ajung urgent intr-un loc. Va pup pe toate si sa avetzi o zi buna! Madalina http://community.webshots.com/user/madalina160
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...