Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (40)


Recommended Posts

Salut fetelor, Mi-a fost dor mare sa va citesc zilele astea, dar se pare ca nu prea dati navala pe aici. Puiutul meu a cam racit, e prima data cind are mucisori si nu se prea descurca cu ei. Folosim apa salina de cu zor , umidificator si tylenol sa ne treaca raceala. Vestile frumoase sunt ca Patrick merge 4-5 pasi singurel, nesprijinit de nimic si mare ii este bucuria cind alearga tinut de minute prin casa. Creste puiul meu si ma apuca nostalgia uneori ca nu stiu ce voi face cind va creste mare si-si va lua zborul[:D]. Laura, am vazut pozele, Elena e o dulce iar Anghel e scump mare, dar cine e fetita de alaturi? Acris, foarte frumoasa erai gravidutza! Eu mi-am trimis toate pozele acasa, nici macar nu le-am salvat in memoria calculatorului si ce rau imi pare.Of, scumpa de Amalia, ii urez din tot sufletul insanatosire grabnica! Pupici micutei sa se faca bine! Eryka, sa-ti traiasca micuta cintareata! Imi imaginez ce frumoasa e cind face "aaaaa"[:D].Pupici sa-ti creasca mare si felicitari pentru stat in picioare! Monet, sanatate simburelului din burtic! Va fi rafinat, cred io, daca vrea papica numai in restaurante. Diana, Carmen, Madutza unde sunteti?!!!! Ce va mai fac puiutii?!!! Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna@ La multi ani bebeilor sarbatoriti zilele acestea, multumim si noi pentru urari! Bine ca s-a terminat revizia tehnica, imi era dor de forum!!!! Camelia si Sebastian (26 mai 2004) Poze [url="http://community.webshots.com/user/anacami"] < 8 luni[/url] , [url="http://community.webshots.com/user/sebymatei"] > 8 luni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nally, felicitari VEDETELOR!!!! Frumoasa poza. Noi tot vrem sa plecam de o saptamana la Breaza (are Andutu vacanta) dar nu am putut. Ba nu a putut tati sa plece de la servici, ba a facut (tot tati) o gripa de toata frumusetea, iar acum e o vreme de nu-mi vine sa ma duc nici la paine. Si Cata e usor fornait. Madutza, daca nu ti-ai luat scaun, am vazut in oferta de la selgros ca au aparut iar scaunew chicoo, nu mamma, dar acelasi gen. si au si in carffour ceva in genul ala cred ca, chicoo snack sau asa ceva. pretul e cam acelasi (intre 3.600.000 si 4.200.000 cel din selgros). in rest, recunsoc ca tot ce am citit saptamana trecuta, am uitat pana azi. Sanatate multa bebeilor cu probleme de primavara si La multi ani sarbatoritilor!!! Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, ce bine ca s-a terminat revizia. Tare rau a fost fara DC. Chiar ca acest forum creeaza dependenta. Vin cu vesti bune. Amalia este bine, in sfarsit....Este vioaie, nu-i mai curge nasucul, nu mai face febra. Ce bine...Si doarme noaptea f. bine. In schimb i-au aparut niste pete rosii pe tot corpul (mici si dese). Pare ca nu o afecteaza. E posibil sa fie de la antibiotic? Ca pe prospect se specifica ca ar avea niste reactii pielea. Mona, frumoasa copila ai !!!! Sa-ti traiasca !!!! Pupici si la burtici !!! Grate, multumesc pt. aprecieri. Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Am revenit si noi de la socri. A fost placut, dar ft. obositor: Iustin a plans majoritatea timpului si a vrut numai la mine in brate. Ei, dar ne-a priit iesirea. La multi ani, sarbatoritilor din aceste zile: Dragos, Daniel, Dragos, Norris, Mihnea si Catalina Teodora. Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi! Acris, ce bine ca Amalia se simte mai bine! Monet,ai fata mare de-acum. Ce bine isi mentine echilibrul pe calut. Iustin inca e moale... Grate, multumim de grija. Suntem bine, sanatosi! Speram ca si Patrick e la fel de bine.[pup] Diana, [pup] lui Vladut. Poate reusim azi sa vorbim... Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Salutari la toata lumea si bine v-am regasit! Acris, bine ca si-a revenit Amalia. Si al meu a facut data trecuta o eruptie in a 3-a zi de antibiotic, dar i-a trecut repede dupa ce nu i-am mai dat. T-am vazut burtica - mandra foc! Fetelor, si noi avem cateva pozici noi! Va pupam! Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004) http://community.webshots.com/user/cristina_smn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, eu zic sa intrebi pediatrul, nu cumva sa fie una din bolile copilariei (nu pot sa-ti zic care ca le confund la denumiri). Acestea cam asa au evolutia, 2-3 zile febra mare dupa care trece febra si apar bubite. Andutu cand era mic (un an si ceva) a facut chestia asta de i-am dat antibiotic si pe urma am aflat ca nu trebuia. stiu ca a fost epidemie (de la o prietene ce are copilul la gradi). A mai fost discutia asta nu mai stiu referitor la care din fete si era de la antibiotic, dar daca e vreuna din bolile copilariei e bine de stiut pentru ca se trece in fisa si nu mai face altadata asa ca o sa stai linistita. Plus ca stiu ca sunt niste restrictii la mancare si la iesitul afara. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi aniDragos[flo] [red]La Multi ani[red]Norris[flo] [red]La Multi ani[red]Mihnea[flo] [red]La Multi aniCatalina Teodorared][flo] Fetelor trebuie sa va spun ceva nemai pomnit,Julia ieri s-a sprijinit de o cutie si ptr. 10 sekunde sa ridicat singura si a stat in picioruse. Credetima mie miau dat lacrimile. Asta este un inceput bun. Monet-super ca fetita ta deja incearca sa deseneze, poate in viitor va picta tablouri[:)]. La voi este bine ca va puteti duce la restaurand de cate ori vreti, aici trebuie sa ai ceva banuti[:(],noi neam depus acte la ambasada, deja al 3-lea an,poate vom castiga in sfarsit cartea verde si ne vom muta la voi [usa] Mamaleone- Juliei cand iau iesit cei doi dintisori de jos tot nam stiut cand, dar cand ia iest cel de sus nu prea a fost vesela, miortaia mai tot timpul si vrea sa o tin in brate, nici macar nu vrea sa doarma la ea in patut ci cu mine. Grate-In primul rand felicitari ptr. pasi facuti de Patrick. Cred ca Julia ii va face in curand, vom vedea. Ii dorim multa sanatate si ca raceala sai treaca cat mai repede. [purple]Vanesa- si eu la breaza am pe o bunica, de fapt nu este a mea dar am adoptato. cand am locuit in Bucuresti am avut pe bunici destul de departe, aici in polonia deci acolo miam adoptat. [purple]Erika- In curand se va face cald si frumos, eu dabea astept, nu-mi place deloc iarna BRRRRR. Si Julia incearca sa ingane vreo melodie, eu iam cantat tot timpul, asa o adormeam, acum mie cam frica sa nu se sperie de vocea mea[zid] www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanessa, chiar in seara asta ma duc cu Amalia la pediatru. Stiu care sunt manifestarile la bolile copilariei.... A avut varicela (varsat) la 7 luni. Numai ca acum nu sunt bubite, ci pete, din cauza asta tind sa cred ca este vreo alergie sau o reactie adversa la antibiotic. Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Tot incerc si eu sa mai scriu cate cava pe aici dar nu pot. Tot imi da mesaj cu acces restrictonat, si nu stiu de ce. In primul rand multumim pentru urari si La multi ani sarbatoritilor. madutza ce fericita trebuie sa fi pentru cate face Mariuca, Bianca mea a inceput sa se rusineze, cad o baga cineva in seama se baga toata in mine acris ma bucur ca Amalia se simte bine Grate felicitari pentru pimii pasi Uite ca nici nu mai stiu ce am vrut sa va spun. Sunt putin cam suparata ca Bianca a facut diaree si ne luptam cu ea de 2 saptamani, sar putea sa fi facut o intoleranta la lapte ca de cate ori am revenit la laptic am luat-o de la capat. Of, ca greu mai e. Si e cam maraita, poate de la burtica sau mai cred eu ca imi simte lipsa de acasa, ca nu-mi mai da pace, toata ziua trebuie sa stau numai cu ea (eu lucrez cam mult 8-10 ore/zi). Nu mai pot sa fac nici un pas spre usa ca se pune plans. Si plange, nu se incurca. Dar sper sa o scoatem la capatat. E dar vineri i-a a facut si ea cativa pasi singurica, si atunci tot exerseaza, merge singurica de la patut pana la usa (cam 1,5 m) si e tare bucuroasa, dar in rest numai de manuta. Si ii place tare mult sa dea cu piciorul in mingie. Si mai am o veste buna, imi voi schimba servicul. Am primit o oferta si sper eu sa ne intelegem si la pret, ca de program mie mi se pare super. E de la 10 la 17 si in felul asta sper sa am mai mult timp de stat cu Bia. Ca m-am saturat sa ajung numai pe la 9-10 seara acasa. Sanatate la bb-ici, si inca o data LA MULTI ANI sarbatoritilor. tnicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...