Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (40)


Recommended Posts

Buna! Vad ca avem cu toate un chef nebun de scris...eu am prins o 'bucatica' de timp si ma bag si eu oleaca in seama. Miha, multzam de aprecieri. V-am admirat si eu pe voi. Sunteti o familie tanara si frumoasa. Sanatate lui Dragos! Madutza, care mai este evolutia kg. tale? Te mentii? Irinel, cred si eu ca s-a distrat Daniel. Trebuie sa se fi simtit tare bine in leagan. Si nu fi ingrijorata din cauza dintisorilor. Vor aparea ei odata si-odata. Cate kg. mai are voinicul tau? Alus, esti tare nostima cum povestesti. Ia zi, la ce cavaler a sunat Julia? Grate, sa ai spor cu intarcatul. Chiar, ce lucrezi tu acolo? Monet, somnoroasa mica! Somn dulce si odihnitor! Tare as mai trage si eu un somn...de ala luuung si profuuund! Tare urat e afara: brrrrr! Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor!! Pupici la bb-ici! Tocmai cand as fi avut si eu timp de internet n-a mers DC ... tare trista am fost ... :( A fost marfa la München, ne-a rasfatat mama din plin. Vremea n-a fost prea frumoasa, dar am reusit sa ne plimbam cat de cat. Duminica chiar am fost la Olympiapark (parcul olimpic) cand se tinea serbarea de Paste ptr. copii, asa ca a primit Cris un balon, iepurasi de ciocolata, set de facut baloane si o poza cu un caine (om in costum) imens. Binenteles ca a urlat cand s-a vazut in bratele "cainelui" si parasit de mami ... asa avem poza, un disperat urland ;) Asta e problema nostra, cand plec de langa el urla ... nu mereu, dar destul de des. Daca-i cu Oma nu-i pasa, ca oricum nu mai contam cand e cu ea, dar daca-i cu tati e jale ... dimineata cand plec din pat sa-mi fac si eu nevoiele e teroare ... De parca l-as fi parasit vreodata asa face ... Erykutza, pupici cantaretii mici! Cred ca-i tare fainutza! :) Irinel, chiar daca nu are dinti - ce nu-i bai, n-am vazut om caruia sa nu-i fi iesit dintii ;) - pot "muncii" sub/in gingie ... si doare, valeu! Stiu asta de la maselele de minte, care au iesit cam in doi ani ... deci cam la un interval de 2-3 luni dureau de-mi venea sa-mi iau campii, dar ele nu ieseau ... Poate asa-i si la Danutz, se pregatesc sa iasa si de aceea e el maraici. Sau poate ca ar trebui sa se ia de mana cu Cris, doi rasfatati dulci! :) Cris, ce bine ca i-a trecut Amaliei! Ce a spus dr? E vreo alergie sau boala de copil? Tu esti faina rau de tot! Mama, ce ochi! Si [gravi] ai fost o frumoasa! Dar ce sa mai, numai mamici faine si misto pe aici! [flo] Miha, imi pare rau de matusa ta!!! Pupici umblaretului mic! Grate, si lui Patrick felicitari ptr. primii pasi! Si tie bafta la intarcat! Tu spunei ore de fetita cu program? Ar fi fain ca-i mult mai usor, dar parca tot asa ca fi-miu, cu temperament si "capul lui" e mai fain ... ce naiba, avem caini dresati sau copii cu personalitate? Nicoleta, tin pumnii sa fie job-ul nou si bine platit!!! Sa ai mai mult timp ptr. Bianca! Si multa sanatate fetei!!! Alus, felicitari ptr. mersul de-a busilea! Acum sa te tii ca trebuie sa fi cu ochii pe ea! Madutza, succes la chestionare ca sa mearga treaba bine sa veniti la noi cu masina :) Pe ce faci scoala? Pe Dacie? Cand aveam 17 ani mi-a dat tata cadou ore de sofat in tara ... aveam un instructor, care din Fraulein nu ma scotea si ma certa ca nu apas bine ambreiajul ... eram deja cu piciorul in motor, dar tot scartaia si urla saracata Daciuta ... Dar ce bune au fost ptr. ca am facut si poligonul, ce m-a ajutat mult aici ... parchez mai bine ca Boby (si mai sunt si modesta :))) ... Si cu toate astea tot am picat prima data ... eram asa de stresata ca nici n-am mai vazut masinile din fata .... Asa ca tinem pumnii sa ai mai mult curaj ca mine sa meaga treaba din prima! :) Si spui ca s-a cumintit Anuca? Ce fain!!! PUpici din partea lui Cris! Mona, te pomenesti ca-i samburelul un baietel mic? ;) Hai, spune-ne si nou ce-ti doresti, nu fii rea! [:p] Pupici pe buric si pupici Liutei! Madisor, condoleante! Imi pare rau de sora ta ... dar lasa ca nunta e bine-venita si la anu'! Ai grija de tine, pupici sa-ti revi! Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va povestestesc ultima "isprava" a lui Cris. Duminica ne-au vizitat niste vechi prieteni din München, Cris putin timid, insa totul bine si frumos. Vine si seara, bagam baiatul in pat pe la 8.30, doarme neintors pana pe la 10.30, cand dintr-o data se pune pe urlat ... dar urlat din acela de durere. N-am putut sa-l calmam cu nimic. Dupa un timp s-a linistit cateva secunde, dupa care a luat-o de la capat si tot asa ... noi deja intrasem in panica. Nu l-am mai vazut asa rau niciodata ... Am dedus ca-i burtica, crezand ca-i facusera rau capsunile (cu toate ca n-a fost prima data cand a primit capsuni) si firimitura de ciocolata de la tati. Vazand ca nu se linisteste am sunat si la salvare, ca sa aflam ca la copii nu vine ptr. ca dr. de garda sunt dr. de maturi si nu stiu ce si cum la copii (m-a lasat baf si inca o data mi-a aratat ca Germania nu-i tara avansata, asa cum cred ei ca e ... dar asta asa la margine), ca sa mergem la urgente, ca daca-i ceva la burtica trebuie sa-l vada un dr. Ne imbracam noi si haide la spital ... eu si mama eram deja terminate, Boby facea pe barbatul ... Cris era deja mai linistit. Pe drum (vroiam la clinica de copii, care face parte de spitalul unde am nascut) a adormit, suspina dar dormea ... am mai facut cateva ture sa cautam o farmacie de servici (sa luam supozitoare laxative, crezand ca-l doare burtica ptr. ca nu facuse in ziua aceea kk) si ne-am intors acasa. A dormit Cris super bine, iar a doua zi parca nici nu avusese nimic. Ce a fost nu stim, mama presupune ca a fost deocheat (ca cica s-a linistit dupa ce i-a spus de descant), eu nu stiu ce sa mai cred, dar am fost terminata toata ... si am realizat cu groaza ca daca i se intampla ceva copilul asta eu sunt moarta (nu mai spun ca pana sa plecam la spital m-am dus de cateva ori la buda, de stres si frica) ... am luat-o pe mama in brate sa-i multumesc ca exista si sa-mi cer putin iertare dupa cate a tras cu mine ... de abia acum pot s-o inteleg ca suferi mai mult decat copilul bolnav! Si ptr. ca i-a placut plimbat in miez de noapte, ajuns acasa si scapat putin de sub privirea mamei, s-a infipt la ghiveciul de yuka si a papat pamant. Barem acum stiu de la ce i se trage ... [q] Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am nevoie de un sfat: In aprilie naste vara-mea si cumnatata unui bun prieten ... binenteles ca in iunie o sa-i vedem si noi pe cei mici, deci avem nevoie de un cadoas acolo. De ce s-ar bucura mamici de bb-ici din tara, dar sa nu fie scump si mare (voluminos)? Aruncati cu sfaturi in mine, ca tare sunt in pom, n-am nici o idee ... si parca n-as vrea sa apar "si eu" cu o bluzita sau pantalonas, as vrea sa fie ceva util, sau zapacit. Dar ptr. un baietel de ca. 2 anisori (fara 2 luni) ... acesta fiind baietelul finilor. Cum e, cand vedem bb-lul nou-nout ;) ii bagam bani in san/fasa sau ii dam cadou? Daca ii dam bani, mai dam si cadou? Zau ca habar nu am ... Zic saru-mana cu plecaciuni! :) Pentru maine (vine o prietena veche si n-o sa am timp): Laurina, sa-ti traiasca fotbalistul mic! Pupici dulci si ptr. Norris! Si uitai sa va spun, suntem "batrani, batrani" :) Ieri am facut 9 ani de "chin si dictatura" dupa cum zice Boby :) In week-end-ul de 8-9-10 aprilie suntem "free" ca-i Cris la Oma si Opa, asa ca sarbatorim si noi la un restaurant ... stam cam prost cu banii, dar am zis ca la o asa varsta trebuie sa facem o exceptie. De abia astept! Iuhu! :) Va pupic si va doresc o seara faina! Pupici la bb-ici! Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tot am mai uitat ceva: Nally, am vazut ham-ul, saru'mana ptr. ajutor! L-am vazut si eu aici, dar scria ceva de genul ca tine copilul legat in carut ... dar poate n-am citit eu bine. N-am apucat sa-mi cumpar unul, dar poate reusesc maine. Aici costa 4,99 euro si e no-name - barem unde l-am vazut eu -, in tara cat e? Asta asa din curiozitate ptr. ca am bagat o data ochiu' pe un site cu lucruri de bb si m-am speriat de preturi ... cum va descurcati fratilor? Gata, tac ... adica plec! :) Va pupic! Irinusha & [copil] Cris (03.05.04) => "Demolition Boy" :) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Astazi am fost la doctor [medic] sa o masor si sa o cantaresc. Avem 47,5 cm si 9500g. Doctora a spus ca arata foarte bine,nu este palida,mi-a spius ca foarte bine o hranesc [papica]. Mia spus ce pot incepe sa-i adaug in menu. in afara de Nutramigen lapte ptr. alergici, sa incerc sa-i dau NAN2 HA, daca primeste acest lapte pot sa incep sa-i dau iaurt DANONE Natural.Plus ca pot sa incep, mai mult sa incerc sa-i dau crenvusti, biscopturi si incetu cu incetu galbenus, dar nu prea mult, plus ca nu mai trebuie sa-i dau in fiecare zi vitamina D3 di doua in doua zile. Aha si inca una ne-a iesit al patrulea dinte [cool][:)] Astazi am fost la plimbare destul de lunga,ne-am plimbat cam 4 ore,de data asta nu singure ci cu viitoarea prietena. Mai placut este cand te plimbi cu cineva nu singura. Vremea a fost super, sper ca si maine sa fie la fel. As vrea sa va povestesc ceva haios. Astazi cand am asteptat la doctor,la vizita astepta si tatal cu fiu, cu mine era si prietena mea cu fetita ei de 10 luni. Tatal lui ne-a interbat daca amandoua sunt fetite, apoi pe fiu daca vrea surioara, a spus ca da, tatal a intrebat care din fetitele noaste, raspunsul a fost nu stiu, dupa un timp a spus "Asta verde" [;)], adica Julia care a fost imbracata intr-un plovaras verde. www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele Eu sunt pe fuga acum, mai am putin si plec acasa. Azi nu prea am avut de lucru dar a trebuit sa invata sa lucrez intr-un program nou. Va multumesc mult pentru incurajari, chiear aveam nevoie, ca eu cam sunt cu moralul la pamant zilele aste. Si nu stiu de la ce. Astept si eu cu nerabdare sa ma sune cei de la noul job sa merg sa vorvesc ceva concret cu ei. Abia astept, parca nu mai am rabdare. Inca o data va multumesc de incurajari. Irinusha eu zic sa le cumperi la bb niste jucarioare mai haioase, ca pe aici pe la noi se gasesc dar sunt cam scumpe iar pentru copilasul de 2 ani poti sa-i iei un joc logic sau ceva de genul asta. stiu ca pe acolo se gasesc si pentru varste asa mici. Cred ca o sa le placa mai mult. Pupici lui Cris si sper sa nu mai aveti probleme din astea cu burtica. tnicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, La multi ani sarbatoritilor de astazi! Laureta, felicitari pentru micuta plimbareata! Irinusha, hai ca mi-ai descretit fruntea astazi cu isprava scumpului tau! Asa e, uneori sunt foarte misteriosi, dar bine ca a fost numai atit! Sanatate si pupici lui Cris cel istet! Irinel,leganat de fetite, stie voinicutul tau ce vrea! Sa vezi al meu ce cumintel se face cind vede fete frumoase la televizor[:D]. Carmen, nu lucrez nimic aici, dar vreau sa fac scoala imediat ce pun pe picioare baietelul ca m-am plictisit mereu tot singura acasa. Miha, nu te-am uitat nicidecum. Vad ca ti-a crescut scumpul foarte mult, sa-ti traiasca! Chiar te admiram ca arati excelent! Alus, pai ma gindeam si eu ca ai incurcat cifra, chiar era imposibil sa aiba fetita ta cea durdulie 47 de cm. Pupici si sanatate frumoasei in verde[;)]! Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ,
va scriu si eu repede pe fuga cat imi doarme Ayumitza ,astazi am fost la spital si in sfarsit am reusit si noi sa ne facem cel de-al doilea vaccin.A plans putin de data asta dar gata ia trecut ,la intoarcere spre casa mi-aa dormit in masina .
A cantarit-o si masurat-o are 7,650 kg si 70,4 cm .
Mie imi iesise la 8 luni ca avea 71 cm deci probabil ca nu am masurat-o eu bine atunci ,din moment ce acum la 10 luni avem 70,4.
Noutati despre noi nu prea mai avem ,toate sunt la fel .
Duminca ne ducem si noi sa vedem o casa ,daca ne place o sa ne mutam ,cu toate ca ma cam doare sufletul sa ma mut si de aici ,ca asa m-am obisnuit in zona asta ,am cateva prietene japonee cu care mai skimb cate o vorba si mai iesim la plimbare cu copii ,dar daca ma mut... uff iar o iau de la capat .
Oricum dupa cate imi zicea sotul ,cica e putin cam veke casa ,asa ca parca vad ca nu o sa-mi placa [bang]si atunci amanam momentul mutarii pana gasim altceva ,dar totusi ne ducem sa o vedem cu okii nostrii cum arata casa si daca se merita skimbul.
La multi ani puiutulior din zilele astea si de astazi [flo]
Irinusha intr-adevar cred ca o jucarie cu melodii si ceva beculete in mai multe culori ,poate le-ar place ,eu din cate am vazut prin Romania sunt cam scumpicele ,kiar sunt cu preturile de aici din Japonia .
Laureta of of mititica de Inisa ,i doresc sa se faca cat mai repede bine .
[i]Eryka & bb-lina scumpa[copil] (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...