Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (40)


Recommended Posts

Buna, Irinusha,eu cred ca i-as cumpara o paturica/salteluta din aceea de joaca, tip Play& Gym; o poate folosi mai mult timp; pentru cel mai marisor, cum spunea cineva mai sus, ceva de construit-poate un joc Lego.Noi i-am cumparat unui copilas de vreo 2 ani niste carti de colorat si creioane; mami a lui a spus imediat " vai de peretii si de canapelele mele" (deja avea o canapea mazgalita cu pixul)! La multi ani sarbatoritilor de zilele astea! Si Sebastian este foarte bine, cred ca in curand o sa merga singurel.A inceput sa se acomodeze cu persoanele straine, nu mai plange asa repede si nu la toata lumea.Deja face ce vrea cu noi, daca nu ii convine ceva incepe sa maraie si isi arunca capul pe spate, de am impresia ca o sa-si rupa coloana vertebrala. Este foarte curios, este intr-o continua miscare, tot timpul este cu manuta dupa ceva. Fetelor, care este urmatoarul vaccin dupa cel de 6 luni?Mai trebuie facut vreun vaccin inainte de cel de 1 an? Camelia si Sebastian (26 mai 2004) Poze [url="http://community.webshots.com/user/anacami"] < 8 luni[/url] , [url="http://community.webshots.com/user/sebymatei"] > 8 luni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dragele mele, Ieri nu am avut net si tare greu a fost...... Am fost cu Amalia la medic. E bine. Eruptia pe piele disparuse si nu am mai avut ce arata dr. Insa i-am spus despre ea si a zis ca a fost de la antibiotic. Multumesc de aprecieri! Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! In sfarsit reusesc sa ma mai destind cu voi, ca cel mic m-a terminat. Agitat, marait, nu ii mai pot intra in voie. Are si o raceala care nu ii mai trece, cu mucisori la greu. Am fost cu el la doctor si, slava Domnului, nu este viroza. Cand l-a vazut, doctorul mi-a zis ca este inalt pentru varsta lui (78cm), dar ce sa-i fac se compenseaza cu greutatea (doar 9kg). Ma resemnez, asa creste el, inalt si slab, deja nu mai sper sa mai puna si el ceva greutate pe el. Sa va traiasca frumosii! Irinusha, in legatura cu cadourile pentru nou nascuti, sa-ti dau cateva idei: un set de patut cu toate accesoriile: pilota, pernuta, asternuturi (daca vrei sa fie cave special), ceva de imbracat - mai deosebit, sau seturi de baie. Noi cand mergeam in vizita la nou nascuti de obicei eu ii puneam un costumas, etc, iar sotul ceva bani, dar am vazut ca nu se mai practica, sau una sau alta. Am uitat, un carusel muzical ar fi util pentru bebei. Puiul meu da semne de trezire, trebuie sa fiu pregatita sa-i bag sanul in gura, altfel nu adoarme la loc. Il molfaie de cateva ori si daca am noroc mai doarme vreo jumatate de ora. I-am dat pe piept si gat cu balsam Baby Wick, vad ca i-a facut bine, i-a mai desfundat nasul, ca deja nu mai suporta pompita de nas. Va pup pe toate![dual] Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004) http://community.webshots.com/user/cristina_smn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetileee!!! Am intrat sa va salut ca nici nu stiuce sa va zic la fiecare! [:I] Am avut pe Sebi un pic bolnavior si nu am prea avut timp de scris! Am citit mereu pe fuga ce mai faceti ce mai ziceti si cam atat! Acum profit ca doarme Sebi! Imi doarme foarte bine de doua trei zile incoace - cate 3 ore legate dupa-amiaza![bis] Acum se simte bine si e un nebunatic! Numai sa vada tot din casa... merge singurel prin casa dar cu mine in spatele lui! A luat doua cazatuir faine si a prin un pic de frica dar tot merge ca unu beat prin casa!!! E innebunit de asta! Nu mai vrea in premergator deloc! L-am strans si pus in debara! E un pupacios din cale afara de imi vine sa il mananc!![il] La multi ani sarbatoritilor de zilele acestea!!! Sa cresteti mari si cuminti! ca frumosi sunteti toti!!![il] Irinusha pupa puiu scump! [pup] L-o fi durut burtica mey! Mare dreptate ai ca mama sufera mai mult decat puiul ei! Din dragostea pe care o are pentru el! [il] In legatura cu cadourile si eu ma gandisem ca si Cristina la un set de pat complet! Acum nu stiu cat costa in germania dar am vazut ca sunt mult mai frumoase decat cele de aici! Nicoleta succes cu jobul! Sa dea Domnul sa fie mai bine![pup] Eryka va cautati casa mey? Ce fain! Bafta sa gasiti ceva frumos si convenabil! [pup] si printesa japonica! Ce dor imie de ochii ei scumpi! [il] Camelia nu mai trebuie nici un vaccin pana la un an! Doar un control general de cantarire si masurare la 9 luni! Mai stiu pe cineva care da asa capul cand nu ii convine [:D] si culmea tot Sebastian il cheama [:D]!!! ce ambitie pe ei meyyy!!! Neam de neamu meu, nu am vazut asa ceva! [:D] Cristina multa sanatate puiului mic!!! [pup] E tare greu pentru ei cu nasuc infundat!! Sebi a avut nasucul infundat pana la 4 luni jumate de ma terminase noptile de nesomn de gruja lui! Sebi doarme de o ora juma si niciun semn inca [bis]!!! De cand am inceput sa scriu am facut papa si am papat am facut si un ceai buun!! Va las ca tre sa bag la spalat si sa mai calc din Everestul de rufe de pe fotoliu!!![:D] Mona Irinel Laureta Madutza Vanessa Lilisor Maria Alus BebeBeca offff ce multe sunteeeti ... si mai sunt dar nu maiimi veniti acu in minte va pup duuuulceee pe toate!!! [pup] Pupilai la toate fetele scumpele!!![pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url] [foto] * Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Patrick [flo] La toti bebei care sunt raciti sicu nasucul unflat multa multa sanatate si cu nasucurile libere. Irinusha- la noi de obiciei nasi cumpara cate ceva, musafiri de obicei dau bami. Pe mine mau intrebat ce vreau sa i se cumpere. Cateodata este greu sa hotaresti. Eu de obicei daca cumpar lucruri de imbracat, cumpar mai mari.Cand sotul meu a fost nas noi am dat bani. Mephala- din pacate nu stiu la ce cavaler a vrut sa sune [tel],poate cand va avea toti dintisori o voi intelege mai bine, acum are 4 si cam greu . Poate si nu vrea sa stim. De acxcum are secrete fata de noi, deci ce va fi mai tarziu nici nu vreau sa ma gandesc.[;)]Astazi am sa-i cau telefon mobil , daca are chief sa sune la cavaleri sa faca aditionale din al ei [;)] Erica- va doresc sa va gasiti in sfarsit o casa. Eu stiu cum este cand te muti si iti lasi prieteni,cam greu este sa-ti gasesti noi. Noi la 11 luni mai meregem sa vedem daca ia ramas pe manuta semn dupa vaccin, daca da atunci nul vom mai repeta, ieri cand am fost este dar au spus sa vin cu ea pe 25 mai. [medic] www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am gasit un site (dar nu stiu daca pot da numele public) unde poti personaliza poze, sa scri si sa le printezi. Este totul free. Mie mi-a venit ideea sa fac invitatii cu poza Amaliei pt. petrecerea de an. Au iesit super !!! Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetele! La Multzi Ani, Patrick! Sa fii sanatoasa Grate si sa te bucuri de baiat! Irinusha, multzumesc! Eu nu itzi mai dau sfaturi ce sa cumperi (am vazut ca fetele au fost harnice), dar itzi raspund la cealalta intrebare. Cand vezi pe bb ii pui niste banutzi la fasa, la pantalon, in patutz, undeva la locsorul lui, chiar daca ai cadou cumparat. Eu asa stiu, ca atunci cand vezi un bb prima oara sa ii pui bani. Monet, a murit mama. Da' nu vreau sa va intristez... Cum te mai simtzi greierasule? [gravi] Irinel, era vorba de nunta sora-mii... Si voiam sa itzi spun ca Irinusha are dreptate cu dintzii... Va pup! Va mai scriu cand o sa am timp, acum trebe sa imi strunesc gasca! Madalina http://community.webshots.com/user/madalina160
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La Multi Ani Patrick !!!! Irinusha La Multi Ani pentru ani de casnicie sa fiti fericiti si multi inainte.Si eu zic un cadou frunos e un set de lenjerie cu tot cu aparatoare de pat.Si pentru baietelu de 2 ani un joc captivant de imaginatie e frumos. Ca hamu lui Nally am si eu pretu aici variaza de la 350 000-500 000.Si la cutie scrie ca pentru a ajuta copilu sa merga si pentru legat la carucior daca carutu nu prea are hamurile lui bune. alus pupici la fetitza verde[;)] eryka si tu te muti,uuuuf tin pumni e tare greu cand schimbi locu sper sa iti placa si sa va acomodati cat mai repede[pup] acris ce site este ala cu pozele scrie si tu sa vedem daca merge. madisor imi pare rau de mama sincere condoleante Laureta si Inisa mica (10 iune 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim foarte mult fetelor pentru urari! Sa va creasca si voua puiutii inalti si voinici, sanatosi si isteti iar voi sa va bucurati de ei intotdeauna! Carmen, esti o dulce ca intotdeauna! Ce mai face Iustinel![pup] Alus, merci de urare![:X] Madisor, cum sa nu imparti durerea cu noi?! Sincere condoleante, odihneasca-se in pace! [flo][flo][flo][grup]suntem alaturi de tine! Multumim din suflet pentru urari! Laureta, multam pentru urare[:X]! Irinusha, La multi, multi ani impreuna! 9 ani...wow...la mai multi fericiti inainte! Eryka, bafta multa la ales casa! Nu-ti mai face griji, peste ceva timp dupa mutare iti vei gasi prieteni mai mult decit sigur, mai ales ca ai linga tine asa un lipici de fetita[il]. Acris, ce bine ca i-a trecut eruptia printesei tale! Cristina, tinem pumnii sa treaca raceala lui Mihaita! Sa stii ca si al meu e mucos si tuseste acum, dar medicul nu mi-a recomandat sa folosesc nimic din comert, cica ar face mai rau copilului. Na...nici nu stiu ce sa zic, eu n-am folosit, dar medicul mi-am schimbat, ca ma tot saturasem de acesta de sclifosit ce era. Mereu cind il sunam se arata a fi foarte deranjat de sonerie. Ca el nu face consultatii medicale prin telefon si ca el nu poate face nimic in caz de raceala. Stiam ca nu exista medicament care sa omoare virusii, ci numai pastile care sa anihileze simptomele, deci asta nu era noutate pentru mine, doar ca pe linga sfaturile luate dintr-o carte pentru mamici de bebici(noroc de ea, altfel nu m-as fi descurcat), atentie, nu sfaturi date de el,asteptasem sa-mi dea si el un sfat, de exemplu aburi de baie, apa salina...ceva, el imi zice tylenol si atit. Ma exaspera, asa ca l-am schimbat. Il intrebasem "cum sa-l intarc?", aveam deja citeva raspunsuri conturate in minte, vroiam sa stiu totusi ce sfat imi da el..."depinde de tine" imi zice. Na, ca mai multe raspunsuri le gasesc in carti, pe site-uri decit la el. Hai ca m-am descarcat voua! Uite ce fac eu pentru micul meu racit: - umidificator, daca nu castron cu ceai de musetel aburind pus in camera la bebel intr-un loc sigur, sa n-ajunga el; - picaturi de apa salina, daca nu gasesti in comert o poti prepara tu, la 100 gr de apa fiarta si racita adaugi un virf cutit de sare, apoi folosesti a cite 2 picaturi in fiecare nara pentru a i se lichefia muculetii, el asa respira mai usor; - cu pompita scot muculetii; - vapori de apa,inchid usa la baie si las apa de dus fierbinte sa curga pina ce se infunda baia cu aburi, intru cu baietelul si stau 10 minute sau pina ce termina tusea, ai grija sa fie cald si in restul camerelor; - lichide, suculet in doua cu apa; - reduc consumul de lactate pentru ca maresc secretia de mucus. - noaptea ridic capusorul baiatului la un nivel mai sus decit restul corpului, se indica a se pune sub matras ceva, dar la mine matrasul e prea gros nu stiu daca schimb ceva facind asta, dar pun o pernita si parca respira mai usor puiul; - tylenol (acetaminophen) 1.6 ml la fiecare 4-5 ore, nu mai mult de 5 ori in 24 ore; eu folosesc 1-2 ori pe zi. Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...