Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (54)


Veve

Recommended Posts

Neata, neata,

Ce mai fac fetele? Eu nu am mai avut timp de forum, am invatat mult in ultima vreme [alcool]

Eva creste pe zi ce trece. E nazdravana si foarte solicitanta. Imi amintesc ca sora-sa nu era asa, era cumintica foc, statea in fundulet unde o puneai si se juca frumos. La Eva nu e cazul, umbla peste tot, prizele si aparatele electrice o tenteaza cel mai mult. Si plantele mele, evident... scurma in pamantul din ghivece. Se chinuie sa se ridice, se agata de cate ceva si reuseste.

Noi am fost la un aqua park sambata cu fetele. Am stat acolo vreo 5 ore si ne-am simitit excelent toti. Eva era cea mai mica si toata lumea se uita la ea. La inceput i-a fost putin frica, apoi i-a placut. Noroc ca i-am luat un costum de baie cu captuseala ca a facut caca si ne faceam de bacanie pe acolo.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pupici !!!

 

iubitele, noi sintem bine ...sa zicem!

dupa ce sambata a avut toata ziua temperatura, duminica n-a mai facut deloc, in schimb e tot maraita iar eu nu stiu ce sa mai cred ...poate sint dintii, poate e racita, i-am mai dat paracetamol, chiar daca e o raceala usora (nu-i curge nasul, doar a tusit de cateva ori si numai dimineata) nu vreau sa-i dau antibiotic, mai bine sa treaca asa ...

si pe noi ne-a cam dat peste cap schimbarea orei, asa ca moata mea se culca pe la 10.30-11 seara si se trezeste la 10 dimineata, mie imi convine dar programul de masa s-a facut cam vraiste[:D]!

si nu-mi place vremea asta, vrem in parc!

 

am vazut pozele cu toti bebeii ...Alex (alias Jerry si iubitul moatei), Ricardo, Codrut, numai baieti frumosi si dulci avem pe aici!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, eu zic ca e de la dinti, si la noi a fost maraiala mare, mai ales la cei de sus. Se vad ca ar iesi sau nu poti sa te uiti?

 

Andrea, eu il las sa umble peste tot, faza e ca nu pot sa il las singur si nesupravegheat, trebuie sa fiu tot in urma lui, pt ca nua are stabilitate inca si e tot pe jos. Chiar si sa a tras cateva cazaturi bune. Asta e , e varsta. dar ma plang ca nu mai pot eu sa fac nimic in casa.

 

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzu, sper sa fie de la dinti, mai ales ca dupa ce-i dau cu calgel si o masura de panadol se vede ca-i e mai bine, si se vad doua umflaturi pe gingie, roade tot, sta numai cu degetele in gura, pe mine cum ma prinde cum ma musca, eu sint bucuroasa ca doarme noaptea ...macar atat!

 

da acu sa va zic ceva care pe mine ma apasa rau de tot ...de aseara de cand am vazut ca au fost ziaristii nostri rapiti in Irak sint data peste cap, m-a afectat foarte tare, aseara chiar imi venea sa plang!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf ce suparata sunt,vremea s-a stricat, Dc nu merge...

 

Olivia,sa-ti zic: te speli cu samponul tau obisnuit (tot coafeza mea mi-a recomandat sampon si balsam cu minerale de la Marea moarta,sunt super),te dai cu diverse pe cap iar la final te limpezesti cu zeama de urzici si lasi asa pe par,nu te clatesti.Sper sa mearga si la tine.

 

Mai,copilul asta al meu ma dispera,iar a cazut din pat,sub ochii mei daca va inchipuiti,s-a inotrs deodata pe burta,a facut doi pasi inapoi si s-a prelins pe langa pat drept in fund,printre mainile mele. N-a zis nimic,radea...[:D][:D].A inceput sa se tarasca peste tot,i-am instalat in sufragerie pe jos o plapuma si il tin acolo cu jucarii,dar cum plec de langa el se tareste dupa mine,l-am gasit in dreptul usii,lingea la covor...[bang][bang] si la ce mizerie am va dati seama [bang].

 

Ieri am fost in vizita la o prietena care are o fetita putin mai mare decat Bogdan,au fost asa de comici,se mangaiau pe fata,Bobo o tragea de par si ea urla,dupa care incepea si el sa urle si uite asa...niste scumpi oricum.

 

Nicole,sigur e de la dinti,si Bobo la fel face,cred ca-i ies mai multi deodata,ca toate gingiile sunt umflate,coltul ala vad ca nu vrea sa mai creasca,sta asa de o luna.Cica daca le ies dintii mai tarziu sunt mai buni de parca astia ii tin o viata.Eu ii dau sirop Calpol.

 

Adema,tare dragut Codrut,a crescut si e un grasut.Merge tratamentul homeopat?

 

Corina,bine ai revenit,chiar ma intrebam ce e cu tine.Cand veniti in Romania?

 

Andreea,si eu am observat ca de la soare face ceva bubite rosii pe fata,chiar ma intrebam si eu daca nu e cazul sa-l dau cu ceva creme cu UV mare.E asa rumeniu la fata de la soare.

 

 

Hmm,ce bine de fetele care nu trebuie sa inceapa munca,eu sunt asa disperata ca mai am doar o luna de stat cu puiul meu

[q][q]

 

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit!Ce bine sa fim din nou impreuna.

Noi am avut un weekend chiar frumos,am fost la tara,la strabunicii Alexiei si am plantat pomi fructiferi.O noua generatie de pomi ,pentru o noua generatie.

Dinti inca nu avem,dar maraim si balim.Mai nou in repertoriu:caca(fara nici o referire la faptul in sine),cici,cai,da+cele vechi:mama,tata,baba,trrrr,brrrr.

Intrebare pentru cei care au deja dinti:Daca nu le trecea durerea de la gel,le dadeati si analgezic(sirop sau supozitor)?id="red">Trebuie sa ma pregatesc,pentru ca pe cei patru de sus ii vad perfect sub gingie.

 

Doamne,ma uitam la pozele voastre,frumosi copii mai avem,las'sa ne traiasca,sa fie sanatosi si norocosi.

 

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul; rand trebuie sa ne cerem scuze ca nu am mai intrat de mult pe forum. Insa am reusit sa citesc tot ce ati scris. Vreau sa spunem la multi ani tuturor celor care au implinit lunile si multa sanatate celor bolnaviori printre care ne numaram si noi. ieri bubu a implinit 8 lunisoare si le-am sarbatorit cu febra de 39 de grade si medicamente. Astazi se simte mai bine si am hotarat sa va scriem si noi cateva cuvinte.

Va uram o zi frumoasa si fericita.

Ioana si Bubu bolnavior[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici la mamici si bebici,

Eu sunt multumita ca saptamana asta a luat bebelina 130 g, si a inceput sa manance, ce-i drept, uneori mai face fitze pe la sfarsitul mesei si trebuie sa ii arat o gramada de jucarii sau sa-i cant, s-a invatat prost din perioada cand nu manca, dar o dezvatz eu cumva...

In rest ne tot maraie dintele nr 3 care de aproape 3 sapt nu vrea sa iasa, vad eu in gingie un punct alb, dar inca nu a spart [bang].

De obicei ii dau cu calgel, dar cand o doare tare ii mai bag un novocalmin, mai rar, dar are efect repede.

 

In schimb uneori se trezeste noaptea in urlete de durere, nu baga mana in gura, am senzatia ca o doare burta, aseara a fost apogeul cu criza care a durat o ora. Voi ati patit asa ceva? id="red">

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,Nicole,asa este si eu sunt ravasita de bietii oameni rapiti in Irak,iti dai seama ce groaza si ce teroare;plus noul cutremur si noul val tsunami.Doamne,Doamne,sper sa fie bine.

Ati auzit ce vara ne asteapta,peste 40 de grade celsius si din ce in ce mai multe tornade.Incalzirea globala e de vina,of,of.....

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...