Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (54)


Veve

Recommended Posts

Buna fetelor

 

In week. am avut si noi musafiri...am mai iesit putin din rutina, mai ales ca timpul a fost de partea noastra.

Inca nu avem nici un ditisor...in schimb roadem tot.De ex. acum munceste la un cablu de casti[:D].

Suntem in rand cu lumea....schimbarea orei ne-a cam dereglat programul de somn si papa,si noi balosim, spunem dai-dai, ti-ti, ta-ta....dar la kk-uita cred ca nu ne intrece nimeni...facem de 4-5 ori pe zi[:D]...noroc cu servetele umede.

 

Cum va spuneam...in urma dietei am slabit 4 kg si ma mentin cat de cat ...cu mici variatii de jumatate de kg.

 

Vorbeati de bubite....chiar azi dim ma intrebam de la ce o fi aparut.Noi le avem pe frunte...Sa fie de la soare?Eu ma gandeam ca de la caciulita.

pupici

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

fetele, azi aruncandu-mi un ochi pe site am gasit cateva retete, poate unele dintre voi le stiti, pentru cine nu le stie ...uitati linkul:

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=196

 

Ioana, sanatate multa lui Bubu!

 

Alex, mai au si ei crizele lor, cand nu vor nici in brate, nici in patut, a mai facut si moata din astea ...si am lasat-o in patut pana i-a trecut, ca oricum in brate facea la fel!

 

Andreea, eu zilele astea i-am dat panadol (paracetamol) si atat, plus calgel ...vezi ca mai exista si dentinox (daca imi amintesc eu exact denumirea) si poate e mai bun!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca la noi s-a instalat toamna. De 2 zile ploua si sunt cateva grade amarate[bang][bang].

Si saptamana asta avem bunici, asa ca si noi si Raducu suntem rasfatati la maximum.

In weekend am avut vreme super si mai mult pe afara am stat.

Sanatate la bb-cii bolnaviori.

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna frumoaselor.

aici a iesit soarele dupa ce noi am iesit la plimbare pe vint si nori..pai asa merge? dar tot vint e.

Andreea (mironeanu) trebuie neaparat sa o dai cu un strat gros de crema cu ecran UV, ala su spf 20 e super, precis e de la vint (zic eu din araa vintoaselor). leac babesc: smintina proaspata, grasa, recisoara. da in strat normal pe fatza (si las-o sa si linga....avantaj Stefi[:D])

Mitzu si eu il las sa umble prin casa...a cam inceput sa stie unde isi face uba...asa ca le cam ocoleste (doar asa invata, nu?)

Cori ati facut poze la aquapark??? vreau sa vad mamimutza mika in costum de baiieeeeeee!!!!!!

Monique eu zic sa il lasi pe Bobo cu cazutu'...ca vad ca tu deja te stresezi mai mult decit el[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Hristos a inviat pt cei care sarbatoresc Pastele!id="red">

[cheers]La multi ani bebeilor care implinesc lunile!id="green">

 

Noi suntem un pic raciti, am fost la medic si ne-a dat un siropel. I-a facut si controlul pt luna 7, are 8705 si 70 cm. Aceeasi greutate o avea si la 7 luni cand l-am cantarit eu, ori sunt cantarele un pic diferite ori nu mi-a luat deloc in greutate in 2 sapt.

 

Dintisorul a spart gingia, daca bag degetul ma "zgaraie", cand ii dau sa pape lingurita se atinge de dinte si scoate asa un zgomot, imi place ca am iepuras, dar ma gandesc sa nu il doara cand il loveste.

 

Multumesc mult celor care mi-au raspuns in leg cu firma producatoare de baby food, i-am comandat de la Earth's Best, ne-am facut plinul pt ceva timp.

 

O zi buna si o sapt frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi daca tot am stat in casa si am hibernat mi-am facut timp si am pus cateva poze cu moata la aparat[:D]

 

http://community.webshots.com/album/308554641YSoeiP

 

pupici!

 

P.S. sa nu radeti de noi prea tare[:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole,moata e superba,cum sa radem,va dam multi,multi,multi[pup][pup][pup].

Si cum ziceai si tu pt ca e urat afara am facut si noi niste poze.Sunt la albumul"Alexia 7-8 luni"[foto]poze noi[foto].

Scuze ca sunt intr-o parte[:I]

 

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

5 minutzi de pauza si scriu si io repede pana nu tzipa.

 

Andreea, la mine asta cu gelul nu functioneaza, cand vreau sa-i dau pe la gingii urla si daca se supara mai tare vomita. La ea asta e manifestarea la suparare, imi vomita in poala ...si se uita la mine de parca ar zice "eu te-am avertizat!"

Asa ca o lasai fara nimic, nici paracetamol nici nimic. Ii trece. Io nici temperatura nu i-o iau...

 

Alexandra, noi ne trezim tot de multe ori pe noapte, in urlete....Asa se trezeste si ziua (doarme o ora jumate ziua si la jumate de ora urla, parca are ceas!)! O sa-i treaca pana se marita...mie insa imi vine sa sar pe geam cand o aud!...:)))

Si urla cu toti plamanii, nu se incurca! Dar nu cred ca sunt de durere, urla pur si simplu...

 

Programul s-a dat peste cap cu schimbarea orei dar vad ca incet incet isi revine la normal.

 

Olivia, mie parul mi-a cazut cum scrie la carte, de la 3 la 6 luni...ziceam ca raman cheala, m-am tuns dar nu s-a cunoscut. Cu pumnii cadea. Si s-a oprit pur si simplu...nu i-am facut nimic, de abia am timp sa-l spal pur si simplu asa ca nu i-am dat importanta...

 

Am citit pe diagonala dar poate apuc sa citesc tot si sa mai povestesc.

Imi pleaca omu' o luna in germania, imi vine sa o iau pe buburuza in barte si sa ma bag si io in valiza ...hehehe

 

Papadie, te mutashi?!

Sanatate la puiutii bolnaviori.

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...