Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (54)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara,

noua de pasti iepurasul ne-a adus un dintisor.Primul.Bucurie mare,atit de mult l-am asteptat!!!!

Si eu congelez piureul de legume 5 zile.Il scot co 1/2 de ora mai devreme de masa si il incalzesc in aparatul pentru biberoane.Asa am facut de la inceput si nu e nici o problema.

Am primit astazi rezultatele lui Serban.Punctaj maxim!!!!Dar ca si in anii precedenti au fost 126 de copii cu punctaj maxim si excursia in Grecia a revenit unui copil prin tragere la sorti.Nu a fost Serban acela, dar la vara o sa mergem cu totii in Grecia ca sa nu se mai amarasca copilul.

 

Ema si Ricardo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri...am inteles ...eu nu o tin la congelator mai mult de 5zile oricum....eu una insist sa manince mincare facuta in casa si de la borcanas dor fructele (sau cereale, sau iaurt, deci la ora 10 si asta de luni pina vineri).

Simona multumesc pt reteta...mi-am dat seamna unde greseam...nu-l mai dadeam in fiert dupa lamiie. Pupe-l mama pe el de Lucaci...bucalat ca si al meu! Tocmai ieri vorbeam cu sotul ca trebuie neaparat sa-i luam un keyboard ..ca nu se mai poate...Vezi Simona ca ziceai ca nu vorbeste baiatul.....o sa vina vremea sa-i zici sa mai taca:)

Ema felicitari lui Serban!! Are mama iepuras!!

Mani abia astept sa ne supui miine ce a zis doctorul...Eu am crezut ca voi ati rezolvat problema cu somnul...Luca doarme de la 8-830 pina la 5, la 5 suzi si intors pe o parte si se mai trezeste la 7.10 cind suna ceasul...ce bine este! Si nici nu am apucat sa sa-l lasam sa plinga...norocul lui...cu dintisorul...A aparut de 2 sapt si tot citva mm este...la voi cit a durat?

Mitzura l-am vazut pe Tudor! Un frumos!

Pina la urma ...fetelor care lucrati ..cit costa o cresa si o baby sitter in Ro?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza frumoaselor!

al meu grasun mi-a facut surpriza sa se trezeasca la 8.30....aoleu ce bine a fost sa ma trezesc in ritmul meu...

Andreea cu phillip, drum bun spre romania, fetele ti-au raspuns deja la intrebari....santatae multa!

Adina au adus colectiile noi in cora??? ah, abia astept sa vin in bucuresti!!!!!!

Monic pupi ! chiar ma gindeam la voi.

Mani bafta la medic!

aoleu nu mai pot scrie, ca grasunu tzipa la mine "mamiii mamiiiii mamaa miiiaaaaa" ca as ma faca sa ma simt prost...tre sa ma duc la el

revin cit pot de repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la toata lumea!

M-am chinuit sa intru luni pe site si pina la urma m-am dumirit si eu ca nu merge… Greu cu tehnica asta!

Tot de atunci ploaia asta care nu se mai opreste m-a deprimat de tot; Stefan s-a plictisit si el de atita stat in casa si mi-a facut capul calendar…

In schimb in weekend a fost tare frumos si cald asa ca am fost la Gradina Zoologica cu o prietena si cu fiica ei (asta ca sa aiba si Stefan companie…). Ne-am distrat si chiar mi-a placut faptul ca Gradina arata de o mie de ori mai bine decit imi aminteam eu – se vedea ca este ingrijita constant.

Am facut si poze, pe care evident ca va invit sa le vedeti la: http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Astazi am mai facut un bilant al curei de slabire pentru ca au trecut 2 luni: 9 kg pierdute si cm pierduti: 13 cm in talie, 10 cm la piept (asta nu e neaparat ceva pozitiv…), 7 cm la sold, asa ca sunt aproape la jumatatea drumului – mai vreau sa slabesc inca 11 kg si acum mi se pare chiar un deziderat realizabil. Oricum, altfel suna “mai am de slabit 11 kg” decit “ am de slabit 20 kg”…dar cu rabdare si vointa se intimpla si asta!

 

 

Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004)

32 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata si de la noi si multumim de complimente!

 

Si la noi e tot timp urat, asa ca tot in casa o sa stam si azi din pacate. Azi ii fac un piure din cartof, dovlecel si ardei gras, cu peste probabil, asta in cazul in care sunteti in pana de idei...La noi ardeiul gras, (rosu sau portocaliu) este ingredientul secret pt gust, pentru ca e dulce si ii place piticului mult mai mult decat daca nu i-as pune. Asa ca indiferent ce ii fac ii pun si ardei[:D].

 

Apropos de scutece, noi am abandonat de ceva timp Pampersul, pt ca am devenit tot mai nemultumiti de el, iesea noaptea pipi pe langa, il strangea la burtica cand statea in fundulet...Asa ca am trecut pe Libero Up&Go, pe care din pacate ii gasim intr-un singur loc din Sibiu, si suntem multumitit. Asa ca, Adina, eu zic ca o sa-i fie buni cei 10-14, si noi tot din aia avem, desi nu are inca 10 kg. Dar au elastic si se muleaza foarte bine.

 

Pupici pentru bebeii cu dintisori, sau cu dintisori in curs de aparitie [pup]. Ma duc sa fac papica si sa vad pozele voastre (asta daca ma lasa Tudor). AAAA, am uitat sa va spun, este absolut incantat cand vede poze cu copilasi pe ecranul calculatorului. Rade cu gura pana la urechi....[:D] (cu mai putini dinti insa)

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata'

Roxana,chiar ca ti-a facut surpriza Patrick cu trezitul la 8.30.Eu nu mai stiu cum e in pat la ora asta....azi m-a trezit la 6.30[bang]...e, acum doarme.

Mitzura, aceiasi problema am si eu cu pampersul...suntem la nr.4 dar mi se pare ca o strange la burtica.Cred ca zilele astea o sa incerc un numar mai mare.Pana atunci avem de la alta firma dar nu prea sunt multumita ca se umple prea repede de pipi.La asta imi place ca are elastic.

Leeloo, felicitari pentru kg date jos!L-am vazut pe Stefan in pozici...e asa de mandru intre mami si tati...

Adema, ieri amm vazut pozici cu Codrut...arata foarte bine si e un scump.pupici de la noi[pup]

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi.

In primul rand dorim muuulta sanatate bb-ilor bolnaviori !!![pup]

[s] celor ce serbeaza lunileee !!![s]

 

Acum despre noi: suntem muuult pe afara si ne dam pe leagan :)

Eu acum in acest moment plang pen`ca a venit dadaca si Giulia a placut-o si nu i-a plans si in loc sa ma bucur ma gandesc ca poate o sa ma uite [q][q][q] E o tipa la 40 de ani, foarte calma si placuta, este prietena cu nasa noastra si am incredere in ea, oricum stam 2 saptamani in proba. Sunt asa de tristaaa [q]

 

Transmitem soare de la Oradea peste tot unde ploua si va dorim o zi minunataaa !!!

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea-nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...