Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (54)


Veve

Recommended Posts

Kim a inceput sa nu mai cada asa parul la vreo luna dupa ce l-am tuns[bang] dar mai cade si acum ce-i drept dar nu ca inainte!Inainte unde te uitai vedeai par lung....intre timp am mai luat si ceva vitamine(mai aveam de cand am fost gravida niste Materna cu seleniu si mi-a zis dr ca le pot lua,ca e ok)...poate si de la vitamine a inceput sa se regenereze...oricum anemica pot sa bag mana in foc ca sunt!O sa imi fac si analizele candva...cand o sa am timp! Intre timp am si eu o problema mareeeeeee:nu stiu ce sa fac cu asta mic...mama inca nu se poate pensiona pana in toamna[bang][bang],eu trebuie sa ma intorc la munca...l-as putea duce la parintii mei in Alba Iulia ca s-ar descurca mama(ar lucra pe tura inversa cu tata si ar fi unu dintre ei acasa cu el tot timpul) dar ma gandesc ca o sa-mi fie dor de el si o sa pierd cea mai frumoasa perioada!SAU as putea cauta o bona in Bucuresti pt zilele cand o sa fiu la munca!Sau as putea sa-mi dau demisia ca oricum din iunie o sa plec in alta parte...[bang] dar parca totusi nu ma lasa inima ca astia la care lucrez acum au fost de treaba intotdeauna!Bona pare solutia cea mai buna,dar oare o sa am incredere sa o las cu Alex????Ma tot gandesc ce sa fac si nu gasesc o solutie multumitoare....cum o fi mai bine?Sunt convinsa ca la mama i-ar fi bine,stiu ca ar avea grija mai mult de el decat a avut de mine ca am vazut-o cat il iubeste si cum se comporta cu Alex(nu-l lasa nici o secunda sa maraie ca se duce la el),mama e inca tanara,are 54 ani,e sprintena[:D] dar totusi sunt 350 km pana in Alba!Hmmmm...ma duc sa cuget la o tigara ca parca vad ca iar nu am somn la noapte si m-am intins..... Pupe Adina si bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of de ieri dupa amiaza ma chinui sa intru si nu stiu de ce imi aparea Revizie tehnica. Ricardo e bine,dupa trei zile i-a trecut eruptia care era de la nu stiu ce.Doctorul mi-a spus sa merg la el numai daca copilul se simte rau(imi iau pistol si fac uz de arma in sistemul medical olandez,si incep cu barbatul meu care e un iresponsabil).Deci eu cred ca a fost rubeola,a avut reactii pe care le-am tot citit pe internet.Copilul e foarte vesel a fost tot timpul cu exceptia zilei in care a avut febra mare.A mincat,a dormit totul a fost ok.Eruptia a durat 3 zile si de ieri dimineata nu mai are nici un punctulet rosu. Peste 2 saptamani merg la control(e alta institutie care verifica copilul si administreaza vaccinuri) si voi spune acolo ce a fost cu bebe al meu,si bineinteles circul de rigoare.Sa stiu si eu cum si de ce si tot ce ma intereseaza.Si daca isi i-au iarasi moaca aceea de calme si indulgente si "Asa este la noi in Olanda" o sa le fac cunostinta cu O gura mare de moldoveanca din Romania. Si eu m-am tuns acum o luna,vai de mine ce figura aveam cu par de 1 cm in cap,acum e de 2cm.N-am avut incotro,ramaneam cheala de-a binelea,dupa ce mi-au cazut dintii,unghiile,si 3/4 din par,ce era sa fac!Din mandrete de femeie am ajuns ca o strigoaica.Mi-a facut al meu poze azi.Briiii ,mai ceva decit horror.Va pup pe toate Ema si Ricardo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iubitele mele va multumesc din suflet pentru urari si va cer mii de scuze ca nu am reusit sa intru decit acum, dar nu am respirat nici o clipa, ptr ca duminica e si Pastele, asa ca...gatesc pentru 2 sarbatori. va pup pe toate si va doresc si voua sa fiti sanatoase si fericite si piticii la fel... nu am reusit sa citesc nimik din ce ati scris...promit ca recuperez!!!! multi pupici tuturor!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci bebelacul s-a facut bine...lasa ca numai in Olanda se intimpla asa...si pe aici este la fel...ai lista cind sa suni dr...daca nu moare ...atunci se face bine! :)Iar tu arati superb!!!Iti sta foarte bine tunsa asa! Adina sa stii ca si eu am trecut prin ce treci tu....numai ca la mine diferenta era de 14 000miles.....asa ca am preferat sa -l ducem la day care si este foarte fericit....Voi acolo aveti sansa sa puteti angaja pe cineva cit de cit cunoscut (macar de altii daca nu te tine!)...asa ca succes....eu zic ca-i mai bine decit sa-l duci la parinti...asa macar il vezi zilnic... Roxi voi sinteti catolici...?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi draga la multi ani si din partea noastra, sa fii iubita si fericita. Nicole, ce scumpa e buburuza pe linga canapea, e dulce foc. Si noi facem progrese, am inceput sa mergem de-a busilea cu spatele si-mi place sa ma bag sub masa si sa ridic capul sa ma lovesc! Paste fericit pt cei ce srbatoresc duminica asta. Catinca si Stefanel 7 luni juma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! [s] ROXANAAA !!! [s] BB-ilor ce serbeaza lunile in we ! [paste] fericitit tuturor !!! Sanatate tuturor BB-ilor bolnaviori ! [flo] Nu reusesc sa tin pasul cu voi, la noi e cald si stam pe afara, adica venim, papa si plecam. Am apucat sa fac totutsi o urma de curatenie, cat de cat ... ca na, vin Pastile ... Giulia e maraita, probabil ii vor aparea si dintii la un moment dat. EMA - da` ce barbatetl ai ! Sanatate multa amandurora !!! Am plecat la datorie !!! Inca o data Paste fericit sa aveti !!! Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani roxana! [flo] sarbatori fericite celor care serbeaza astazi pastele! noi am scapat de vaccin deocamdata. bb are scaune moi asa ca asistenta maternala ne-a spus ca prefera sa mai asteptam cateva zile pana isi revine. si ieri mi-a regurgitat de vreo 6 ori, de ma apucase pe mine jalea... noroc ca e vesela si activa ca de obicei. tati s-a hotarat sa inceapa cursurile cu ea, sa zica si tata, ca de ma-ma nu-i mai tace gurita [:D][:D][:D] kim - si mie imi cam cade parul, nu foarte mult (iau si eu vitamine, sana-sol probabil ca de asta). parca m-as tunde si eu scurt totusi, ca si-asa nu prea am par. inca ma mai gandesc. ema - sunteti tare frumosi, si tu si ricardo! uite-asa o freza i-am mesterit si eu alexandrei in dimineata asta, tare dragalasa mai era cu ea [:D] va pupam, un weekend frumos tuturor, marcela si [copil] alexandra lia [foto] [url="http://community.webshots.com/user/vrabiuta9"]pozele noastre[/url] [foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669"]cum s-a nascut alexandra lia[/url] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina/gongtza si eu sunt in aceeasi dilema ca si tine,mama e inca tanara si abia la nu' poate iesi la pensie (la ei in invatamant e si mai complicat...) asa ca singura solutie e sa stea sora mea cu el,desi nu are experienta macar stiu ca-l iubeste mult si mu i-ar face nimic rau,iar de bona parca mi-e frica,nici nu stiu,plus ca in prima faza nici prea multi bani nu o sa am,ma costa amenajarile casei. Eu din mai ma inotrc la munca,probabil tot atunci ma voi muta in noua casa (sper sa fie gata pana atunci asa cum vreau eu). Va invit la o cafea pe toate (cine vrea si poate bineinteles) cand e totul gata.[cheers] Olivia, mie cosmeticiana mi-a dat un sfat mai mult decat bun (imi vine sa o pup si nu alta) pentru stoparea caderii parului: fierbi urzici sau spanac verzi (problema este daca gasesti pe acolo),te speli cu zeama aia si te limpezesti cu ea,o lasi pe par. Vreau sa-ti spun ca de vreo 2-3 sapt. de cand fac treaba asta daca mai imi cad 10 fire de par (si are un luciu si o culoare tare frumoasa).Nu-ti spun ca inainte adunam cate un pumn de par de pe perna iar la baie era apa neagra.Nu stiu daca vitaminele m-au ajutat,eu iau din noiembrie si nu am vazut nici un rezultat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...