Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Raluca, asa facea si DAvid zilele astea, ieri a fost prima noapte cand a dormit singur in pat fara tipete.

David a dormit mereu singur, dar de vreo 2 sapt imi facea acelasi lucur, se trezea la ore fixe si incepea sa aiba pretentii, sa il iau in brate, sa ii pun muzica, sa o dau mai tare. Daca nu ma ecxecutam imediat incepea sa tzipe si sa urle...si tot asa...

Asa ca l-am lasat o noapte sa urle, a urlat ingrozitor vreo 2 ore (de la 4-7) ca ma gandeam ca o sa imi vina protectia copilului la usa...a doua zi era ragusit...

La pranz, a mai tzipat un pic, dar a adormit repede...si aseara nu a mai spus nici pas...dar mi-a cerut sa ii las lumina aprinsa...

Si acum la pranz, imediat s-a intors pe o parte si a adormit...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Baietelul meu Cristi este nascut pe 2-01-2003 si are 90 cm si 13,500 kg.Este foarte mofturos la mancare, alearga toata ziua nu stiu de unde are atata energie ca nu sta cuminte decat seara la desenele animat scooby doo .In rest toata ziua este intr-o continua miscare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Imi pare rau sa aud ca si copiii vostri sunt nervosi noaptea. Si noi am patit-o aseara cu Stefan, s-a trezit si vreo 30 minute a urlat continuu. De-abia s-a potolit, si speram sa fie ultima data pentru mult timp ce s-a intamplat. El doarme singur si de obicei foarte bine noaptea. Foarte rar se intampla sa se trezeasca. Nu stiu ce sfaturi sa dau, insa eu nu ißas da Peritol, eu am citit mai demult reactiile care pot aparea si m-am speriat.

Daca suporta vecinii, bine ar fi sa-i lasati sa se zbata nitel, sa nu-si creeze un obicei din asta.

Cam atat, noi il ducem in continuare la cresa si pe la 8 seara este in pat, in picioare la 7.

Numai bine.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt dezamagita, pt ca azi la gradi a venit o fetita noua in grupa la David, grasuna si mare...si ca varsta si ca statura (2,8 ani) si l-a cam caftit pe David, l-a bagat la colt si i-a luat toate jucariile, unde statea el vroia si ea, si pe ce punea mana David vroia si ea...si sunt cam deranjata...

Iar bunica fetitei spunea ca au adus-o la gradinita ca nu se mai descurca cu ea acasa, ca e prea rea si alintata....

Pai si acum e corect sa sufere copilul meu???

Imi pare asa rau, ca David se simtea asa bine si copiii ceilalti sunt atat de toleranti si bine crescuti!!!!

Sa vad ce se intampla si maine, daca tot asa...voi lua masuri...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de copii grasuni, am facut o comparatie intre Luca si alti copii (chiar ami mari ca si varsta decat el) si m-a apucat groaza. El este cu MULT mai mare decat ei (ca si statura) si mi se pare mie cam dolofan... S-ar putea sa fie iar psihoza mea dar nu vreau sa am un copil obez. Numai ca nu stiu ce sa fac...Sa-l bag la regim alimentar??? El mananca mult si trebuie sa recunosc ca i-am dat si dulciuri (a se citi ciocolata) cam o data pe saptamana. Fainoase nu prea mananca (biscuiti aproape niciodata iar paine doar cand nu se poate fara) iar cu dulciurile nu consider ca am exagerat. Ce Dumnezeu sa mai fac??? Sa nu-i mai dau sa manance???

Astept un sfat de la voi...

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu cred asa...parerea mea...daca ii dai unui copil sa manance echilibrat si sanatos nu poate sa se ingrase decat daca doamne-fereste e bolnav...

Acum depinde si de cat de activ este, si de arderi...

Eu intr-un timp imi faceam griji (paranoica.. .acum m-am mai calmat) pt ca David era ff slab si prea lung...si pediatra mi-a spus ca sa ma bucur ca este asa, pentru ca inseamna ca creste normal in intaltime si nu fortat de greutate...

Acum am observat ca de o luna a inceput sa ia putin in greutate si nu in lungime...in sf, cred ca pot sa spun ca are si el 13 kg!!!

 

DAca nu te deranjeaza parerea mea (as face la fel si pt copilul meu) si crezi ca copilul tau e prea grasut (eu nu stiu cum arata, doar daca tu asa crezi) cred ca e cazul sa il pui nu pe regim, dar sa controlezi un pic ce mananca , daca nu o faci acum, mai incolo va fi foarte greu...

Sa ii dai mai multe legume si fructe, caritele fierte, fara paine sau fainoase, laptele mai slab...si tot asa...adica aste nu numai ca nu ingrasa aiurea, dar sunt si sanatoase...

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Alina, daca tu crezi ca puiul tau este mai grasunel decat ar vrebui, sa-l duci sa faca un spotr (inot, spre exemplu?). Si multe plimbari in parc, fara gustari intre mese, incearca sa ii dai varianta mai slaba a produselor animale. Si in primul rand intreaba-ti pediatrul ce crede el despre temerile tale.

Stefan a inceput si el sa mai ia in greutate, nu stiu cat are, dar tat picioare subtiri are. Si creste acum si in inaltime.

Dar...iar ii curge nasul. Abia astept sa il duc la mare!

Numai bine.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...