Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Salut.

Stefan a mai facut si o conjunctivita, a luat-o de la gradi si este virala. Sau era, ca lui i s-au cam infectat ochii (zis). Si acum ii punem picaturi, ii dam inainte cu Helmiflores... Alina, al meu are de fapt Giardia...

Sper ca puii vostri sunt bine. Stefanel este pe terminate cu mucii, speram sa se rezolve apoi si conjunctivita, ca are cica o legatura.

Numai bine si sa mai povestiti si voi cate ceva. Stefan ieri mi-a recitat singur, de la inc pana la sfarsit "O furnica duce-n spate..." O stiti?

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

DAvid nu are giardia, sper sa nu faca[:D], dar ma gandeam si eu...sa ii fac niste copro doar sa ma linistesc....

Bravo Stefan!!! Pentru poezia care ai invatat-o!!!!

Saracutul, si cu giardia si cu conjunctivita...bine ca DAvid nu a venit ncu nimic inca de la gradi....

 

DAvid inca mai tuseste, sec, si numai noapte si imi e asa mila de el...deci inca mai avem pb...

In rest plecam maine la Timisoara si nu mia poate David...e foarte fericit...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pentru Stefan! Luca a fost o perioada incantat de poezii si incepuse sa invete dar acum nici macar sa le asculte nu mai vrea...Stie in schimb alfabetul si cifrele (le mai incurca uneori) si este un mare dansator...Danseaza pe orice muzica (am incercat si ii place chiar si muzica simfonica) si canta la microfon (a se citi telul de mamaliguta, o ceapa verde sau orice altceva ce poate fi folosit pe post de microfon).

Se pare ca a trecut de faza cu crize (cel putin momentan) si a redevenit ascultator, iubaret, pupacios si mamos. Doamne, cat il iubesc!!!

 

Mai astept vesti de la voi

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, David nu prea le are cu cantece si poezii, desi intr-un timp soarca-mea spunea ca are ureche muzicala pentru ca ea ii fredona o melodie pe care el o avea la mai multe jucarii si el se ducea la jucaria cu melodia respectiva si o punea sa cante...

David e omu prezentului, lui nu prea ii place sa invete ceva care nu foloseste la mai nimic...el trebuie sa faca ordine, sa aranjeze pe toata lumea dupa cum vrea el, sa imparta sfaturi si sa nu asculte!!!

 

Acum parca a devenit si el putin mai ascultator ... si cooperant....

De abia asteptam serbarea de vinerea viitoare!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuf puiul meu s-a lovit tare la arcada...M-a sunat acum sotul meu si mi l-a dat la telefon....Plangea de mi s-a rupt sufletul...L-am pupat prin telefon si intr-un final mi-a zis ca i-a trecut (printre suspine). Ma gandesc ca, baiat fiind, este doar inceputul... Cate boacane de genul asta m-or astepta....

Abia astept sa se termine ziua de azi sa pot pleca la dragul meu copilas...

 

Hai ca m-am racorit putin ca simteam ca explodez.

 

Ce va mai fac copilasii? Nu vreti sa ne mai impartasiti din experientele voastre? Astept vesti despre Stefan, David si despre fetite...

 

Va pupacim cu mare drag

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mamici cu pici!

Alina, ce face puiul tau? S-a lovit chiar asa de tare? Sper ca s-a ales doar cu o...mica amintire neplacuta.

Sanzi, sincer mi-as dori ca Stefan sa se comporte ca un personaj mai invechit... Daca om al prezentului inseamna ce ai scris tu, mai bine sa fie asa cand... o avea firma lui[:D]. Mie imi place ca fi-miu invata multe poezioare si cantecele, le consider utile pentru exersarea memoriei, pentru imbogatirea vocabularului si pentru petrecerea timpului intr-un mod placut, atat pentru el, cat si pentru parinti. Si, de ce nu, exersarea dictiei! Ca stim cu totii ca unii baietei (majoritatea) sunt mai "fara dictie pe la inceputurile vorbirii"...

In rest, sper ca sunteti bine. Stefan nu mai are conjunctivita (am folosit picaturi foarte bune si rezultatele s-au vazut repede). Am terminat prima parte a tratamentului cu Helmiflores. A inceput sa manance foarte bine si sa puna pe el (simte asta coloana mea...), este vioi si sa speram ca peste 20 de zile va vom putea spune ca am terminat-o si cu Giardia... Of, numai mama sa nu fii.

Sa mai scrieti si voi ce va fac bebicii.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor,

 

Luca al meu are un ochisor vanat de mai mare frumusetea. In timp ce sarea in pat l-a apucat pe el o dorinta de nestavilit de a se arunca pe burta...si a facut-o, numai ca s-a infipt cu ochiul in marginea de lemn de la pat. Acum i-a mai trecut dar vineri seara avea ploapa umflata, arcada si putin din nasuc vinete...m-am ingrozit cand l-am vazut cum arata...

Stiti ce am observat? Are ceva pe palma, o zona rosie, mai aspra unde se si scarpina uneori...Pare sa fie o eczema...nici nu stiu. Am incercat sa merg sambata la doctor dar nu am gasit locuri libere asa ca voi merge abia sambata viitoare. Aveti idee ce ar putea fi?

 

Va pup si va mai scriu maine

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trimise - 24/05/2005 : 21:43:31

--------------------------------------------------------------------------------

 

tocmai ce am venit de la timisoara si uite ce am patit...in seara asta david si-a spart capul in calorifer...am fost la urgenta sa ne coasa...a fost o experienta ingrozitoare, nu atat cazatura, cat reparatia...niste dr care nu dau 2 bani, a aruncat un ochi plictisit la copil si a lasat-o pe asistenta sa coasa...nu i-au facut anestezie si l-au cusut pe viu, pana sa imi dau eu seama si sa fac scandal deja era intepat si asistenta lega ata...cica e mai dureroasa injectia de anestezie decat intepatura...in fine...imi venea sa ii sparg fata...apoi i-a facut si antitetanosul si m-a trimis cu el sangerand la radiografie, care naiba stia pe unde e...am umblat ca bezmetica cu copilul pe hol cautand radiografia...alta spaima...era saracul David terorizat, in primul rand de asistentele si dr care nu il bagau in seama si nu ii explicau nimic si il chinuiau care mai de care si de ambambureala aia pe holuri...apoi a trebuit sa il asteptam vreo 30 de min pe maria sa neurochirurgul...care a spus ceva de genul "daca mai am inca 2 ca tine ies la pensie!!!" si eu de abia il calmasem pe david ca mergem sa vedem camila si dr i-a spus "camila pe dracu, unde camila la ora asta? pleci cand iti spun eu!!!" cum naiba sa nu urle copilul daca toata lumea cum il prindea cum il chinuia si nu se oboseau sa ii adreseze 2 cuvinte calme si dragute? I-am spus si eu cateva dr neurochirurg (usurele sa nu ma bage la nebuni) si s-a scuzat ca intentia lui era sa "enerveze" copilul sa vada daca are reactii normale...va vine sa credeti????

Doamne ce adunatura!!!!!

Bine ca acum e bine, sta linistit in patut, sa adoarma, comportamentul e normal, nu mai trage de pansament...

 

 

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, m-am cutremurat... Este perioada cand baietii se lovesc la cap? Sa ma sperii? Eu va doresc sa treaca repede si fara repercusiuni. Si sa nu vi se mai intample.

Noi suntem bine, mai avem 8 zile si incepem iar tratamentul cu Helmiflores.

Numai bine,

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

David e bine acum, adica nu prea ii pasa ca are fruntea bandajata si spune cu mare pasiune ca "am dat cu capu de colorifer"! De parca cine stie ce minune a facut el!!!!

Sa vedem la serbarea de la gradi cum va fi asa cu capul bandajat...ce amintire pe capul lui!!! Prima serbare cu capul spart!!!

 

Drumul la Timisoara a fost o placere pt el, am fost cu trenul cu inca 2 prietete si fetita uneia dintre ele, am stat singure in compartiment, copiii au dormit toata noaptea iar DAvid era in al 9-lea cer ca mergem cu trenul!

Timisoara e un oras ff frumos, a fost ff cald, iar Ladyfest-ul a iesti super. DAvid a fost rasfatat de toata lumea, a stat numai pe afara, a dormit in carucior, s-a jucat numai cu adulti (adulte mai degraba!!!) si s-a indragostit de o austriaca, Rosemary pe care inca o viseaza!!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...