Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Chiar cand credeam ca am scapat cu bine de iarna asta...am patit-o amandoi. Eu am o raceala zdravana (cu febra care nu cedeaza si nas inrosit de batiste si stranuturi si tot tacamul) iar Luca mi-a facut febra o zi si o noapte. Culmea este ca alt simptom nu a avut. Doar febra...Aaa si mi-a facut doua scaune apoase dar si-a revenit.. Am sunat-o pe doctora mea si i-am cerut parerea si in legatura cu Luca. Mi-a spus ca este foarte posibil sa fi avut un virus la stomac. La cate prostii baga in gura si toata ziua sta cu manutele la masele (cred ca ii mai apare vreuna) nici nu ma mira. Oricum, stau cu ochii pe el. Sper sa fi trecut ce a fost. Uff, cred ca e tare greu sa il vezi pe puiul tau cum sufera dupa tati. Din fericire noi suntem in formatie completa mai tot timpul (in sensul ca nu calatorim nici unul din noi, dar acasa suntem cam pe rand; rareori suntem toti trei). Da, Sanzi, stiu parcul Tabacariei. Este parcul copilariei mele. Eu am locuit in Inel 2 pana la 12 ani (sunt nascuta in C-ta). Ador orasul acela si va fi totdeauna pt mine "acasa". Alina si puiul Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai Alina inseamna ca ajungi destul de des pe aici daca mai ai rude, prieteni... Poate ajungem sa ne cunoastem!!! Imi pare rau de Luca ca a avut febra...se poate sa nu fie nimic, dar ai grija sa nu ii apara pete pe corp. Asa a facut David rubeola, febra 3 nopti (dar foarte mare) si apoi dupa inca 2 zile bubite pe corp... Sanatate multa!!! Eu am copilarit peste tot, m-am nascut in Pitesti unde am stat cativa ani, apoi ne-am mutat in Cernavoda, am stat 1 an in Brazilia cand eram mica, am stat si la bunicii mei in Uk (1 an de liceu chiar), apoi ne-am mutat in Constanta, am stat 1 an si in Petrosani, l-am cunoscut pe Radu si am plecat inapoi in Uk(acolo iar am stat in 4 zone diferite!!!)...am ramas insarcinata si ne-am intors in C-ta!!! si asta in doar 25 de ani [:D] , si mai urmeaza multe drumuri sunt sigura. Ai mei parinti m-au facut pe drumuri, eu l-am facut pe David tot pe drumuri...avem "trubandurismul" in sange!!!!! Cat despre tati ca e plecat...ne consolam cu faptul ca macar cat e acasa ne saturam unii de ceilalti, stam mereu impreuna, si David parca are 2 mame care stau non stop cu el...cine isi perimite o vacanta de 4-5 luni o data la 4-5 luni??? si banii nu sunt de ici de colo!!!!!! Sunt avantaje si dezavantaje ca in toate meseriile...eu incerc sa le enumar numai pe cele bune... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tiiii...ce frumos! Si mie mi-ar fi placut sa pot calatori mult mult de tot. Bravo voua ca aveti posibilitatea asta. Si bravo tie ca poti sta cu puiul acasa. Tare mult mi-ar fi placut si mie dar din pacate situatia financiara nu-mi permite. Rude nu am in C-ta dar am multi prieteni. Vara ne vedem aproape in fiecare an. Daca venim si anul asta la mare iti scriu si poate ne vedem cu pustii la locul de joaca din Tabacarie (mi-a placut tare mult si Luca a fost incantat). Eu o sa merg la doctor in seara asta ca nu ma simt deloc bine (sper sa nu fie pneumonie, ca de obicei cand racesc se duce direct la plamani) si o sa vorbesc mai detaliat si despre Luca. Dar asta noapte nu a mai avut febra si de asta ma gandesc ca poate i-a trecut ce a avut... O sa vad... Hai ca va scriu maine ce am facut (daca mai vin la servici..) Pupici Alina si puiul Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina tinem pumnii la dr sa fie bine si sa fii sanatoasa si sa mergi maine la serviciu!!!! [:D] Sper sa ne vedem la vara!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, imi pare rau ca v-ati imbolnavit. Sigur nu este gripa? Ca am inteles ca in multe orase sunt de-a dreptul epidemii de gripa. Sa ai grija de Luca, febra poate sa provoace cele mai neasteptate reactii la copii. Si stefan a facut febra, la 38 a avut frisoane si eu am crezut ca sunt convulsii... Nu vreau sa te sperii, insa trebuie sa fii pe faza. Multa sanatate si sper sa treaca repede. Sanzi, nu toti copiii cu circulara de cordon trebuie sa faca EEG. Noi i-am facut fiindca doctorii vor sa fie siguri ca nu exista un fond care sa-l predispuna la convulsii. Sa stam linistiti sau sa vedem ce este de facut. Oricum nu va doresc sa faceti asa ceva copiilor. 20 de minute Stefan a plans continuu. Si dupa, agitatie destul de mare. Si noi avem un tati destul de ocupat, Stefan insa nu adoarme decat rareori fara sa il vada, daca este in Brasov. Asa ca tata trebuie sa vina repede de la serviciu sa stea cu odoru' sa adoarma... Acum sunt amandoi in dormitor si pun pariu ca Stefan l-a adormit pe tati de fapt. Stefan a mers azi la cresa dupa 2 saptamani de absenta si a fost bine. Si eu ii dau ImunoRoyal Junior, el nu a facut niciodata bronsita, doar o data un mic inceput de bronsiolita, insa in ultimele 3 luni a avut des guturai. De la copii. Si ii mai dau si Ribomunyl, sper sa il ajute. Si niste vitamine mai ia, si siropel de catina... Si sucuri naturale... cam atat pentru azi, sa fiti sanatosi si sa va feriti de boli. Cat puteti. De parca am sti cum... Nicoleta. PS Sunt cam bulversata, o amica divorteaza. Si erau asa de frumosi impreuna...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ImunoRoyal e tot de la erbavita?? Mie mi-a recomandat o prietena ca e f natural...si dr pediatru mi-a dat unda verde sa ii dau... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bineeeee... Nu am nici urma de pneumonie, este o viroza respiratorie banala. Se pare ca este epidemie in jumatate din tara. Nu se poate preveni contactarea ei, depinde doar de sistemul imunitar al fiecarei persoane. La fel, este epidemie de gripa. Asa ca atentie mare, evitati aglomerarile si incercati sa va protejati chiar daca sunteti vaccinate. Multa sanatate PS Luca este foarte bine. Nu mai are absolut nimic. Nici doctora nu a stiut sa-mi spuna ce a fost. A presupus ca a fost acelasi virus ca si la mine dar care s-a manifestat altfel. Pupici Alina si puiul Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Se pare ca mesajul meu anterior era alb... L-am sters. Sanzi, eu ii dau ImunoRoyal fiindca este fara alcool si este 100% natural. Este produs de Laboratoarele Medica. Stiu ca ImunoBaby contine alcool. Alina, ma bucur ca tu si puiul tau sunteti ok. Sa aveti grija de voi. Este o perioada tare periculoasa din acest punct de vedere, nici nu stii ce te loveste. Azi la Brasov a nins...[bang] Asta este primavara? Sau mai bine zis prima treime a ei? Numai bine. Nicoleta. PS Maine eu si sotul implinim 5 ani de cand ne-am casatorit civil.[cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Nicoleta!!!!!!!!!!!!!![cina2] Ce frumos!!! Anul asta poate apucam sa sarbatorim si noi 3 ani de la casatorie impreuna...pana acum nu am sarbatorit niciodata [q] Imunobaby nu contine alcool...m-am uitat acum pe cutie...cica ar trebui sa faca si pofta de mancare, dar nu prea..........se vede,,, am pus poze noi la semnatora Alina vrem sa vedem si noi un baiat pe nume Luca!!! ceva poze? "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...