Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Ufff capricii....Si Luca este zilele astea foarte mofturos. Nici el nu stie ce vrea dar oricum nu-i convine nimic. Si sa-l vezi ce mi se da cu fundul de pamant...Si face exact ce il rog sa nu faca si imi raspunde raspicat "NU" atunci cand il rog ceva....Culmea este ca eu am foarte multa rabdare cu el si de multe ori fie ma bufneste rasul fie il las sa-si descarce nervii. Dar nu stiu daca fac bine. Oare ar trebui sa fiu mai dura cu el? Sa il cert? Sa il pedepsesc?

Eu sunt de parere ca este prea mic pentru asta dar sotul meu crede ca deja s-a format ierarhia in familia noastra si eu sunt pe ultimul loc...si nu ar trebui sa fie asa... Ar trebui sa am autoritate asupra lui (cica). Eu nu simt asta. Eu stiu ca atunci cand vorbim noi doi (eu si Luca), ii explic frumos ca ma deranjeaza nu stiu ce...si el intelege. Da, are perioade (cum este cea de acum) cand nu ne mai intelegem. Dar trec si revenim la armonia nostra...

Voi cum procedati in familie? Cine este seful? Cum reactionati in cazuri de perioade de moft?

 

Va pupic

 

Alina si puiul Luca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si io realizez ca DAvid e sefu in casa...apoi io [:D] si apoi tati!!!

Adica m-a lovit si pe mine chestia asta acum cateva zile cnad eram pe strada, si io ma tineam de fundu lu fi-miu si ma rugam sa mergem acasa ca imi e frig si pe el il durea in posterior...

Si io in loc sa il infig in carut ma rugam...

Si cand am fost la dr. David alerga pe coridor in timp ce alti copii stateau cuminti pe scaunele, el apasa pe toate clantele la cabinete, apasa pe butoanele de la lift, (parca ii dadeam energizante) trancanea, tzipa, si eu incercam (vag si cu vocea pierduta in spatiu) sa ii spun ca uite ce frumos stau alti copii....

Si dr, mi-a spus ca baietii trebuie educati si cu un tras de ureche ca asa e gena lor...altfel nu ii stapanesti...

Am cam cascat gura ...si mai in gluma mai in serios i=am spus "treceti pe reteta!!!"

 

 

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sanzi, ai primit pozele?

Cu locurile la noi...facem cu schimbul. si incercam sa nu ii facem mereu pe plac pustiului, daca nu este cazul (vrea foarfeca, etc). Asa ca... Eu imi mai ies din fire uneori. Insa nu cu urecheli. Mai ridic tonul sau uneori il pedepsesc (de 3 ori pana acum, in 2 ani si...). Asta e, sunt mai temperamentala, la serviciu tot copii...

Sanzi, intreaba de aparatul Salin. Este cam 900.000 si am inteles ca mimeaza aerul din salina.

Mai scriu cand am timp.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta nu am primit pozele...nu stiu de ce...ca nu ocup decat 2% din memorie, deci ar fi trebuit sa ajunga.....chiar nu imi dau seaman

incearca (daca mai ai rabdare cu mine) si in sinzi_ana@hotmail.com...poate merg acolo!!!!!!!!

Azi am mai avut un succes cu toaleta!!!! Atat l-am laudat ca inca ma mai doare gura!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta am intrebat de ap salin si mi-a spus ca e bun..dar acum noi stam pe malul marii si iesim in fiecare zi, chiar de 2 ori, si mai ales pe faleza...nu e acelasi lucru? nu e vb de bani, dar sa nu fie degeaba...

maine ma duc la magazin sa ma uit de aparat (mi-a spus asistenta unde sa il gasesc, e facut in buzau parca nu?) si ma hotarasc pe loc!!!

noapte buna!!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am luat sonerie la tractor!1 Mare greseala...suna toata ziua prin asa si are un tignal!!!!

Nicoleta am trimis mailul

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Primit mail. Trimis poze.

Stefan a facut febra mare vineri ziua, seara, sambata dimineata (max 39.4). De la 16.00 nu mai are deloc. Am vorbit cu o doctorita si mi-a spus ca a contactat un virus si acum organismul se lupta cu el si febra mare este un semn al acestui lucru... Cica din cauza Ribomunyl-ului imunitatea lui este la cote maxime... Dar chiar asa, sa ne sperie de i-am facut aseara impachetari? Si picaturi de algocalmin date cu forta?!

Sanatate.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai fac puii vostri fetelor? Sper ca Stefan a trecut cu bine peste zilele cu febra. Da-ne o veste Nico...

David e bine, Sanzi? Ati mai facut investigatii?

Noi suntem ok. Chiar pot spune ca am avut un weekend mai relaxant decat de obicei (am stat f mult afara, am apucat sa fac si o oarecare curatenie generala, am iesit si in oras cu sotul). Per total a fost un sfarsit de saptamana placut.

 

Va pup si astept noutati

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stefan este bine. Nu a mai facut febra deloc astazi. Este bine si sa speram ca va ramane asa.

A fost azi la cresa si l-am luat apoi sa ii cumpar ghetute de primavara. Nu a vrut sa le probeze, i le-am pus in picioare cu forta! Refuza tot ce este nou in materie de imbracaminte si incaltaminte. Poate sa fie cat de draguta, atractiva... A tinut-o tot intr-un planset in masina pana acasa, acasa la fel, era cu ele in picioare si nu le putea da jos. Apoi l-am descaltat. Tati a inceput sa se mire de ghete, apoi si eu, am vrut si eu una... Iar el ni le-a luat pe amandoua. Am iesit afara si apoi in Selgros si l-am incaltat cu ele, de parca nu de-asta plansese cu o ora in urma! Uf, copiii astia! Cine sa-i mai inteleaga?

Cam atat, speram sa nu aiba urmari plansul (rosu in gat, raguseala, etc). Si sa nu faca iar febra.

Alina, vrem si noi un wee relaxant. Sa ies si eu cu sotul...

Sanzi, nu mai stim nimic de voi. Sunteti ok?

Numai bine.

Nicoleta si Stefan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide Sanzi, da un semn...Deja ne ingrijoram aici...Fereasca Sfantul, am vazut si ce au patit bietii marinari romani si chiar m-am gandit la tine...Sunt sigura ca sotul tau este bine dar ma gandeam ca exista totusi riscuri pe care trebuie sa vi le asumati cu meseria asta...

Asteptam vesti de la tine...

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...