Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

CE au patit marinarii romani ca era sa cad pe spate acum????

Nu stiu, cand si ce au patit?????

Orice meserie are riscurile ei, chiar si un ade contabil!!! Acum navigatia e totusi destul de sigura...si nu imi fac pb...

DAvid e bine...am fost la dr dar nu am stat pentru ca era f aglomerat si DAvid nervos...asa ca am plecat repede.

Nu am mai intrat pt ca am avut pb cu comp...se pare ca hardu e ff obosit si nu prea mai vrea sa coopereze...acum si-a revenit...dar atacu de cord e pe aproape si trag si eu de el cat pot...

Nico am primit pozele...e ffff scump baietelul tau...are o fata de golanas!!!! E haios...si voi sunteti frumosi si tineri, nu? Cati ani ai?

pupici

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aoleuuuu, Sanzi n-am vrut sa te sperii... Au anuntat pe toate canalele Tv ca o nava s-a scufundat pe nu stiu unde si 4 marinari romani sunt dati disparuti. Alti 12 parca, au fost salvati... Oricum, nu era o nava sub pavilion romanesc...

Va pupic

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sanzi, multumim de complimente. Noi suntem tineri, dar nu prea. Oricum, sotul meu nu-si arata varsta, in cateva luni face 30. Iar eu...in cateva zile 27. Asa ca, dupa caz... Voi? Cat de tineri sunteti? Cum mai stati cu olita? Noi inca nu am inceput. Sa vina odata caldura. Azi a plouat si se pare ca o s-o tina tot asa. Mi-e frica sa incepem si la cresa sa faca pe el si sa nu il vada cineva la timp. Daca este cald, mai merge sa stea nitel pana o observa careva.

Alina, baietelul tau ce mai face? Sanatos? Cum va mai distrati?

Se pare ca alte mamici nu prea mai dau pe aici. S-or fi suparat pe noi!?

MUlta sanatate.

Nicoleta si Stefan care doarme de 30 min.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ma sperii din ce in ce mai mult.............

o sa sun la nava in seara asta...

sotul meu nu e plecat pe o nava romaneasca...dar ei sunt doar 2 romani la bord...nu 4....

Nu stii mai multe informatii?????

 

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma Sanzi ca te-am speriat. Promit sa nu mai fac never never....

Nu stiu unde mi-o fi fost capul[bang][bang][bang] nu trebuia sa-ti dau emotii deastea...Dar am fost convinsa ca ai vazut la TV...

Nu-ti mai face griji. Nava nu era romaneasca si la bord erau 15 (parca) marinari romani si restul sirieni.

 

PS Sper ca nu te-ai suparat pe mine[iartama][iartama][iartama]

 

Luca este f bine. E un nazdravan si un mancacios (ca de obicei) si nu ma lasa deloc sa respir cand ajung acasa. Nu am voie sa fac nimic altceva decat sa ma joc cu el. Nu am voie sa stau pe canapea si sa ma uit la TV, nu am voie sa spal vase, nu am voie sa fac nimic fara el... Ai vostri copilasi se joaca singuri??? Eu uneori simt nevoia sa ma mai odihnesc (ce pretentii am...[:D]) dar nu am nici o sansa...

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, stai linistita...stiu ca e imposibil sa se intample ceva, sau sunt sanse ff mici, dar oricum imi tresare inima cand aud asa ceva...dar dupa cum am spus noua nu ni se pare ca e mai periculoasa decat meseria de contabil...

Oricum am vb aseara si era ok, a vb si cu David care mereu plange dupa ce inchid...

In rest...ne chinuim cu olita...de obicei ma pacaleste ca vrea sa faca si de fapt vrea sa fie bagat in seama, azi a spus ca face, l-am pus un pic de wc, am vazut ca nu face l-am imbracat si l-am certat ca de ce minte si uite na ca copilul a facut!!!!! Sa nu ma iau la bataie???

Cam atat, a iesit soarele si la noi in C-ta si ma stradui sa ajung cu el afara pt ca e ora 16.00 si de abia a adormit!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sanzi draga, eu stiu ca nu este bine sa certi copiii in legatura cu ceea ce "produc", chiar daca produc...pe ei. Cica este bine sa le explici ca trebuie sa ceara olita, sa nu-i fortezi, etc. Stefan a inceput sa ma anunte iar cand face caca, uneori si la pisu cere olita. Eu il laud cand o face si ii aduc olita chiar daca stiu ca ma pacaleste. Uneori dupa ce sting lumina seara il apuca:"Olisa! Fac caca!" Si dupa aceea rade pe sub mustata. Si ma intreaba: "Ma paiesti?" (adica ma pacalesti, cum il intreb eu uneori). Si o data l-am gasit, lasandu-i ligheanul sa se joace, ca mi l-a cerut, l-am gasit fara nimic mai jos de brau, facuse pipi in lighean si cand l-am vazut eu se spala pe maini si pe fata...[:D]. Pana se ajung, isi tratase deja tenul... Sper sa vina caldura, sigur scapam repede de pampers. Speram noi...

Alina, voi ce mai faceti? La voi pluoa? Ca la noi da, de ieri, si deja ni s-a acrit. Dar am inteles ca maine va fi timp frumos.

Numai bine si wee frumos.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta eu nu il cert, doar sunt dezamagita si ii aduc la cunostina, ii spun ca baietii mari nu fac pe ei, ca cer la wc...nu prea ii pasa oricum, se face ca ploua.

Am observat la el ca de multe ori cand ii spun ceva, se face ca ploua, se uita in alta directie, isi cauta altceva de facut...ma cam ingrijoreaza...

Nici nu am perseverat cu toaleta, asta e vina mea, adica incerc, dar nu sunt foarte hotarata...

Ieri am fost pe malul mari caci a fost asa o zi frumoasa, am pus poze la semnatura

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stefan iar a avut febra... Al doilea wee... Am stat iar in casa. Maine mi-am luat liber si sper sa ii treaca pentru ca sta acasa, fara antibiotic. Ca si acum o saptamana... Mi-a parut rau de soare...Insa el este vioi si azi noapte s-a trezit de la febra si canta "Bate vantu' frunzele". Apropo, il stie pe tot, fara ajutor, si are si ureche muzicala pustiul. Stie cam jumatate dintre cantecelele de pe Cutiute. Cea mai mare parte din versuri.

Acum va las, este tarziu si mi-e somn.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

Noi am avut un weekend destul de agitat. Am mers la nasi la curte unde si-a serbat nasul nasului nostru [alcool]ziua de nastere. A fost frumos in prima faza pana cand au inceput zapacitii sa se dea in petec...Sorin (nasul nasului) i-a aplicat o felie de tort pe fata, nasului nostru. Eeeeh si sa vezi urlete pe capul lui Luca....Nu reuseam sa-l mai potolim...S-a speriat puiul meu, a crezut ca cine stie ce pateste nasul....

In fine, a fost o zi ff plina pt el si noaptea s-a tot trezit plangand, visa intamplari de peste zi...

Ieri am fost la Baby Expo. A fost aglomerat dar lui lUca i-a placut ca a putut sa se joace cu multe jucarii. Preturile la haine mi s-au parut exagerate. Am vazut pantaloni scurti pt copii la 250.000...Mi se pare enorm.

Sa va spun ce patesc eu cu Luca de la o vreme...El face la olita (si cere) de multe luni. Cred ca sunt 9-10 luni de cand face asa. De vreo saptamana doua au inceput sa apara aproape zilnic accidente. Adica uita sa spuna ca face pipi si ne trezim cu baltoaca langa el...Asta se intampla numai cand este afara, dar el cerea si afara si facea pipi ca baietii mari (din picioare). Ma intreb ce se intampla cu el???? Soacra mea spune ca poate este racit dar eu nu cred. Nu face pipi des si in casa cere olita. Ma gandesc ca poate se ia cu joaca si uita sa ceara? Voi ce credeti?

Va pup

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...