Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Nicoleta, sanatate lui Stefan!!!

Ciudata febra la fiecare sfarsit de sapatamana!! Oare nu se agita mai tare acum?

E mare lucru ca stie cantecele si le canta, David se limiteaza la poezii...nu prea canta...inca nu poate, desi daca ii cant eu o melodie (o fredonez ca nu am ureche muzicala) de la vre-o jucarie de a lui, si duce si o pune...

 

Alina, nu stiu ce sa spun cu pipi pe el, ca pe noi inca nu ne-a lovit norocul sa folosim olita. Dar am auzit ca multi copii care au fost invatati mai devreme sa faca la olita trec printr-o faza in care refuza sa mai ceara, sa se aseze pe ea...dar nu stiu ce sa iti spun!!!

 

Si DAvid se trezeste plangand uneori si de cele mai multe ori vrea o jucarie!! Cred ca viseaza ca i-a furat-o cineva!!!

 

FEtelor, copii vostri sunt posesivi? Dau jucariile lor altor copii?

Ca al meu m-a innebunit, nu da nimic, ba chiar pretinde ca jucariile altor copii sunt ale lui si face un taraboi daca pune cineva mana pe ele!!!

Si se lasa cu bataie!!!

E normal?

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sigur ca este normal Sanzi. Cred ca anormal ar fi sa fie invers. Si Luca face taraboi daca ii ia cineva jucaria din mana, dar daca i se ia o jucarie care nu prezinta interes intr-un anumit moment, e ok (ca brusc, cand realizeaza ca se joaca altcineva cu jucaria lui, face scandal maxim si sare la bataie..e altceva). Am observat insa, ca este mult mai darnic decat majoritatea copiilor. Daca insist eu si ii explic ca ar fi frumos daca l-ar lasa si pe acel copil sa se joace cu jucaria lui, si el ar lua alta jucarie, atunci da jucaria.

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si o fetita de ian-feb 2003 in grupul vostru?

Daria-Ioana e nascuta pe 30 ian 2003. Acum are 88 cm si 15 kg.

M-am uitat de multe ori dupa subiectul asta dar nu l-am gasit. Astazi parca mi-a sarit in ochi.

Fetelor, ma-ti dat gata cu baietii vostri! Stiu poezii si cantecele?! Fiimea e tare lenesa. Abia acum incepe sa vorbeasca mai binisor.

 

Pupici,

Elly

 

"Asta-i viata, astea-s conditiile, deci descurca-te!" (Sorin Preda)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Azi Han a stat acasa cu mine. Am fost la medic si...Ribomunylul este de vina. De azi dimineata nu a mai facut febra deloc. De maine, iar la cresa.

Elly, de ce sa nu te primim in club? Fii bine venita. Si sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si voioasa.

Alina, eu cred ca baietelul tau trece printr-o perioada in care joaca il absoarbe mai mult decat pana acum si de aceea uita sa ceara sa fie pus sa faca pipi. De aceea trebuie sa il ajutati voi intrebandu-l din cand in cand daca face pipi sau altceva. Asa cred eu. Si cred ca la varsta asta sunt mai "prezenti" la ceea ce se intampla in jur si mai impresionabili. De unde si plansetele din somn si altele de acest gen.

Sanzi, si Stefan este posesiv cu jucariile altora. Si cu ale lui, insa reusesc de cele mai multe ori sa il conving sa dea altui copil o jucarie spunandu-i ca este a respectivului si ca o vrea inapoi sau ca daca o da pe a lui va primi sa se joace si el cu alta jucarie frumoasa. Insa avem si noi parte de multe ori de scandal. Atunci ori ii distragem atentia, ori il luam pe sus si il ducem mai departe de locul cu pricina si ii trece. Asta ultima daca esueaza celelalte.

Cat despre cantecele, unde mai pui ca a prins si cateva de pe Atomic... Uneori mai las televizorul deschis si pe teletext. Si se pare ca are si ureche muzicala, si ritm.. Sper sa nu semene cu tati care este pe dinafara cu cantatul...

Numai bine,

Nicoleta. Si Stefan care este la nani cu tati.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elly, acum o pun si pe fetita ta la listuta!!!

Esti binevenita...numai ca suntem cam putine in gasca!!

DAr facem cat restul la un loc!!!

Nu te speria cu limbajul ca al meu DAvid, desi stia multe cuvinte pana la 2 ani nu le lega, acum la 2,2 ani face fraze, foloseste timpurile si i-a ajuns foarte repede pe ceilalti din urma...

Asa ca stai linistita!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleeeuu Sanzi, m-ai bagat in toate cele cu pozele de la malul marii...Parca simt mirosul sarat si briza prin par...mi-e asa dooor...si in vara asta nu ajung acasa (la mare)[q].

Cum adica, Nico, de la Rybonumil a facut febra? Care este legatura?

Bine ai venit Ely! Cu atatia nazdravani pe aici se simtea nevoia sa mai auzim si despre domnisoare...

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu ajungeti Alina la mare anul asta? e asa aproape de voi!! Ar fi si pacat...ne cunoastem si noi in carne si oase...

Mergem in Tara Piticilor..

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Sanzi, este aproape, dar nu ne putem permite sa mergem si la munte si la mare si cum anul trecut am mers la mare, anul acesta am optat pt munte. In plus suntem foarte obositi si tracasati si la munte ne vom odihni mai bine decat la mare. Stii cum e la mare...distractie, balaceala, mult soare, seara cazi lat. Ne gandim sa mergem la Moeciu, la o pensiune, sa nu facem altceva decat odihna (bineinteles ca odihna activa, doar il vom avea pe Luca sa ne mobilizeze...).

Voi ce planuri de concediu aveti?

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi planificam un drum la Timisoara la sf lui Mai, apoi cateva drumuri la munte, dar inca nu stiu cand si unde...noi fiind 2 ne hotaram ad-hoc...

Asteptam acum sa ne luam o masina...caci nu rezist fara...

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Ce de planuri pentru vacante! Noi vrem la mare (ca suntem la munte, nu?) si cateva iesiri pe la vreo salina. Ne-ar incanta si cateva zile pe la vreo pensiune, insa mai negociem. La jumatatea lui mai primeste sotul masina de serviciu si suntem fericiti. CAm atat.

Alina, despre Ribomunyl... la orice viroza organismul lui, care acum este la cote maxime cu imunitatea, lupta mult mai violent cu virusul si de aici febra... Asa ni s-a spus, asa iti spun si eu tie.

Insa de ieri dimineata, nici urma de febra. Doar mucisori timizi si pe cale de disparitie.

Numai bine.

Nicoleta si Stefanel nazdravanel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...