Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (2)


Veve

Recommended Posts

Buna fetelor si bine ai revenit, Raluca!

Nazdravanul meu ma uimeste in fiecare zi cu cate ceva si-mi pare atat de rau ca nu pot retine toate minunatiile pe care le spune sau le face... Ieri seara il bombaneam pe sotul meu care a fost cu copilul acasa si nu spalase biberoanele (le-am spalat eu cand am venit de la servici) iar puiul de Luca a venit la mine si in timp ce ma mangaia imi spune: "Salacaaaa maaaami!". Mi-a topit inima, efectiv.

Nico, cum se mai simte Stefan? Mai are febra?

Se pare ca vremea ne cam face weekendul urat...Ely, daca vrei, eu m-am gandit sa merg cu Luca in Plaza, la locul de joaca de acolo (macar nu este noroi si frig). Te sun maine, poate mergeti si voi.

 

Va pup pe toate si pe piticutii si piticutele voastre si va doresc un weekend "fumos".

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut.

Sanzi, este o gluma, nu?

Alina, Stefan este bine, multumim de intrebare, de luni nu a mai avut febra, insa azi i-am dat iar Ribomunyl (luna a doua, deh!) si mi-e frica de ce va urma. Desi poate nu mai face febra… La Bv a nins… Asta este primavara? Si Stefan ma uimeste pe zi ce trece cu achizitiile din domeniul limbajului. De cateva zile imi spune ce a facut la copii si foloseste adverbul “astazi”. Si este foarte volubil si foarte vesel. Iar de 4 zile nu mai plange la cresa dimineata la despartire.

Elly, multumesc de info. Poate ii dau si eu lui Stefan, insa dupa Ribomunyl.

Ciupercar, sa-ti traiasca fetita! Nu-i asa ca sunt niste minuni?

Va doresc un sfarsit de saptamana cald.

Nicoleta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ma dispera vremea asta [V]. Cand sunt si eu libera e urat afara si nu pot sa ies cu pitica la plimbare.

Alina, din pacate, astazi nu pot sa plec nicaieri. Mi-a trimis mama pachet prin cineva care vine in Buc si trebuie sa fiu acasa intre 11 si 1.

 

Stateam si ma uitam la fiimea: e super-tipicara si foarte ordonata. Isi pune singura hainutele in dulap, pantofiorii la locul lor, chiar si jucariile le strange cand merge la nani. Si nu stiu cu cine seamana ca eu sunt cam imprastiata [mariaj]. Cred ca in cativa ani o sa faca armata cu mine [:D].

 

 

"Asta-i viata, astea-s conditiile, deci descurca-te!" (Sorin Preda)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hristos a inviat!

Este adevarat sau doar ma insel ca s-au sters subiecte?

Cele in care eu, spre exemplu, va scriam ca vom calatori in vacanta de Pasti... asa am si facut. Vreo 600 km. Si Stefan s-a comportat neasteptat de bine. Si, important, nu s-a imbolnavit! Am fost pe la bunici, strabunici, matusi, unchi... Cam atat. Am ajuns de dimineata si sunt franta. Stefan s-a intalnit cu un verisor si il intreba:"Cum te cheama pe tine, fetita?", iar pe papagalul bunicilor il intreba: "Ai dormit, glasutule?". Si alte chestii haioase.

Voi cum ati petrecut?

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!

Noi am fost la tara, unde s-au mutat parintii mei. Au acolo o casuta superba, intre paduri, cu un parau susurand printre copaci, cu gradina de legume, livada si mai ales un nuc mare sub care era o poienita de papadie...o minunatie... Luca a fost incantat nevoie mare, a alergat toata ziua, a tipat pana a ragusit (e asa de comic acum cand vorbeste...), i-a placut asa de mult ca a trebuit sa-l urcam cu forta in masina, sa plecam acasa... Peste 2 saptamani mergem iar...

Seara trecuta sa vedeti ce-mi spune...Tocmai ii bagasem biberonul sa se incalzesca la microunde si vine la mine, ma imbratiseaza si imi spune:"Gadica mea fumoasa, hai la mine si ia-ma in batze sa vad si eu ala!" Am ras cu lacrimi...unde a putu el sa auda expresia asta...nu-mi dau seama, dar a fost tare comic...

 

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, vreau si eu o casa la tara asa frumoasa cum povestesti tu!!!! Noi am fost la eforie unde avem si noi o casuta batraneasca in care nu mai sta nimeni decat vara, si e plin de balarii, ca in vestul salbatic, dar o salbaticie pitoreasca. David s-a distrat, avem leagan, si flori...o sa pun si poze sa vedeti indata ce sa incarca bateria de la aparat. Dar nu putem sta peste noaptea acolo...

Chiar ca haios baiatul tau cu "gagica"...ce termen!! hahah!!!

Si David spune uneori niste cuvinte care ma lasa cu gura deschisa ca nu stiu de unde le aude!!! Dar inca nu m-a facut "gagica"!!!!!

 

Nicoleta, si David se comporta ff bine la drum lung, cu masina, cu trenul, cu avionul...cu orice... Ii place, dar ii place asa de mult ca nu prea doarme...si ii cam dau programul peste cap...

Acum vrem sa plecam la Timisoara pentru 5 zile si ma intreb care e cea mai buna solutie...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Sanzi! Sunteti calatori profesionisti[avion]; nu ne luati si pe noi intr-o valiza, ca tare mult ne-ar placea si noua sa mergem hai hui prin tara...????

Va urez drum bun si sa ne povestiti ce ati facut! Cred ca as alege varianta avionului ca n-as merge cu masina sau cu trenul atatea ore....

Haideti fetelor, mai povestiti despre puii vostri!!!!

Va pupam

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina si mie mi s-a parut mai bine cu avionul, dar pana la Otopeni trebuie sa luam masina (ca din Kogalniceanu nu zboara nimic), acolo trebuie sa stam la cozi pt check in, apoi pana intram in avion si pana decoleaza (pt ca e un aeroport aglomerat) si cand ajungem nu stiu de unde sa luam masina, taxi, nici nu stiu unde e aeroportul in Timisoara...daca o fi la kilometrii buni de oras...cred ca e mai comod cu masina sau trenul...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!

 

Fetelor nu va povestesc ce am facut in minivacanta de Pasti pt ca nu am facut nimic deosebit. Vizite, mancare si REBECCA.

De fapt trebuia s-o pun pe Rebecca prima pt ca ne-a ocupat tot timpul si ne-a cam facut nervii prastie.

Dar mai intai vreau sa va cer un sfat: sunt cu nervii la pamant. Nu dorm ca lumea de 2 saptamani de cand Rebecca si-a facut un obicei de a ma scula la diferite ore din noapte. De fapt, indiferent la ce ora o culc, cam dupa 4 ore se trezeste si ma cheama sa stau cu ea. Rebecca doarme in camera ei, singura, de la 1 luna. Pana acum 2 saptamani nu am avut probleme cu ea in ceea ce priveste somnul: la 22.30 o duceam la culcare, o pupam, imi spunea sa sting lumina si se culca. O minune de copil! (chiar ma intrebam atunci "oare cat o mai dura?")

Si ca atare sunt cheauna de somn (eu sunt genul de om care are nevoie de 8 ore de somn pe noapte, neintrerupt), super nervoasa si mi-e teama sa nu clachez. Cred ca mai am f putin, oricum...

Ca sa nu va mai spun ca ma duc si dorm cu ea, dar are somnul f f f agitat, se foieste, se-nvarteste, geme, vorbeste si ca atare, dupa ora respectiva eu nu prea mai pot dormi...

 

Da-ti-mi un sfat, ce sa fac, cum sa fac sa doarma iar fara sa se mai trezeasca?

Am vorbit cu pediatra si mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la ultimele masele care nu i-au iesit inca si sa-i dau o jumatate de lingurita de Peritol. I-am dat, dar degeaba...

 

Si ea se scoala f obosita (avand somnul atat de agitat..).

 

Imi cer iertare pt scrisul cam haotic dar sunt super obosita (azi noapte am dormit doar 4 ore).

 

Imi dati un sfat?

 

Multumesc ca m-ati ascultat.

 

raluca

www.rebecca.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...