Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (34)


Recommended Posts

Voi ce zice-ti ? sa-i dau mar la ora 10? ca morcovu nu mi l-a macat[bang] nu i-a placut...Eu din cate stiu, marul e bun ca poate fi pansament pentru stomac, dar nu stiu daca e valabil si la copilasi...El nu pare deranjat, nu-l doare nimic, lapte nu i-am mai dat acuma dimineatza...si imediat i se face foame...daca morcov nu vrea...pana la 13 cand mananca cu carnita de pui ce sa-i dau? Banana oare? sau mar? voi ce zice-ti?

Pupici!

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aissa, nu este vorba de marcat pshic, nici nu s-a exprimat asa saraca femeie. Eu v-am zis pentru ca mai multe fete au intrebat acum fiecare face cum vrea.

Si eu o sa-i mai dau animalute pentru ca am prea multe. Dar sa stii ca procentul ala de 80% este mult prea mare. Si eu am ramas surprinsa cat de multe jucarii cu chip de om am gasit pe piata. Pana acum nici nu cautasem asa ceva, dar cand am cautat am gasit foarte multe si foarte dragute. Iar daca stau bine sa ma gandesc cand am fost mica aveam numai papusi in casa pentru ca alea se gaseau pe vremea respectiva.

 

Ana, incearca sa-i dai un mar copt cu branzica, poate vrea si ala strange la burtica.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,

 

Eu din cate stiu pentru diaree (ma rog, in cazul tau scaunul acela moale) chiar se recomanda banana. Sora mea a avut la un moment dat o infectie intestinala grava si avea voie sa pape numai morcov fiert si banana. Deci daca ti-o accepta nu vad de ce nu i-ai da.

 

Am pus pozici noi, revin mai incolo.....

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil]

Povestea nasterii id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellen, ca sa aiba cosmaruri noaptea de la o jucarie trebuie sa-l marcheze psihic. La asta m-am referit, se subintelege. Iar tu ai spus ca ti-au fost interzise. Ceea ce e departe de a fi recomandate cele cu aspect uman. Procentul de 80% l-am dat, e clar, din burta. Dar uita-te in jur: pe haine, pe cearceafuri, pe plapumici si paturici, pe carucioare, si majoritatea mutunachilor (nu am vazut nici unul de fapt uman) sunt animale. Iar papusile la varsta asta....or fi si bebelasi mai compacti din plastic, dar cele care au mainile si picioarele de se misca sau mai iesite in relief (sper ca se intelege ce spun), au par si alte alea, eu nu le dau la fata sa-si scoata ochii sau sa inghita floace. Papusile cred ca merg un pic mai incolo. Dar, ma rog, eu sunt un umil om nu medic si se poate sa gresesc.

Ana, cred ca mai bine ii dai banana, si incearca sa ramai la un fel de lapte si renunta pe moment la branza de vaci din comert.

 

PS: mi se pare ca-s cam acida in dimineata asta, cred ca de la ploaie....

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">

[foto]cu printesa id="violet">[ispita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BINE V-AM REGASIT!

 

am scapat de febra, dar am o noua obsesie... ma bate gandul sa-i iau termometru pentru ureche...

 

a folosit cineva?

 

SANATATE pentru Stefan!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SONid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roandre hai ca am ramas datoare cu un raspuns. L-a masurat dr. si la 6 luni jumatate are 7900 greutate si lungime 71.

 

Angela eu nici nu pot sa ma uit la copii astia saracii iar la televizor daca este vreo stire cu copii maltratati schimb canalul. Oricum bravo pt modul in care ai luat atitudine.

 

Noi avem iar pofta de mincare si de cind cu ploaia asta doarme copilul aproape tot timpul.

 

ellen hai ca este simpatica doctora ta. Asta inseamna ca fetele vor ramine marcate ca baietii au puta si ele nu si invers pt baieti.[:-)))][:-)))] .... sper sa nu te superi dar mi se pare hazliu.

 

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, iti dai seama ca saraca femeie imi spune tot ce stie iar eu fac daca vreau. Nu e vorba de interzis, ea isi face datoria si imi spune este treaba mea daca iau in seama ce spune si ce nu. Si nu e vorba de desene ci de ce ia in mana si se joaca.

 

Oricum pe piata sunt foarte multe jucarii si eu consider ca este foarte important sa-i dai bebelusului sa se joace cu jucariile caracteristice varstei lui.

 

Eu zic ca mai bine lasam deoparte subiectul asta, eu am raspuns pentru ca au intrebat mai multe fete. Fiecare face cum crede. Nu imi place sa ma contrazic cu nimeni asa ca mai bine hai sa uitam.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor mi-e asa de leneeee...............dar o leneeeeeeeeeeeee de ma doareeeeee!

 

In rest.....LA MULTI ANI bebicilor sarbatoriti azi!!!!!id="size3">id="blue">

 

LA MULTI ANI DANA !!!!!!!(pentru ieri)id="size3">id="red">

 

Sanatate multa lui Stefan!!![dual]

 

Ma duc ca urla bazucu cu 2 dintzoci!!!!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ellen

Aissa, iti dai seama ca saraca femeie imi spune tot ce stie iar eu fac daca vreau. Nu e vorba de interzis, ea isi face datoria si imi spune este treaba mea daca iau in seama ce spune si ce nu.


id="quote">id="quote">Il lasam deoparte subiectul, eu una cred ca am fost prima care te-am intrebat care e faza. Dar du-te la momentul cand ai scris despre asta si ai sa vezi. Tu cu manuta ta ai scris: ne-au fost interzise. De aici si nelamuririle noastre.Pufy, si mie mi-e cam lene....dar vremea asta ma face sa fiu mai activa, si rea se vede treaba (pe mine ma mustra constiinta ca raspund asa dur lui Ellen, dar ma mananca si limba si nu pot sa tac). Asa ca eu am facut sarmale, acum le-am bagat la cuptor. Fata a papat si masa 2, desi fructele da si laptele ba, iar acum sunt calare pe DC.
Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]cu printesa id="violet">[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...