Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Danina nu se vad pozele. Albumul este public?

 

Anamari, am auzit si eu ceva de capsuni ca nu se recomanda de acum...dar cum nici nu se gasesc nu am mai intrebat doctora.

Cat despre diversificarea Liei, poti sa-i dai si fructe si legume...ideea e sa fie progresiv, adica o leguma azi, maine un fruct, poimaine o leguma, un fruct si o alta leguma sau un alt fruct si tot asa.

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 6 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, da, intr-un patut pliant (camping bed) pentru bebelusi am pus-o pe Alma. E practic si il caram peste tot unde innoptam, iar Alma doarme foarte bine in el. Are si salteluta si peretii au un fel de gaurele (e din ceva panza patutul)prin care poate vedea. Eu ii car intotdeauna si un set de pat si i-l pun in patutul acela si pe ea o pun in sacutul de dormit. Chiar azi (ca printre picaturi am tras si o fuga la cumparaturile saptamanale)

i-am luat inca un sacut de dormit, mai subtire si mai lung, pentru vara.

Eu zic sa-ti iei inima-n dinti si sa calatoresti linistita cu fata ca nu se intampla nimik. Poate ai parte de aventuri, dar totul e si mai distractiv asa. Stii ce boacana a facut Alma ieri? Mie mi-a venit ideea de a o schimba in masina [batcap] intr-o parcare unde ne opriseram sa ne tragem sufletele si unde nu erau toalete (ca de obicei este peste tot vreun loc prevazut pentru schimbat bebeii).Si normal ca mademoiselle a mea se misca de zor si eu nici nu ma puteam desfasura in voie si tocmai cand i-am luat scutecul si am vrut sa-i pun altul sub fundulet a facut fata kk exact in palma mamicii ei. Ce zici de asta? Normal ca ne-a infundat rasul si pe mine si pe Fons si m-am curatat si eu cum am putut, cu apa minerala si cu sampon de bebe[:D].

In alta ordine de idei, m-am uitat pe site-ul ala de la Cora si m-am mirat de preturile practicate in Romania la multe produse. Mamma mia, dar preturile sunt ca pe aici (si din cate stiu eu, la Cora sunt totusi preturi rezonabile fata de alte locuri).Si ca tot pomeneati si de Carrefour, am fost si eu la Carrefour-ul din Epinal, Franta, si am umplut portbagajul[:D] cu borcanele pentru Alma (de la Nestle si inca de la ceva firma) ca sunt mult mai variate si incomparabil mai ieftine ca aici (aproape jumatate pretul.Mie mi-am luat cea mai noua editie (2005) a dictionarului Le Petit Larousse (ala mare si gros).

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetili!

LA MULTI ANI ALEXANDRA, SARAH SI YASMEEN!!!!!!id="red">

 

Si noi facem parte din clubul mamicilor somnambuloase..ne trezim de 3-4 ori pe noapte...de 5 luni si o saptamana [;)]...cred ca pana laurma tb sa ne obisnuim noi..ca puii nostri nu dau semne de a se dezvata..eu am incercat diverse metode...ceai, mangaieli, suzi..nimic nu functioneaza..Ina are o personalitate de mama mama...cand vrea tzitzi nu opot pacali cu altceva..alta data vrea ceai...si daca nuamfacut..nu accepta de nici un fel tzitzi..si tot asa...si eujoc dupa cum vrea ea...

Mai nou noaptea nu o mai pun de fiecare data inapoi in patut..iidau sa suga mai mult dormind si ramanem sa dormim impreuna ca doi belferasiin tot patul...

 

Fetele..bebeii vostri s-au acomodat cu ora noua...ca Ina inca e obisnuita dupa celalalt orar...si aseara nu a vrutsa adoarma pana la 11..ea care de obicei adormea pe la 9.30????id="red">

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty sigur o sa-si revina copilu la programul lui obisnuit. Este normal sa reactioneze asa, voi erati agitati rau cu tot balamucul, locul nu mai era cel cu care era obisnuit si colac peste pupaza si lumina ..... Incearca sa nu-i mai faci baie 2 zile (spala-l doar un pic la fundulet seara) si o sa-i placa din nou usor usor.

Seara ma trezesc si eu de 2 ori pt suzeta si pe la 5 pt ceai iar la 7.30 pt lapte ... dar asta a fost programul lui. Daca la tine s-a schimbat brusc inseamna ca este tot din cauza schimbarii. Eu zic ca daca pina acum nu avea nevoie de ceai sau lapte noaptea nici acum nu are nevoie, incearca doar sa o linistesti usor , sa o mingii si poate adoarme repede la loc. Succes.

 

Si eu sunt multumita de patul pliant pe care il avem (gen tarc), se stringe si poti sa-l iei cu tine oriunde. Asa am avut si la baiatul mare si pot sa va spun ca am facut multe "plimbari" cu el, a fost super util.

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...