Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

Buna fetelor,

eu nu pot sa cred ce-am citit mai sus...

poate ca este cineva interesat sa-l discrediteze pe dr...

N-am mai intrat demult pe-aici si v-am citit acum `pe diagonala` postarile si, astfel am retrait emotiile din perioada de sarcina. Pana la urma a fost f. bine, dr. T. a fost OK, iar de bani - nici vorba - l-am alergat pe scari cu plicu` si n-a vrut sa-l primeasca. E-adevarat ca eu am fost o pacienta `parfum`, n-am avut pb in sarcina, doar nasterea a fost prin ceza pt ca mai aveam una.

 

Am intrat sa le urez sarcina si nastere usoara burticilor si sa va intreb daca si-a montat cineva sterilet (pt ca intentionez si eu) la dr. T si cum a fost, cat a costat, unde -la cab/la spital?

 

[pup] pe burtici,

 

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor,

eu nu pot sa cred ce-am citit mai sus...

poate ca este cineva interesat sa-l discrediteze pe dr...

N-am mai intrat demult pe-aici si v-am citit acum `pe diagonala` postarile si, astfel am retrait emotiile din perioada de sarcina. Pana la urma a fost f. bine, dr. T. a fost OK, iar de bani - nici vorba - l-am alergat pe scari cu plicu` si n-a vrut sa-l primeasca. E-adevarat ca eu am fost o pacienta `parfum`, n-am avut pb in sarcina, doar nasterea a fost prin ceza pt ca mai aveam una.

 

Am intrat sa le urez sarcina si nastere usoara burticilor si sa va intreb daca si-a montat cineva sterilet (pt ca intentionez si eu) la dr. T si cum a fost, cat a costat, unde -la cab/la spital?

 

[pup] pe burtici,

 

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu zic sa nu judecam si sa nu jignim pe nimeni; eu sunt sigura ca doar medicul stie ce s-a intamplat la nasterea aceea; pai Blanca are o colega, colega are o cumnata, cumnata un copil; eu cred ca pana la noi realitatea s-a deformat mult si poate colega nu prea stie cum e cu nasterea si ce se intampla acolo; ma gandesc si eu ca nu a inteles prea bine si atunci a improvizat faza cu placenta; despre treaba cu banii ceruti inainte nu stiu ce sa zic deoarece eu am fost doar la cabinet la dansul si am platit consultatia;stiu ca atunci cand nu stii cat sa dai unui medic intrebi in jur; poate asa s-a intamplat si cu tipa asta; o asistenta o fi spus taticului ca atat merge o cezariana, el a platit inainte sa stea linistit si din gura in gura s-a ajuns la povestea de mai sus. Cine citeste povestea asta poate sa spuna mai departe ca medicii de la Elias cer banii inainte de nastere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by valen

Fetelor, eu zic sa nu judecam si sa nu jignim pe nimeni; eu sunt sigura ca doar medicul stie ce s-a intamplat la nasterea aceea; pai Blanca are o colega, colega are o cumnata, cumnata un copil


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))] Ura draguta mea, cumnata un copil...Beeeeey, deci nu pot sa cred. hai mai ca asta e prea de tot. Am nascut cu dr. T. pe 13.05, primul meu copil in fix 3 ore si 35 de minute din clipa cand m-a vazut prima data pe masa. Am un copil perfect, fara maini rupte, clavicule si alte alea, placenta nici nu am simtit cand mi-a scos-o (caci stiam ca doare ca o a doua nastere si asteptam cu mare frica); (ooops! daca a uitat s-o scoata???[alcool]) Am o epiziotomie perfecta care la 4 zile de la nastere abia daca o mai simt... Si toate astea m-au costat... Atentieeeee MOCA! Vorba Lordrei. Astept cu mare nerabdare revederea la 6 saptamani poate imi va permite totusi sa-i multumesc pentru tot ce a facut pentru mine.Deci nu cred pentru nimic in lume asa ceva, iar fetele care ii sunt paciente de ceva vreme stiu despre ce vorbesc. [;)]Andreea, mamica lui [bb] Filip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix sa-ti traiasca baietelul sanatos si frumos! Sa stii ca te-am urmarit de ceva timp, pt. ca am vazut ca vei naste cu Dr. Tutunaru la Elias si asteptam sa povestesti cum a fost. Cred ca ai inteles gresit ce am scris eu; am vrut sa spun ca nu stie nimeni ce s-a intamplat cu fata aia tocmai pt. ca informatia a trecut prin gura multor persoane si s-a deformat. La noi asa se intampla; unu nu intelege ceva si mai infloreste astfel incat ajungem la sf.(cine stie ce a patit in realitate biata mamica).De aia m-am gandit ca cineva care ar citi in fuga ce s-a scris pe aici ar putea intelege ca defapt TOTI MEDICII DE LA ELIAS VOR BANII INAINTE.Sa stii ca si eu am incredere in Dr. Tutunaru, altfel nu l-as fi ales pe dansul sa-mi urmareasca sarcina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, felicitari! Sa-ti traiasca baietelul, sa fie cuminte, papacios si...fara colici(extrem de important!)[bis][bis][bis]

 

Cat despre nastere...[cool][cool][cool]

Ma bucur ca ai scapat si tu fara "maini rupte, clavicule si alte alea" [cool][cool][cool]

 

Clio [;)] si [bb] Alexia Maria(DN 21 aprilie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nique15

Mai fetelor, aveti mila, ce Dumnezeu!Cu cat ma apropii mai tare de termen cu atat aud tot felul de povesti care mai de care mai horror!!! Chiar asa sa fie? Pentru linistea mea sufleteasca refuz sa cred asa ceva!Sper sa nu-mi schimb parerea din august!Ioana [gravi] si bblina 29+


id="quote">id="quote"> Iubita fa bine si nu ti mai face ganduri negre...cum sa crezi asemenea aberatie de poveste? Mie mi se pare cusuta cu ata alba, facuta sa l discrediteze pe doctorul asta care a devenit prea popular dintr o data.Nu pot sa spun decat SA II FIE RUSINE celui sau celei care a inventat asa ceva.Doctorul Tutunaru este un profesionalist si in nici un caz un ciubucar...n are fatza de asa ceva.Uite te in okii lui data viitoare cand mergi la cabinet si spune mi ce ai vazut. Eu una am vazut generozitate si profesionalism.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by V. Erica

Buna fetelor,eu nu pot sa cred ce-am citit mai sus...poate ca este cineva interesat sa-l discrediteze pe dr...N-am mai intrat demult pe-aici si v-am citit acum `pe diagonala` postarile si, astfel am retrait emotiile din perioada de sarcina. Pana la urma a fost f. bine, dr. T. a fost OK, iar de bani - nici vorba - l-am alergat pe scari cu plicu` si n-a vrut sa-l primeasca. E-adevarat ca eu am fost o pacienta `parfum`, n-am avut pb in sarcina, doar nasterea a fost prin ceza pt ca mai aveam una.Am intrat sa le urez sarcina si nastere usoara burticilor si sa va intreb daca si-a montat cineva sterilet (pt ca intentionez si eu) la dr. T si cum a fost, cat a costat, unde -la cab/la spital?[pup] pe burtici,Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE


id="quote">id="quote">Sa ti traiasca ingerashii Erica! Si eu vreau sa mi pun sterilet dupa nastere si dupa ce o sa l intreb pe domnul doctor iti spun si tie , dar cred ca cel mai bine e sa pui tu mana pe telefon sa l suni si sa l intrebi ce si cum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...