Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

Buna fetelor, am si eu o intrebare poate puteti sa ma lamuriti.

Cand ramai insarcinata temperatura trebuie sa fie peste 37?

Eu am 38 de zile de cand nu am avut musafiri si inca nu mi-am facut testul. Luna asta nu mi-am luat temperatura decat acum 2 zile si am 36.9.

 

O zi buna

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Slavmihid="red"> la 38 de zile de la UM poti vedea si sacul embrionar la eco. Asa ca fa-ti curaj si cumpara un test de sarcina, e cel mai sigur mod de a afla. Apoi fa programare la un eco intravaginal, acolo iti arata si daca embrionul s-a implantat in uter si e bine.

 

Auraid="green"> l-am sunat de dimineata, mi-a zis ca nu mai are locuri saptamana viitoare si i-am zis ca trebuie, ca un sfert de ora macar, ca vreau sa ajung si la triplul test (saracul, sper sa nu ma bata cand ma vede) a zis sa vin luni seara. Adica acum luni. Abia astept. Eu de abia marti fac 14 saptamani dar a zis ca nu e o problema daca vin cu cateva ore inainte. Si nu iti mai face probleme. Eu nu am slabit, dar nici nu am pus vreun gram de cand sunt insarcinata si nu mananc deloc seara, iar dimineata si la pranz mai mult nu mananc. Dimineata nu prea am timp, iar la serviciu nu prea gasesc ceva sa imi placa (si sa fie si hranitor). Lasa ca o a fie bine bebelusii. Poti sa iei un supliment de vitamine. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna mey burtici!

 

Auraid="red">, sa stii ca nu tre' sa-ti faci griji in legatura cu kilogramele.

Uite de ex si eu in primele 4 luni de sarcina am slabit de la 52 kg la 48, asa ca...don't worry!

Daca asa ai conformatia, mai slabuta, nici de acum incolo nu prea te vei ingrasa.

Uite iti dau o sugestie...acum ca vine timpul fructelor (daca-ti plac) - fa-ti plinul! Sunt super si pt tine si pt bebe![:D]

 

Eu toata sarcina n-am luat decat 6 kg, si deloc vitamine sau alte medicamente... si bebelusa mea a fost sanatoasa si vioaie, in ciuda celor 2,900 kg[V]

 

Va pup

 

A, si Dl. Iosup e super la echo, spune sex imediat[:D]

 

Gabriela si mariuca

 

http://community.webshots.com/user/uki2003

 

MARIUCA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor va multumesc pentru incurajari si sfaturi.

Uki am sa incerc sa mananc mai multe fructe de acum incolo.

Kid, ma bucur ca ai reusit sa te programezi mai devreme la dr. Iosup. Sa ne spui si noua ce este fetita sau baietel. [:D].

Mi-a zis un coleg a carui sotie a fost la dr. Iosup ca vorbeste foarte incet si ca nu prea intelegi ce spune. E adevarat?

 

va pup, Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io am ramas ieri fara net... mi s-a ars placa de retea...[q][q]

 

asadar, la eco a fost bine, de data asta e la locul lui. mi s-a asezat

si inima la locul ei, acum astept sa creasca!

 

sorry ca n-am putut sa va dau vesti bune mai repede... dar stiti cum e.. alea rele circula si mai repede... no news is good news... parca asa se scrie[:)]

 

Cristina [gravi]6+ si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis]

Felicitari Cristina! Ai trecut de emotiile cele mai mari! Iti doresc sarcina usoara in continuare si sa fie bine mai departe!

 

[s] Uki, LA MULTI ANI! Multa fericire si impliniri alaturi de cei dragi si de Mariuca!id="size2">id="red">Asa suntem noi, mai intarziate, dar niciodata nu e prea tarziu! Nu???[:I]

 

Mai fetelor, chiar nu a ajuns nimeni la cabinet sa ne dea si noua vesti?

 

[pup]

 

 

Ioana [gravi] si bblina 23+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...