Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cristina, [flo][flo][flo]felicitari si o sarcina cat mai usoara!

 

Fetelor, eu am fost deja la cabinet vinerea trecuta dar de abia acum am citit intrebarile voastre. De povestit nu stiu ce sa va spun, mai bine intrebati voi ce va intereseaza. Oricum un avantaj este cert: are mult mai mult timp de stat de vorba cu noi si daca te duci si tarziu - eu am fost pe la 7h30 - nici nu-i mai suna telefonul din 5 in 5 minute[:D]

 

Am si eu o intrebare care ma framanta: exista cineva care a facut Pregnyl la inceputul sarcinii ( primele saptamani ) si careia la echo morfologica i-au iesit Ir-urile pe uterine mari? Daca da, ati reluat tratamentul cu Pregnyl din sapt 15? A avut si rezultate, adica la echo de 20 saptamani se normalizasera IR-urile?

 

Multumesc pentru raspuns si sa aveti un week-end placut!

 

SIMODINA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor! O saptamana cat mai frumoasa va dorim!

Simodinaid="green">, am si eu cateva intrebari legate de cabinet: unde anume este situat(adresa), care este programul dl doctor la cabinet, ai facut si ecografie si mai ales cat costa o consultatie (eventual in care este inclusa si ecografia)?

Sper ca nu te-am zapacit prea tare...

in legatura cu ce ai intrebat tu (legat de Pregnyl)... eu am facut Pregnyl din saptamana a 5 a pana in a 14, dar IR-urile mele au fost normale inca de la prima ecografie (sa 14), iar la a doua (20 sa) s-au pastrat in limitele normale... deci nu te pot ajuta prea mult.

Poate sunt alte fete care au fost in situatia descrisa de tine.

Mult succes in continuare si sarcina usoara!

[flo]

 

Ioana [gravi] si bblina 24+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simodina,

 

Eu am facut Pregnyl 10 plus 4!

 

Pana in saptaman 14 cand am fost la echo si totul era in regula!

Eu am avut o stuatzie mai complicata si am incaput tratamentul cu inima cat un purice pt era primul medic care imi spunea ca tratamentul care imi fusese recomandat de trei medici plus Spitaalul Fundeni era aiurea !

 

Si timpul a demonstrat ca a vut dreptate!

 

Mergi super linistita pe mana dr ca va fi super bine!

Pupicei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...