Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Paciente ale dr. T, AJUTOR!!!!

Am fost ieri la dr. T la cabinet si am fost socata sa gasesc un dr. atat de tanar; mi-l imaginam mult mai in varsta (din ce am citit pe net).

Am avut impresia ca este un stagiar al dr. T lasat in locul lui. Mi-l puteti descrie si mie va rog? Incerc sa nu-mi fac deja o parere si sa astept si o a doua intalnire cu dr. ptr. ca prima a fost dezastruoasa: am stat de vorba 3-4 minute ptr. care am platit 500 000 lei, i-am spus in mare povestea mea, a spus la un momentdat "sper ca nu vrei sa-ti fac eu laparo ptr. ca eu nu fac(probabil era o gluma, habarnam...) i-am spus ca ma deranjeaza ceva in acest moment si anume ca am o secretie si nici vorba sa ma cotroleze mi-a zis sa merg la orice laborator sa fac un examen de secretie.

Voi ce parere aveti?

Multumesc anticipat!

Lala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]Lala, stai linistita, el era, doar ca nu-si arata deloc varsta. Cat despre secretie, nu avea de ce sa te consulte, si mi se pare de bun simt sa te trimita sa faci o analiza. El nu avea ce sa-ti faca nici daca te consulta. Daca avea laborator intelegeam sa-ti recolteze dar asa...?

Daca vreti sa vorbiti mai mult data viitoare, fa-ti lista de intrebari si dezbateti tot ce te framanta. Bafta!

 

Andreea [gravi] 39 sapt.

Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, e un tip tânar(nu-i stiu varsta, insa se pare ca s-a conservat extrem de bine), inalt si ras pe cap. Daca semnalmentele corespund, atunci el era.

Chestia cu laparoscopia era probabil o poanta, fiindca el face foarte multe laparoscopii si este si foarte bun in asha ceva. In privintza secretiei, intr-adevar nu prea avea ce sa-ti faca. Nu este adeptul controlului ginecologic, de aia te-a si trimis mai intai la laborator sa-ti faci examen de secretie, ca abia dupa aceea sa-si dea cu parerea.

Mie, de 1 an de cand merg la el, nu mi-a facut niciodata control ginecologic. Face in special ecografii iar pt. orice alta problema (exceptie interventiile chirurgicale) te trimite mai intai sa-ti faci analize si abia apoi isi da cu parerea.

 

Sper ca te-am lamurit cat de cat.

Bafta!

 

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Andreea ai dreptate in ce priveste pb cu secretia, asta cam asa e nu poate vedea cu ochiul liber germenii sau mai stiu ce-o fi pe acolo...

Imi este tare greu, ptr. ca dr. meu de pana acum (care din pacate s-a prapadit) imi spunea ce sa iau si ce sa fac doar uitandu-se, uneori doar spunandu-i la telefon ce pb am...era mult mai comod.

Mi-am pus mari sperante in dl. dr. T si voi merge la el in continuare ptr ca voi lupta pana la capat sa am un bebe.

Lordra, da este exact cum spui tu, m-am mai linistit...bine ca am ajuns unde trebuie. Daca spui tu ca nu ti-a facut control gineco de un an de cand mergi la el, asta ma face sa intele de ce nu m-a controlat nici pe mine ieri.

Multumesc ptr. raspunsuri, sunteti dragute! Stiu ca mi-ati mai raspuns (amandoua) in trecut si la alte intrebari.

Lala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, Tutunaru este un medic extrem de nonconformist. De multe ori o sa te socheze metodele adoptate de dansul. Un singur lucru pot sa-ti spun: este un foarte bun profesionist si intotdeauna stie exact ce face (spre ex. pe mine, dupa ce mi-a descoperit cauza problemelor, m-a trimis direct la homeopat si a refuzat sa-mi dea tratamente alopate. In concluzie: in juma' de an am ramas insarcinata si mi-am si echilibrat organismul din foarte multe puncte de vedere).

O sa fii multumita de el, sunt sigura. Totul e sa te duci la el cu mintea deschisa si gata sa-i urmezi sfaturile, chiar daca ti se pare ca nu seamana deloc cu cele ale altor medici. Repet: stie ce face si intotdeauna urmareste doar binele pacientei.

 

Bafta!

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Lala, si eu am patit la fel cand am ajuns prima oara la spital, sa il caut (ma indemnase o prietena).

Am stat pe bancuta si am asteptat cuminte 2 ore pentru ca vazusem iesind din cabinet un domn inalt cu parul alb, cu halat alb si mi-am zis ca asta e doctorul, sigur!

Doctorul T. de fapt a tot intrat si a iesit si ma uitam la el stramb mai ales ca avea gura mare si facea tot felul de glume pe culoar (ma gandeam ce rezident obraznic).

In fine, dupa 2 ore, am avut tupeul sa il intreb cand se intoarce dr Tutunaru. Va imaginati ce fatza a facut!!!

 

Asa ca nu esti singura care se socheaza cand il vede prima data. Dar sa ai incredere, asa cum au zis si fetele, e un doctor f bun si stie exact ce face. Mi se pare super ok si ca nu face consult ginecologic (urasc treaba asta), vede oricum totul la eco.

 

Fetelor care ati fost de curand la cabinet, o intrebare-intrebatoare: are deja paravan? Ca luni merg si eu si tare mi-e ca ma pune iar la dezbracat fara paravan, tare rushine imi e. totusi poate scap de dezbracat, am 19 saptamani de sarcina si ma gandesc ca am scapat de eco intravaginal.

 

Clio, te asteptam sa ne povestesti cum a fost nasterea...Abia astept sa ne spui!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[biz]... pai cand acest doctor nu glumeste, parca nu e el[:D], ce voua nu va place... sa fie pus pe sotii? (shotii)[8D]

 

Kid, stii ce sa faci cand te duci la cabinet si n-are paravan? ii spui ca tocmai trece o tipa frumoasa pe strada[^]...si te dezbraci...se prinde el de faza[:D][:D][:D]

 

pupacim la voi de fete faine[pup][pup][pup]

 

 

NASTERE USOARA ANDREEA (ANDORIX)[pup][olalaid="red">]

 

Gabriela si Mariuca

 

POZE CU MARIUCA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...