Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dintre fetele gravide... a mai facut cineva pregnyl pana in s. 12, ca mine? Sunt curioasa cam cum se desfasoara programul de sarcina dupa acest pregnyl (la triplu test ma refer). Sper sa nu-mi mai dea si altele de facut.

 

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lordra

Dintre fetele gravide... a mai facut cineva pregnyl pana in s. 12, ca mine? Sunt curioasa cam cum se desfasoara programul de sarcina dupa acest pregnyl (la triplu test ma refer). Sper sa nu-mi mai dea si altele de facut.Lordra


id="quote">id="quote">[:D] eu am facut din saptamana a 8-a si inca mai fac...sunt in saptamana 29! le-am facut continuuu....dar fac orice pentru bebele meu!asa ca stai linistita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu, Mika...dar de ce ai facut atat de multe? Era o problema atat de grava de ti-a dat sa faci in halul asta?

Io ma rog sa nu-mi mai dea altele in afara de cele pe care le-am facut pana acum, ca deja mi s-o cam luat. Sa inteleg ca nici vorba de triplu test, nu-i asha?

Eu le cam termin peste 2 saptamani (atunci o sa fiu in s. 12) si o sa merg la eco sa vad ce e de facut in continuare. Sper sa fie ok.

 

Bafta!

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lordra

Valeu, Mika...dar de ce ai facut atat de multe? Era o problema atat de grava de ti-a dat sa faci in halul asta?Bafta!Lordra


id="quote">id="quote">la mine e altceva...am niste probleme cu tiroida...si d-aia....oricum si mie mi s-a luat de ele , insa cred ca o sa le fac pana la final...asta e...bebe sa fie sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lordra, si eu am facut tratament cu pregnyl pana in sapt. 14. Dar din cauza pregnylului nu mi-a dat sa fac triplul test pentru ca influentzeaza rezultatul.

Intr-adevar, am fost si eu tot ieri la cabinet, si nu avea paravan. A aparut in schimb un birou cu un laptop pe el sau monitor.. nu am vazut exact ce era.

Eu pot sa spun ca mi-am cam schimbat parerea despre dr T.

Am plecat ieri de la cabinet cam enervata ... si mi-am zis ca nu am sa mai merg niciodata la cab. ca nu e nici o filozofie diferita fata de spital.. si mi se pare ca preturile sunt f piperate in comparatie cu alte cabinete de prestigiu. Asta am spus-o pe sleau. Sper sa nu va suparati pe mine.. insa este parerea mea .. si cel putin in privintza mea asa consider.

Vreau sa gasesc si eu pe cineva care a facut cezariana la dr. T. Vreau sa stiu cum a fost..(stiu ce pp o cezariana) insa vreau sa stiu cum se petrece totul la dr. T. Poate o sa-mi spuneti ca nu face cezariene.. ei bine.. eu am reusit sa smulg de la el aporbarea in sensul asta... si cred ca si modul cum a facut-o m-a enervat . Nu vreau sa spun mai multe.

In rest ... imi pastrez aprecierile pentru dansul in privintza profesionalismului.

va salut, Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diafera, scuze de curiozitate, dar de ce ai ales sa faci cezariana? E vreo problema clara sau pur si simplu preferi tu cezariana?

In privintza cabinetului si eu am fost nitzel dezamagita. Nu se respecta orele de programare iar dr. Tutunaru e cam prea grabit. Stateam de vorba mai mult la spital, cand era de garda, dacat acum cand merg la cabinet.

Ceea ce ma enerveaza la spital, la momentul actual, este ca tot timpul trebuie sa dea buzna cineva in timp ce ma consulta. Macar la cabinet pot sa-mi permit sa stau pana lamuresc ce am de lamurit (chiar daca-l vad grabit, tot nu plec pana nu aflu ce am nevoie, ca doar d-aia dau atatzia bani).

 

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diafera, cum a reactionat dr. cand a auzit de cezariana? Saptamana viitoare vreau sa discut si eu cu dansul despre nastere; stiti cand este de garda? Voi va duceti si mai tarziu la spital cand cand are garda?

 

Gabriela[gravi] 20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Da, intr-adevar, eu zic ca am un motiv intemeiat ca sa fac cezariana. Am boala polichistica hepato-renala (chisturi in ficat si rinichi) si nu am voie sa fac efort si sunt luata in evidenta la Carol Davila. Si cei de acolo nici nu se gandesc sa nasc natural. Ceea ce lui i se pare "o prostie" (asa s-a exprimat). Totusi este ingrijorat de faptul ca am rinichii ft mariti (20/9 cm) si mi se umfla picioarele. In privinta a cum reactionat ...initial nu mi-a spus clar ..pana la urma, pt ca am insistat, a spus ceva de genul: "mi se pare o prostie...dar daca tu te incapatanezi sa iti fac cezariana iti fac ..ca daca iti zic ca nu atunci te duci la altul care iti face". Si initial mi-a zis ca el nu e e de parere ca trebuie cezariana, ca el va incerca sa ma convinga pana la sfarsit sa nasc natural..si ca oricum e prea devreme sa discutam despre asta .

Sunt convinsa ca daca nu as fi avut boala asta nu ar fi stat la discutii despre cezariana. Si sincer.. daca nu as fi avut boala .. as fi fost tentata sa nasc natural pentru ca din tot ce am citit pana acum, m-am convins ca e mult mai bine asa. Acum depinde si de la caz la caz... daca intr-adevar copilul este ft. mare si poate creea probleme la nastere.. as inclina pt cezariana.. dar in momentul ala ar fi cam tarziu sau dificil sa il convingi sa iti faca cezariana ... ma gandesc la acea pacienta care a nascut recent la el si i-a rupt clavicula copilului. Acum noi vorbim pe marginea acelui caz.. insa nu stim exact ce s-a intamplat. Din cate s-a spus s-ar subintelege ca daca i-ar fi facut o eco inainte de nastere.. poate si-ar fi dat seama ca este greu sa nasca un asemenea copil. Nu stiu.. ma infior numai cand ma gandesc.

 

Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am tot evitat pana acum sa intervin in discutiile voastre, insa un singur caz,doua sau trei in care au fost probleme nu ar trebui sa va faca sa generalizati!

 

Eu am nascut pe 21 aprilie cu dr. Tutunaru si pot sa va spun cu mana pe inima ca pe langa faptul ca a decurs totul absolut firesc, atitudinea, comportamentul, profesionalismul dr.in cauza nu au lasat catusi de putin de dorit...mi-am dat seama ca m-am stresat in zadar cu tot felul de lucruri pe care le citeam sau le auzeam...Si mi-am mai dat seama de un lucru:important este sa comunici/relationezi cu cei care iti sunt alaturi in momentul nasterii, fie ca este vorba de moasa, de dr. sau de o simpla infirmiera...Este doar parerea mea!

 

Clio

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...