Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 5 )


Recommended Posts

Te asteptam sa ne povestesti cum a fost Clio. Ai postat pe undeva povestea nasterii? Ma bucur ca totul a fost bine, sa dea Dumnezeu sa ne fie si noua bine, eu am deja emotii chiar daca sunt d-abia la jumatatea drumului. Dar am incredere in doctor, sper sa nu fie plecat din tara in ziua Z si asta e tot ce imi doresc!

Pupici![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

o sa spuneti de mine ca sunt oaia neagra la acest subiect , dar nu fac decat sa aflu mai multe de dr T, caci si eu il plac si am fost la el si l-am recomandat mai multor fete . uitati ce mail mi-a trimis o prietena f buna :

 

"Buna ce faci? Am aflat ceva nasol. Cumnata unei colege a nascut ieri.

Am inteles ca a fost timp de 8 luni la un medic de la un spital(nu

stiu care si nu are prea multa imp), dar au apucat-o durerile inainte

de termen. I s-a rupt apa si nu reusea deloc sa dea de medicul ei asa

ca a chemat salvarea care a dus-o la Elias, fix la Tutunaru care era

de garda. I-a dat omului 300 Euro ca i-a cerut inainte ca la ... a

nascut foarte greu, iar dupa cateva ore a operat-o pt ca nu-i scosese

si casa copilului si a facut un hematom si.... nasol. A stat la

reanimare pina dimineata si nasol... Asa ca eu nu mai stiu ce sa cred

ca renumitul Tutunaru."

 

nu stiu ce sa cred si ce sa zic....:(

 

 

http://community.webshots.com/user/blanca_000

http://pg.photos.yahoo.com/ph/super_georgia/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blanca, esti sigura ca e vorba de Tutunaru, medicul care-si face treaba ca la carte si nu ia bani? Ca mie suma asta de 300 Euro luati de la o disperata care nu mai avea cu cine sa nasca, parca-mi cam miroase a altceva. Daca e intr-adevar asha, e trist!

Nu stiu ce sa zic: eu ii sunt pacienta de 1 an, m-a tratat (MOCA!) tot timpul cum trebuie si, chiar daca in ultimul timp l-am simtit mai obosit si mai ocupat, nu mi-a dat nici o clipa senzatia ca ar trebui sa-mi pierd increderea in el.

E singurul medic (si am fost la o gramada pana acum) cu care am curaj sa merg pana la capat si de a carui sfaturi tin cont fara sa-mi mai pun intrebari daca sunt bune sau nu. Cel putin, pana acum nu m-a dezamagit. Sa dea Domnul sa nu se metamormofozeze precum cei 99% medici din RO. (observi ca am lasat totusi un procent liber, ca or mai fi si alti medici stil Tutunaru pe care eu nu-i stiu inca)

 

Bafta!

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

Bey! io sunt de-e dreptul socata!!! cum mey Blanca sa uite dr sa scoata placenta? ce naiba? o fi beut inainte niste sake???[:D][:D]

 

Pai tu nu-ti dai seama? ooo doamne!!! e ceva ... prea mult...

 

Si io... care ma si gandeam la bebe 2... of of tre' sa caut alt doctor!!![bang] din nou!!!

 

Blanca, spune-i prietenei sa ne scrie si ea cum a fost...ha? ce zici?

 

Moaama! nu stiu ce sa mai zic... 100 cazuri frumoase si 2% naspa... oare e pura intamplare???[V]

sa speram!

 

Gabriela

 

POZE CU MARIUCA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blanca, scuze, nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu cred nimic din ce ti-a povestit prietena ta. Toate cele care suntem pacientele dr stim f bine ce crede el despre daruri, bani, cadouri etc...

Asadar, chiar daca ne e greu sa credem alte lucruri (operatii in pripa, graba nejustificata) poate ca totusi am reusi...dar chestia cu banii iti zic eu ca in veci nu o sa o credem.

Asadar, o fi ajuns la Elias, dar sigur nu a ajuns la Tutunaru. 300 de euro, inainte? Pare cam SF, parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, aveti mila, ce Dumnezeu!

Cu cat ma apropii mai tare de termen cu atat aud tot felul de povesti care mai de care mai horror!!! Chiar asa sa fie?

Pentru linistea mea sufleteasca refuz sa cred asa ceva!

 

Sper sa nu-mi schimb parerea din august!

 

Ioana [gravi] si bblina 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io inteleg ca cineva care abia-si pune-n gand sa mearga la Tutunaru sa-si faca griji pentru ceea ce aude rau despre el si sa puna in balantza hotararea de a-i calca pragul. Ceea ce nu inteleg eu e de ce pacientele vechi intra in panica dupa ce aud o asemenea poveste. Cred ca fiecare dintre noi care merge la control (gravide sau nu) poate vedea/simti daca Tutunaru isi face treaba cu aceeasi daruire cu care ne-a obisnuit sau da rasol dupa rasol.

Mie una nu mi s-a parut, pana acum, ca ar fi mai putin profesionist in ceea ce face. Repet, il simt mai obosit si mai grabit, insa nu mai putin profesionist. Si, pana la urma, asta e ceea ce conteaza: sa-si faca bine treaba, pt. ca atat noi cat si copii nostri sa iesim integri de pe mana-i.

 

Parerea mea!

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...