Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (6)


adita

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cornelia

Uita-te la ce a scris Erica!

EU ii daau 3-4bilutze intr-o linguritza de ceai cu o jumatate de ora inainte de masa sau cu 20 de minute dupa masa!

PArca asaa a scris Erica!

Noi suntem linistitzi si dormim de la 10,11, 12 pana la 5 dim mancam si apoi iar pna la 9! Succes mult si speraam ca dupa Diacramp se linisteste si gogosica ta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi Florina , sfatul tau in privinta somnului pe timpul zilei e f. bun am sa incerc si eu .

Deocamdata inca mai am o durere puternica unde mi s-a extras maseaua , insa am sa merg sa cumpar niste nurofen . Apropo de pastile vroiam sa va intreb ce pastile sau alte medicamente tineti voi in casa , oare ce sa cumpar in caz de ... Tin minte ca mama avea de toate insa nu stiu zau ce .

Cat despre casa , nu mai razbesc cu [rufe],[vase],[spala], mai ales calcatul rufelor e de nesfarsit . Cateodata simt ca o iau razna mai ales in zile ca astea cu atatea dureri de cap , masea etc.

Noi mergem vineri la vacin si tremur toata , sper sa fie bine .

Am sa revin .

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 10 saptamani[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bellamia id="red">ai dreptate nu prea ma mai lasa. Saptamana trecuta am iesit de doua ori pe zi afara si in rest nu prea imi mai ramanea prea muilt timp. Victorica e bine, am trecut de 5 kg si are vreo 58 cm. Suntem inca in urma cu greutatea dar ma bucur ca altfel e bine, e vesel si are energie.

Dar ca eu nu prea fac fata. mai ales ca sta mult timp la mine in brate si ii place in mod special in pas de dans saltaret. Iar eu cu forma mea fizica (dupa multe luni de stat in pat)..... In plus mananca la san si ar vrea toata ziua sa stea la tztzi. Nu suntem prea organizati cu mesele. Nu se compara cu copiii alaptati artificial carora li se poate face un program riguros.

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Bine ai venit Florina! Parca l-ai descris pe Seb in tot ce ai zis, inclusiv cu ce a zis pediatra. Eu am reusit chestia cu programul, iesind primele zile cu el afara si incercand sa il las sa mai si planga (nu mult) in pautut, ca sa stie ca trebuie sa doarma si ca daca plange nu il mai iau repede in brate. Si a mers. Iar noaptea o doarme intreaga.

 

Din pacate tot acest chin de a face acest program, cred ca se va da peste cap, caci a patit-o ca data trecuta, nu stiu de unde a mai luat-o, este plin de mucisori, azi noapte nu a dormit deloc, nu reusea sa respire...:( O luam de la capat cu boala se pare. I-am curatat nasul cu ser si cu pompita, i-am pus pernita speciala sub cap, la loc, si acum chin de a dormi pe spate, ca el doarme numai pe burta, dar nu poate respira deloc asa. Offf...

 

Crinuta, si eu il schimb pe Seb des din cauza faptului ca are non stop pumnisorii in guritza, dar si mana, cu maneca o baga...e fleasca....:))) Suzeta nu o vrea neam.

 

Pupici!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta,id="red"> eu am inteles ca toata vesela bb-lui treuie sa fie din plastic, inclusiv lingurita care nu trebuie sa aiba marginile taioase. E de preferat cica de diversificat cu lingurita pentru ca daca e in biberon si nu-i place, poate refuza laptele ulterior.

Vai, AnaMaria,id="red"> si eu am zile cand nu reusesc sa intru pe net.

Corneliaa,id="red"> merge Diacrampul? Ai inceput dieta cu varza?

 

lory, cris & alex 23.XI.2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bellamiaid="red">, abia acum mi-a sosit Diacrampul inca nu i-am dat iar despre dieta cu varza ce sa-ti zic...sta varza pe balcon si n-am timp sa-mi fac ciorbita...asa ca tot aman. ma indop cu chestii de la Herbalife....degeaba.[bang]

 

Bestutzaid="red">saru'mana.

 

Acum alt pocinog...ne plictisim foarte repede. Am umplut peretii cu desene animate si in fiecare zi de 100 de ori/zi facem inventarul....n-ar fi o problema prea mare dar....NU MAI AM COLOANAAAAA!!!!![q]

 

 

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005

http://community.webshots.com/user/corneliaa100

http://www.alex.dan-cornelia.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florinaid="red">, bine ai venit! Chestia cu (a)dormitul lui bebe am experimentat-o si noi. Cu cat trece mai mult timp intre reprizele de somn, cu atat e mai plangacios si il adorm mai greu. Intr-o vreme nu reuseam sa-l adorm decat in brate, plimbandu-ma prin casa. Acum mai adoarme si punadu-l la san, chiar daca nu e ora mesei. Ma bucur, pentru ca nu mai puteam de dureri de spate. Nu vrea insa sa adoarma in scoica (scaunelul de masina), chiar daca il leagan. Defapt nici nu vrea sa stea in el mai mult de 10, max 20 minute, oricat as incerca sa-l distrez. Ai vostri stau/dorm in scaunel?

 

In rest noi suntem bine, am facut vaccinul si a fost fara efecte secundare; un pic de maraiala a doua zi, dar atat. Piciorusul e bine, iar febra a fost mica - 37,8.

 

Alte progrese remarcabile nu am facut, asa ca nu avem cu ce ne lauda. Avem 6,8 kg si 60 cm la 10 sapt. jumate.

 

Oanaid="red">, si Mihai al meu doarme numai pe burtica si a fost chin saptamana trecuta cand a avut si el mucisori. Eu i-am pus picaturi cu apa de mare si am scapat in cateva zile. Facea insa un scandal la curatat nasucul cu pompita de-mi venea sa fug de-acasa.

 

Cornelia, si noi cu Gripe Baby Water am scapat de colici. Ii mai dadeam si Sab Simplex si ceai Beby Drink din cand in cand.

 

Lingurita eu folosesc una cu varful se silicon. E mai micutza si lui bebe ii place.

 

 

Va pup pe toti mamici si pitici si va urez numai bine!

 

Mona si bebe Mihai (13 ian. 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la mamici si bine ai venit Florinei. Saphir nu mai stiu daca tu alimentezi la san dar am citit pe undeva-probabil tot pe aici- ca celor alimentati la san le plac suzetele din latex pt ca sunt mai moi decat cele de silion si seamana cu ceea ce cunosc ei.

Florina cat a luat bebe-ul tau in greutate de a spus doc. ca e prea mult? Eu nu l-am mai infasat pe Cristi de la o luna nici macar noaptea.

Si noi am facut ieri vaccinul, in sfarsit (avea copilul mai mult de 2luni jumate). Era la cabinet o jaleee, ca era zi de vaccinari...

Cristi a fost ieri abatut si marait toata ziua, a facut febra si vad ca si azi la pranz a mai tras un 38 asa ca i-am mai bagat un supozitor. In rest suntem bine, ne-am gasit o noua joaca, ne ridicam piciorutele cat putem de sus si pedalam un pic din ele.

Va pupam pe toate,

 

Mamica Dana si un bebe Cristi.

Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...