Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (6)


adita

Recommended Posts

Oanaid="red"> deci asta urmeaza ? Ca si la noi sportul cu privitul mainilor si a picioarelor mai nou e in floare.... si cand te gandesti ca eu am ochelari, cand va incepe sa mi-i traga de pe nas o sa imi pun de voie de nevoie lentilele de contact [:D]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, scuze ca intru direct in problema, dar eu nu am menstruatie nici acum, la 2 luni si jum. de la nastere, si nu pot lua Exluton decit dupa 1 ciclu, nu? N-as fi vrut sa ma risc, chiar daca alaptez...Stiti ceva, ca eu la dr. n-am reusit sa mai ajung...

Va pup pe toate, si pe bebelini!

 

 

Zimbeste, nu te costa nimic, si totusi ce dar nepretuit...

http://community.webshots.com/user/mihaelatincu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia eu nu stiu sa-ti raspund la intrebare, insa as fi mai precauta, si nu as lua anticonceptionale de nici un fel pe perioada alaptarii;

 

Am primit un cosulet(scaun) de masina, tip scoica de la firma Primii Pasi, si sotul meu si cu mama nu sunt de acord sa tin copilul in el in timpul zilei. Imi puteti spune va rog cam cat timp, maxim ati lasat bebeii vostri in acest cosulet in timpul zilei? PLEASE...., caci se mai face si putin balansoar si l-as mai potoli putin pe bebeul meu!

 

 

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinasalavastru/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="red">, mucisorii au tinut 5 zile, insa noaptea era teroare ca ma trezeam din ora in ora sa ii curat nasucul. De dormit insa tot pe burta a dormit, ca pe spate se trezea la cateva minute dupa ce il puneam in patut. L-am mai si luat cu mine in pat si culmea, langa mine doarme si pe spate, dar la el in patut cel mai bine doarme pe burtica. Picaturile se cheama Mar si sticluta are pulverizator, ceea ce pare sa ajute. Pe sticluta scrie ca e special pentru copii si sugari.

 

ALina (Kita), eu nu-l tin mult in scoica, cca 15-20 min ca nu prea vrea sa stea. Nici mie nu mi se pare ca are o pozitie confortabila si poate de asta nu ii place nici lui. Eu am un model de la Chicco. Teorietic ar putea si dormi in scoica, doar e special facuta pentru mersul cu masina si mai toti copiii dorm in masina. Noi nu l-am incercat insa in masina. Am facut un singur drum mai lung cu masina si atunci i-am pus cosuletul lui pe banccheta din spate si a dormit binisor. Am insa prieteni care in scoica isi adormeau copiii si ii si lasau sa doarma acolo si sunt perfect in regula cu coloana. Oricum, daca ar fi vreo problema si nu ar fi potrivite si pentru 1-2 luni, nu i-ar lasa pe producatori sa scrie ca sunt destinate de la 0 la 13 kg.

 

Mona si bebe Mihai (13 ian. 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[dual]fetele,imi puteti spune si mie de cand putem da la bebelus lapte cu orez ca am inteles ca ,cu gris se poate da f tarziu.

si inca ceva cerealele nu contin orez>?

va multumesc dragelor,va pupicesc si va doresc la toate o seara minunata.imi pare rau ca va raspund si eu la ceea ce spuneti dar credeti-ma ca multe nu le stiu nici[V] eu asa ca citesc si invat de la voi.

 

****

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Eu nu am bebic dar imi doresc[il] Va citesc de cate ori am ceva timp si ma bucur si ma minunez la nasterea fiecarui bebel in parte.Am vazut lista adineauri si vroiam doar sa va spun ca Lorellay a nascut un baietel(Codrin) in februarie , nu stiu exact, cred ca in jur de 18.A anuntat prietena ei pe forum dar la ``In unul sau in doi mergem mai departe`` pt ca avea ea un subiect acolo.

Sanatate la bebei si multi pupici ! Va admir foarte mult[cool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca pe aci si eu, Oana draga... N-am fost cuminte, nu mi-am luat vitaminele si m-am pricopsit cu o minune de cadere de calciu acum 2 zile, plus o durere de cap care m-a tinut o noapte si o dimineata. Nu e deloc vesel, pentru ca toate analgezicele sunt interzse cand alaptezi. Pana si banalul algocalmin are contraindicatie zice ca daca iei un amarat de bulin d-ala tre sa intrerupi alaptarea 48 de ore. Asa ca rabda Anda durerea, ce sa faca... Si mai si transpir ca un cal, de pot sa-mi storc parul dupa ce o alaptez pe Irina. Doctorul a zis sa iau calciu fiole si vitamine, asa ca acum m-am conformat.

N-am prea avut eu mare lucru de zis saptamana asta dar de citit citesc.

Adita, merci pt retete.

Si bun venit Florinei

Si cam atat pe ziua de azi:)

A bientot

 

Anda, mama Irinei

http://community.webshots.com/user/andavutescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Leta

Am deschis subiect nou.Nu stiu sa fac link catre el :(Leta si un bebeWant my life back...http://community.webshots.com/user/letadeea


id="quote">id="quote">Letaid="red">, te duci cu mouse-ul pe address, dai copy si apoi paste acolo unde vrei sa apara link-ul.Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...