Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (6)


adita

Recommended Posts

Lali, scuze, n-am observat greseala, am copiat pur si simplu de la subiectul anterior. am modificat
quote:
...daca noi ne plangem Adita ce sa mai zica...
Slava Domnului, nu pot sa ma plang ca mi-e greu, copiii sunt cuminti, sanatosi, mai ales asta mic, n-are colici, doarme toata noaptea, mananca bine si repede (in 15 minute e gata masa), am si ajutoare si diferenta dintre ei e tocmai buna ca sa nu ma chinui. de Saphir e mai greu, ca sunt mici amandoi. sa vedeti cum se uita lumea dupa mine cand ies la plimbare cu toti trei -Ioan in carucior si cei mari ma "ajuta" sa impinga si ei caruciorul mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uitasei sa va spun, m-am plans parintilor de colicii copilului si-mi spun "e-he sa fii tu sanatoasa, tu ai avut UN AN si tare rea ai mai fost, careee Sab, ceai de cimbrisor da` tot nu trecea". M-au "linistit", ca Alex seamana cu mine leit. UN AN!! Cand apar si dintii sa-mi dai si mie pistolul Corneliaa pt un minut. Dar...spre rusinea mea, ca mult ma mai plang, Alex e un baietel sanatos si tot ce are e trecator. Cand am citit ce a scris BDana, si al meu s-a nascut la 32 de saptamani fara urmari m-a bufnit plansul. Sunt o norocoasa, ce n-ar da alte mamici ca bebelasii lor sa aiba doar colici! lory, cris & alex 23.XI.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si bb!La noi trezirea e la 6.Chiar daca a mancat la 5,si normal pana la 7 nu cere papa la 6 deschidem ochii...de fapt daca vede lumina,se trezeste.Nu stiu ce facem la vara cand se lumineaza pe la 4.30. Noi ieri dupa ce am fost la plimbare 2 ore si dormeam binisor,a venit tata si am plecat cu masina pana la tara...si cu totul fetita mea a stat la aer 5 ore,si a dormit vreo 7 doar cu pauze de masa,si aceasta prin somn.Dar aseara a dormit cam rau...si dupa atata somn,si foarte adanc. Sa speram ca nu si schimba prg,ca de dormit noaptea doarme binisor,cu colici dar nu de acelea care tipa,numai scartie,si se strange asa prin somn. plimbare placuta Bellamia si poate scapati de colici. [pup][pup] Am pus si eu poze cu Stefana in sfarsit....Ca mereu ma uitam la bb, si vroiam si eu sa pot arata fetita mea....[:)] Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005) [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAPHIR sotul meu e roman cu dubla cetatenie si nu stiu de-ti vine sa crezi dar si sotul e din ROMAN.eu sunt aici de 2 ani iar sotul de aproape 6.despre acomodat...mi-a fost destul de greu ca nu stiam o boaba de ivrit si sincera sa fiu ma enervau la culme tupeul israelienilor dar ce sa fac ?a trebuit sa "ma dau in rand cu lumea"ca sa zic asa.tu de cat timp esti in tara?ce bine ar fi sa o pot aduce pe mami aici!!!mi-ar primde tare bine un ajutor dar nu pot ca e bolnava si nu are voie sa mearga cu avionul.dar vine in curand soacra-mia[blabla].daca mai vine si ea sotul meu are toata familia aici iar eu...pe nimeni.[q] BELLAMIA plimbare frumoasa. am uitat sa va spun buna dimineata la toata lumea si o sambata superba.pupici la bebelini. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, de cind mi-ai spus l-am urmarit la mai toate mesele si inghite intr-adevar la fiecare tras(supt) cam in primele 10 min iar apoi la 3-4 supturi... dar nici spre final de tot nu ramine fara sa inghita... ce sa inteleg, ca asa incet maninca el? sau... ca maninca mult si implicit ii ia si mult pina termina. de proba aseara dupa baie mi-am muls un sin pt ca mincase doar unul (fiind molesit, i se mai intimpla asta dupa baie) si am extras din el 90ml. de unde inteleg ca impreuna sinii fac acum cam 180ml. deci atita maninca el??? [:D] ca pt. a nu stiu cita oara am incercat sa mai scot ceva si din sinul papat de el si NIMIK!! si banuiesc ca sinii mei produc la fel nu?[:D] ia sa vedem daca voi intelegeti ca asa e? da chiar poate oscila cantit. produsa de sini in momente diferite ale zilei (presupunind ca maninc la fel de bine toata ziua)? hai ca incep sa ma intereseze lucruri ciudate pt. unii dar pe care eu tare vreau sa le inteleg, caci fiind inginer tb. sa-mi fie lucrurile clare, ce sa fac?![:D] pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu am innebunit. Nu stiu ce m-a apucat ca am un chef nebun de facut torturi, asa ca am facut tort diplomat, pentru prima oara in viata ( reteta de pe forum) si arata superbbbbbbbbbbb, si nu puteam sa nu va spun si voua. Acum de gand sa incerc Tiramisu. Ce s-o fi intamplat cu mine nu stiu, mai ales ca eu nu ma omor cu gatitul, dar acum am un chef nebun. pupici Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost plecatzi toooataa ziua!Bineinteles ca atunci cand am plecat ai mi-am luat biberonul cu ceai din bucatarie subiectul principal de discutzie eram noi!!! Dar eraa as frumos afara ca puteau sa zica orice-primavara sunt topitaa dupa soare-si drept urmare i-am lasta sa devoreze subiectul si am intins-o si tare bine a mai fost! Ne-am intors relaxatzi si fericitzi seara........ Am dormit si noi vreo 6 ore afara, dar azi nopate de la 22 la 2 am stat trezi...Am mancat si apoi -pe le 2.30 am adormit! Astazi plecam iar afra si cu tati pe care nu l-am mai vazut acasa decat noaptea tarziu si in ultimile week-enduri ff rar! Shobo sa stii ca si eu ma mir de "productivitatea crescanda a unitatilor 1 si 2 [:D] ale "centralei nucleare"! Am facut similitudinea vaznd ca se satura cu un biberon de 120 la o masa si inseamna ca si eu ii ofer tot atata din moment ce ia in greutate si nu plange, nu? Deci facnd socoteala inseamn ca intr-o zi " unitatile " produc min 720 si cantitatea creste!! I-am scos din nou biberonul de trei zile si vad ca e bine! Cum facetzi voi mama draga cu iesitul afara? Ca pe mine toataa lumea ma innebuneste / 1.Ca nu e botezat- si sa stau cu el in casasau ma rog in apropiere pana dupa Paste cand il botezam!! 2.Ca umbla gripa ! Eu nu vreau sa il in\vatz in mediu super protejat si cand iese afara sa il izbeasc toate din toate partzile ca el nu e obisnuit decat cu o anumita temperatura! Dr in spital ne-a spus atunci, la trei zile cat aveau dumnealor vietatzile, ca geamul trebuie deschis , iar ei acoperitzi cu patura si pe cap la fel-fara caciuli , ci doar acoperitzi..si eu asa l-am tzinut...si n-a patzit nimic pana acum! Plus ca el isi fabrica anticorpi pt situatziile noi si atat timp cat nu il expun la situztzii noi, progresiv, sistemul imunitare intra in concediu! MA rog acum e destul de frumos afara si am vazut si vietatzi mai mici in marsupiu la cumparaturi...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata[flo] Crinuta, ce simpatica esti[:D] Eliy, eu am plecat din Roman de mult, asa ca nu prea cunosc lumea din oras. In Israel sunt de aproape 4 ani. Dupa ce ti-ai dat seama ca am nascut la Ihilov, dupa lenjeria de pat?[:D]In Tel-Aviv stau, da[;)] Lali, sa iti traiasca copilasii si sa fie sanatosi[dual] Va dorim un week end placut. Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...