Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (6)


adita

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crinuta, Paste Fericit![flo2] Patricia, e frumos, dar in perioada asta nu este atat de cald ca in alti ani. Dimpotriva, e chiar racoare, mai ales seara sau la umbra. La mare inca nu am ajuns anul asta. Cand eram in Romania, plecam la mare in fiecare week end iar aici , cand am marea langa mine, nu ma duc decat rar. Oricum, cand esti in vizita e altfel decat atunci cand locuiesti aici...eu nu mai vad Tel Avivul si in general Israelul atat de frumos...mult praf, mizerie -mai curat ca in Romania, dar oricum multa mizerie- si multe altele care nu are sens sa le enumar acum[;)] Nu vreau sa iti distrug imaginea pe care o ai.[;)] Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit Crinuta!!!! Noi zilele astea am avut cam asa: vineri seara o criza de colici atat de nasoala incat dupa 5 ore de plans si tipat incontinuu,invinetit din nou si tot tacimul complet, mi s-a facut mie rau si era sa cad din picioare, noroc ca Dan era acasa si m-a frecat cu otet si mi-a pus comprese cu apa rece ca nu stiu zau. Nici nu va puteti imagina cat de cumplite sunt crizele bietei mele fetite!!!De fiecare data ma intreb daca va avea puterea sa mai lupte sa scape de ele fara sa ramana cu sechele.[q][q][q] De duminica dimineata pana acum am avut doua zile aparent fara colici deloc...dar....asa patesc mereu, acum astept cu groaza urmatoarea criza.[q] Oana, sper ca ti-a trecut tristetea. Iti lasasem un mesaj offline pe messenger. Nu Alina,nu sunt o tipa deosebita ci doar o tipa care a stat si ea printr-un concurs de imprejurari un an intr-o casa de copii, care a crescut apoi printre copii din casa de copii (tata era profesor de romana si educator la o institutie de acest fel) si care stie cat de mult conteaza pentru un copil un suflet cald.De-asta iti spuneam ca trebuie sa fie o persoana deosebita. Stai linistita ca nici eu nu sunt prea lipicioasa. N-am avut pe nimeni inafara de tata (nu rude) iar acesta a murit cand eram in anul 2 de facultate. De atunci am ramas singura cuc pe lume, mi-am vandut apartamentul din Brasov ca sa termin facultatea si ...n-am mai avut casa ani buni. Am stat in camere de camin in liceele unde am lucrat sau pur si simplu pe unde am apucat, incluzand vreo cateva nopti si in gara! Important este ca am razbit peste toate astea si acum am reusit sa am ceea ce mi-am dorit dintotdeauna: o meserie, o familie si un copil.Ce-a fost a fost. Prieteni? tata avea o vorba: "ca si cartile: putini si de calitate"!!!! Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, nu am avut nici un mesaj off-line, se pare ca face figuri ym-ul, ca si sora mea mi-a lasat si nu am primit. Imi pare enorm de rau ca trebuie sa treci prin astfel de clipe, sa-ti vezi ingerasa plangand asa. Sper sa se sfarseasca si la colicii cat mai repede, si in acest moment, daca s-ar putea. Imi pare rau ca nu ai avut o familie mai numeroasa, si in plus, ca ti-ai pierdut tatal asa devreme. Oricum, jos palaria ca singura ai razbit si ai ajuns sa fi realizata din toate punctele de vedere. D-zeu nu lasa pe nimeni, iar pe cei care au suflet bun, ca tine, in plus, ii ajuta. Te pup, scumpa si pe tine si pe Ioana. Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de mine, tristetea nu a trecut de tot, dar nici nu mai plang din orice. Dar azi a revenit puternic, afland ca una din surorile mele a ajuns la Urgenta aseara ca nu mai putea folosi mana stanga(e stangace) si i-au pus o atela, ca avea osul fisurat. Si, cum ii spuneam lui adita pe ym, era trista, ca avea doua lucrari saptamana asta la facultate, invata foarte bine, e bursiera. Si, dupa ce ca sunt departe, sa ii stiu si tristi...mai rau este. Desi ei incearca sa nu-mi arate ca sunt tristi, din contra, stiu ce simt. Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si Paste Fericit celor ce-l sarbatoresc ! Astazi am reusit sa cumpar un carut cu trei roti cam de vara pt. Mandy si suntem foarte multumiti de el . Cu o mandrete de fata trebuia sa am si ceve frumos in care sa o pun . La acest carut a trebuit sa cumpar si scaunul de masina , erau inpreuna . Cornelia eu cred ca tocmai problemele si necazurile prin care am\ai trait ne-au facut ce suntem astazi , si poate asa am devenit mai puternice . Oana ce bine te inteleg in privinta timpului , asa trec si la mine zilele , mai ales ca Mandy nu doarme ziua mai mult de doua jumatati de ora . Mandy manaca tot 600 cl in 24 ore , deci tot putin , pana cand ? Viktoria mi-as dori eu sa dorm ziua insa Mandy nu doarme si atunci n-am ce face si cere si o gramada de atentie . Daca nu-i vorbesc si ii arat jucari plange , sau vrea plimbata , ba in brate sa doarma cate o jumatate de ora si tot asa . Unde sa mai pun ca dimineata cum apare lumina nu mai vrea in camera in pat , vrea jos in sufrageriue si stie f. bine ce vrea . Eu nu am vazut asa un bebe care sa stie precis ce vrea si stie sa arate f. bine acest lucru , e f. expresiva . Nu stiu ce am sa fac in noapteaq asta caci si azi noapte am avut o durere de masea de imi venea sa ma dau cu capul de pereti . Galaxy la tine totul e bine ? ce nume frumos ai , am vrut sa te intreb de mult , chiar asa te cheama ? Va doresc o seara placuta ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 9 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...