Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (6)


adita

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crinuta am facut ecografia la dr. Stamate la Medlife (apropo, ca tu ai fost mult la Medlife, ai fost la clinica noua ? e super si e imensa, cred ca e cea mai mare policlinica privata in care am fost). Da , stiu ca nu e obligatoriu sa fie unghiurile identice, dar oricum a spus si doctorita ca arata foarte bine ecografia si deci m-am linistit. Dragos a stat foarte cuminte la eco si a putut sa il "vada" bine. Doar spre sfarsit a tras un pipi ca o arteziana direct pe pantalonii doctorului [:D], chiar cand il lauda ca e cuminte! Lali si bebe Dragos ( 27 decembrie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir, eu n-am aplicat schema asta la nici unul din copii[:I] la fiecare am procedat in alt fel si n-am fost foarte multumita, asa ca mereu am cautat altceva, si asta e ultima mea descoperire. la primul copil mi-a zis pediatra sa incep diversificarea la 2 luni!!! cu suc de fructe, la trei supa strecurata si la 4 piureuri, ceea ce mi s-a parut prea repede.la al doilea am inceput mult mai tarziu, la 5 luni, dar mi s-a parut prea tarziu, Elena era deja indragostita de biberonul cu lapte si nu vroia sa accepte altceva.asa ca acum am zis sa gasesc o solutie de compromis, si sa incep pe la 3-4 luni, usurel mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, Stamate este ecografist - medic primar- sef sectie specializat in ecografie generala, ecografie transfontanela, ecografie sold. Vezi pe site la http://www.medlife.ro/ecografie.htm Medlife e acum pe Grivitei, vis a vis de biserica Sf. Gheorghe, deci prin zona ta cred. Da' tu nu esti linistita, ca ai fost deja la control cu Rayan, nu ? Mai fetelor, cred ca v-au adormit si voua copilasii si stam acum pe net ca insomniacele, nu ? Offff ce bine ar fi daca Dragos nu s-ar trezi la 5 jumate sau 6 dimineata.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, eram convinsa ca nu ai aplicat ceea ce ai scris[:D] Crinuta, eu am sa iti spun cum am de gand sa fac de data asta. La Amos am facut ceva greseli si m-am cam chinuit. In primul rand m-am grabit cu "diversificarea", ca si cand ar fi neaparat o super chestie. In fine...am sa incep sa ii dau Ailishei, la 3 luni, suc intre mese, in fiecare zi cate o lingurita de suc de portocale de ex., pana ajung la 25 ml. Apoi am sa daug mar, separat de portocala, la fel pana la 25 ml si apoi morcov. Apoi am sa i le fac cocktail si am sa ii dau intre mese in loc de ceai sau apa. Cantitatea o sa depinda in functie de cat doreste ea. Apoi, am sa ii dau cereale in biberonul de seara. Asta pe la 4 luni si am sa continui cu sucurile. Nu am sa ii inlocuiesc niciodata o masa cu suc, pentru ca nici intr-un caz sucul nu ii tine de foame. Apoi am sa introduc supa de legume. Daca am sa ii introduc fructele intai, s-ar putea sa se obisnuieasca cu gustul dulce si apoi sa refuze legumele, care sunt mai amarui. Asa ca am sa ii dau supita strecurata si apoi lapte. Asa am sa merg pana pe la 6 luni, dupa care am sa ii introduc o masa de fructe si una de branza separat sau impreuna, inca nu stiu. In principiu cam asa...acum am sa vad exact cam cand si cum, in functie de cum se dezvolta ea. Oricum, oul si carnea, mai devreme de 10 luni nu am nici un gand. Pentru ca acum cateva zile se plangeau ceva mamici ca puii nu mananca mai mult de 90 ml. Eu zic sa nu va stresati de cantitate. Copilasii nostri stiu exact de cat au nevoie sa fie satuli. Nici intr-un caz nu or sa stea flamanzi, fiti sigure de asta. Atata vreme cat dupa o masa, chiar si de 50 ml copilul e linistit, eu zic ca e OK. Eu va pup [dual] si va doresc o seara linistita. Ne mai "vedem" maine. [mamica]Saphir, [url="http://community.webshots.com/user/climamos"][bonjovi] Amos [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/climailish"][fetita] Ailish[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang]in sfarsit merge forumul asta.stie cineva ce se intampla? saphir ai ym?daca da hai la discutii ,mai e si sara printre noi. vreau sa spun LA MULTI ANI FERICITI[copil]AILISH THEODORA pt data de 27.sa cresti mare puisor.si cum se spune aici"ad mea esrim" e asa cald afara ca n-am stare in cass,ma duc cu mandra la plimbare cate 2,3 ore iar ea doaremeeeeeeeeee.o zi frumoasa dragelor,va pup si sunt fericita ca sunt din nou printre voi. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor...in sfarsit merge forumul. Eu am racit putin,o viroza usoara,cu febra mica,ce e pe trecute,dar din pacate azi bb-lina mea e mucoasa si are 37 cu 7.Stiu ca nu e considerata febra,dar ea de obicei are 37 cu 3.As vrea sa i iau suzeta cu termometru dar nu prea primeste suzeta.Dar nici nu vreau sa o chinui cu cel de fundulet mereu,ca mie tot timpul i-mi vine sa vad temperatura.Nu vreau sa i dau inca nimic,iau eu vit C la greu,poate ii trece fara medicamente si creste imunitatea.Sper sa nu se complice. Multumim Oana de aprecieri.Stii ca si Seb al tau e un dulce,dar la voi,chiar la toate fetele au fost bb frumosi de la inceput,dar la mine,nu zic ca nu era frumoasa,dar era asa slabuta ....[bang][bang] Vad ca voi discutati despre diversificare,noi suntem mititei,si daca am san nici nu vreau pana la 6 luni sa incep. Saphir, eu stiam ca portocala nu se da sub un an....provoaca alergii. Si noi am avut colici in week-end,sambata chiar de la 1 pana la 8 seara.Ori simtea agitatia dinaintea petrecerii.Dar noaptea a dormit bine, astfel am putut si eu sa stau cu invitatii cateva ore. Si ochisorul curge din ce in ce mai tare,cred ca am sa merg la un oftalmolog pana la urma. La multi ani pt cei ce sunt inainte sau in preajma unei aniversari,fie ea cat de mica,1 luna(Saphir) ,2 ,3 sau mai mult. Hristos a inviat! si pt cele ce au sarbatorit pastele acum. [flo][flo][flo] Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005) [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , desi este o vreme urata eu de abia astept sa sa ies la plimbare cu noul carut , insa mai intai trebuie sa mancam si sa o sun pe sora mea care a nascut ieri un baietel de 2800 , Leonard . Sora mea are 17 ani si nu are tata pt. copil , insa eu sunt fericitaca vine un ingeras nevinovat pe lumea asta si desi nu-l cunosc deja il iubesc . O zi buna la toata lumea ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 9 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...